BiH pobijedila Katar i došla na korak do nokaut faze SP

Lumen Field stadion u Sijetlu ušao je u istoriju fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine kao mjesto gdje su "Zmajevi" ostvarili najveću pobjedu ikada.

Bosna i Hercegovina 24.06.2026 | 21:05
BiH pobijedila Katar i došla na korak do nokaut faze SP

Reprezentacija BiH je savladala Katar rezultatom 3:1 i tako napravili ogroman korak ka plasmanu u nokaut fazu Svjetskog prvenstva.

80' - GOL! Mahmić je postigao gol za BiH. Hadžikadunić mu je sjajno ostavio loptu, a ovaj se odlično snašao i pogodio mrežu Katarana

Nokaut faza je sada savim blizu. 

63' - Dvostruka izmjena u BiH. Izašli su Katić i Džeko, a ulaze Hadžikadunić i Mahmić.

57' - Katar u velikoj šansi. Afif je izašao sam pred naš gol iskosa s lijeve strane, ali je pogodio vanjski dio mreže.

51' - Vrlo opasna akcija Zmajeva. Demirović je nesebično glavom dodao Džeki, ali Džeko nije uspio stići nešto jaču loptu.

48' - BiH krenula ofanzivno, dva opasna napada po lijevoj strani.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

Barbarez je od prve minute nastavka uveo Tahirovića i Memića, a izašli su Šunjić i Malić.

42' - Prva šansa i katastrofalna reakcija BiH odbrane, Katar je smanjio na 2:1.

34' - GOL! Sada i Edin Džeko, pogodio je nakon što je lopta zakačila jednog igrača Katara i BiH ima veliku prednost.

29' - GOL! Spektakularan pogodak Alajbegovića.

28' - Alajbegović je dobro centrirao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi u gol aut nakon pokušaja Katića.

13. min Preti i Katar

Malo je nedostajalo da reprezentativci Katara iskoriste prvi kontra-napad na meču, ali su defanzivci Bodne i Hercegovine u psolednjem trenutku uspeli da otklone opasnost.

3. min  Ofanzivno od samog početka

Pokušao je i Šunjić, sa gotovo identične pozicije kao i Demirović, ali i ovoga puta je čuvar mreže selekcije Katara bio siguran.

1. minut Oštar početak "zmajeva"

Prvi udarac ka golu.

Pokušao je Demirović sa ivice kaznenog prostora, ali je golman Katara bio na mjestu.

Počeo je meč u kome selekcija Bosne i Hercegovine protiv Katara traži istorijski plasman u nokaut fazu svjetske fudbalske smotre.

(BN) Foto: AP

Komentari / 53

Ostavite komentar
Name

Bezveznjak

24.06.2026 21:26

Barba uvedi Jovu pa da slavimoooo

ODGOVORITE
Name

Re

24.06.2026 23:20

Jovo mora igrati od prve minute

Name

Banja Luka

24.06.2026 23:28

Ni sa njim ni bez njega…

Name

Edi

24.06.2026 23:29

Jova ce ako bogda da zabija Amerima, neznam stvarno sto nije igrao, dali je povrijedjen...??

Name

Aida

24.06.2026 23:44

E jesi bezveznjak

Name

Goran

25.06.2026 04:57

Stamota da jovo ne igra

Name

Re

25.06.2026 09:31

Jovo od prve minute u slijedećoj utakmici i dva gola da zabije aBd

Name

R.

25.06.2026 10:23

Jovo je covjek koji igra za svoju drzavu i voli svoju drzavu,postigao je prvi gol u reprezentaciji,valjda ima razloga zasto nije igrao u svim utakmicama.A ti si stvarno jedan bezveznjak koji mrzis svoju drzavu i samog sebe toliko o tebi.

Name

Gala

24.06.2026 21:36

Naši zmajevi!

ODGOVORITE
Name

Tako je

24.06.2026 23:35

Tako je!

Name

RS

25.06.2026 07:16

Vaši zmajevi,ne naši,jer očigledno da jo se prekrsti kao Jovo Lukuć ostane na klupi,gdje Srbin da bude ispred mošnjaka...

Name

Branko

25.06.2026 07:20

Sramota, nema našeg Jove.

Name

Re Gala

25.06.2026 08:24

Naravno brao BiH i djeci dijaspore u timu zajedno sa Barbarezom i svim ostalim saradnicima mu igračima ne ovisno na pripadnost.. A naravno brao na slozi i saradnji svih koji su se boriti tu samo za cilj uspjeha i pokazali disciplinu i zajedništvo da se moze ziviti i raditi zajednički i složno. Sto se kaze u narodu “složna braća kuću grade a neslozna razgrađuju”.i eto rezultata uspjeha za sviju u timu i veliko je dotle dogurati posebno sa tom novom mladosti u većini.

Name

Austria

24.06.2026 22:07

Hajmo Bosno, idemo💪💪💪💪

ODGOVORITE
Name

Hajmo

24.06.2026 23:14

Hercegovino !

Name

Braca Grim

25.06.2026 01:43

Kakvi zmajevi. Ko jos vjeruje u bajke I zmajevi. Smiri se

Name

sretni

24.06.2026 22:46

Bosnooooooo volim teee🇧🇦👍💪

ODGOVORITE
Name

A i

24.06.2026 23:14

Hercegovinu !

Name

333

25.06.2026 06:58

Svaka cast momci ,idemooo

Name

Ambasador

24.06.2026 23:05

Čestitamo na pobjedi. Idemo dalje.

ODGOVORITE
Name

Stanisic

24.06.2026 23:09

Svaka cast momci

ODGOVORITE
Name

Rade

24.06.2026 23:09

Ko da ove dodikove to zanima

ODGOVORITE
Name

Gradska uprava

24.06.2026 23:30

BRAVO ZMAJEVI !

ODGOVORITE
Name

Вуле

24.06.2026 23:31

Браво!

ODGOVORITE
Name

Aha

24.06.2026 23:32

Bravooooooo,ajmo dečkoiii toooo,...

ODGOVORITE
Name

Maki

24.06.2026 23:35

3 nacije, 1 drzava! Hajmo BiH!

ODGOVORITE
Name

Arapska rasa

24.06.2026 23:36

...milijardu godina od naše srčanosti.

ODGOVORITE
Name

Iskreno

24.06.2026 23:37

Ponos, sreća i zadovoljstvo.pobijedili smo.. Idemo dalje😀😀😇😇

ODGOVORITE
Name

Adis

24.06.2026 23:37

Svaka cast hajmo Bosno hajmo hercegovino

ODGOVORITE
Name

Krele

24.06.2026 23:41

Bravo za Bosnu i Hercegovinu

ODGOVORITE
Name

Snježana

24.06.2026 23:43

Tako je legende mojeee

ODGOVORITE
Name

PATRIOTA 1

24.06.2026 23:46

Napred Zmajevi,malo optimizma u ovoj državi

ODGOVORITE
Name

Peljave

25.06.2026 00:08

Naprijed djeco!!

ODGOVORITE
Name

Jovo

25.06.2026 01:28

Sledecu utakmicu Jovo startuje od prve minute sad mi Barba reče. Stvarno bi bili bolji tandem Dzeko i Jovo ali valjda Barbarez zna šta radi. Dobro ke da smo prošlo sad neka vide šta će.

ODGOVORITE
Name

Nada

25.06.2026 05:30

Sretno do jos koje pobjede!!!!

ODGOVORITE
Name

+++

25.06.2026 05:48

Jesmo mi cudni. Kad izgubi ili pobjedi mi slavimo.

ODGOVORITE
Name

Brankica

25.06.2026 07:34

Ne trebaju im ratne zastave, valjda igra država BiH, a ne entitet BIH, jer ako zapostavite činjenicu da se država B i H, sastoji od dva entiteta, a vi kao da igra samo vaš entitet, koliko znam niste se odvojili od nas.

ODGOVORITE
Name

Re

25.06.2026 12:12

Nismo i ne mislimo se odvajati nego ti u mrsku ameriku i ponesi trobojku niko ti ne brani

Name

Brankice

25.06.2026 12:30

Nije svijet crno bijel. U koloru je. Ima i drugih raznih zastava po cijeloj teritoriji. Niko ih ne skida, niti pali. Dakle, neka svako krene najprije od sebe. Ogledalo, pa pogledati sebi u oči. Hvala. Ne zamjerite.

Name

Re Brankica

25.06.2026 12:45

A izvini, gdje si ti vidjela entitetsku zastavu? Koju ratnu zastavu? Misliš zastavu RBiH, pod kojom je primljena u UN i priznata od strane gotovo svih ostalih država svijeta? Donesi i ti zastavu srpskog naroda i slobodno navijaj za BiH, neće ti niko slova reći! Eno i Hrvati mašu hrvatskim zastavama i navijaju za BiH! Isto kao što bi i jedni i drugi mahali istim tim zastavama i navijali i za Srbiju, da i ona učestvuje. Ali NE! Bitno je ostati umno ograničen, a pri tome još i neupućen!

Name

Re Brankica

25.06.2026 15:45

Šta je to ratna zastava?Ne razumijem.Ponesi zastavu Republike srpske, ko ti brani?Čak šta više! Dobro došla.

Name

Miki

25.06.2026 08:21

Idemo na Ameriku, ne bi valjalo pobijediti, 'ajd ti Trumpu objasni da je to sport :), sala mala, svaka cast timu

ODGOVORITE
Name

Informiši se

25.06.2026 11:39

Po milioniti put nije to entitetska ni ratna zastava, to je zastava pod kojom je priznata Bosna I Hercegovina i koja se vijorila ispred UN u Njujorku sve dok nije zamjenjena plavo žutom. Jeste li needucirani ili prosto ne znate ništa pametnije napisati. Dojadili ste i Bogu i narodu s tom tvrdnjom.

Name

re Miki

25.06.2026 14:38

U pravu si, idemo na Ameriku a oni su nas već pobijedili, kao i Vels i Italija. Mene više brine ako ih mi šokiramo, onaj ludi Tramp bi na karti svijeta BiH izbrisao kao gumicom.

Name

blbl

25.06.2026 09:35

Jedna si jedina BiH

ODGOVORITE
Name

Objektivno gledano

25.06.2026 09:57

Bravo Barbarez sa svojim bliskim saradnicima raznih BiH nacionalnosti a naravno i svim igračima Mostar Stetno dalje .

ODGOVORITE
Name

Честитам

25.06.2026 10:51

Од ❤️!

ODGOVORITE
Name

Miloš

25.06.2026 11:00

Bravo momci.Uz vas mo svi!!!

ODGOVORITE
Name

И

25.06.2026 12:28

Опет честитамо сусједима из Федерације БиХ на пласману у наставак такмичења. Поздрав из Републике Србске.

ODGOVORITE
Name

Re

25.06.2026 22:48

Hvala. BiH ide dalje, a ti osta zarobljen u svom malom mozgu. Jadan si.

Name

Lutak iskrivljenog lica

25.06.2026 12:32

Svaka čast!

ODGOVORITE
Name

Re RS

25.06.2026 17:59

Koji si ti bolesnik!

ODGOVORITE
Name

hm

25.06.2026 18:07

Politicari su velika G"vna samo znaju zavadjati narode da bi ih mogli sto vise pokradati.Taj narod bi valjda trebao vise znati da g,ovna pripadaju u septicku jamu.

ODGOVORITE