Paklene vrućine: Uskoro 42 stepena i tropske noći
Bosnu i Hercegovinu krajem ove i početkom sljedeće sedmice očekuje talas ekstremnih vrućina, koji bi lokalno mogao oboriti i dosadašnje temperaturne rekorde za mjesec jun, upozoravaju meteorolozi.
Bosna i Hercegovina 23.06.2026 | 21:34
Prema prognozama meteorološke stranice BHmeteo, živa u termometru će se u pojedinim dijelovima zemlje penjati i do nevjerovatnih 42 stepena Celzijusa.
– Ozbiljan talas vrućina u periodu između 26. juna i 2. jula. Lokalno su ugroženi i rekordi za jun – navodi se u objavi BHmeteo.
Građanima se savjetuje poseban oprez, izbjegavanje boravka na direktnom suncu u najtoplijem dijelu dana, kao i adekvatna hidratacija tokom predstojećeg tropskog perioda.
(BN)

Komentari / 10
Ostavite komentarMarko
24.06.2026 07:01O BOZE POMOZI PA STA JE OVO RECI. PECES NAS NAZIVO. OVO KAO DA JE SVE LJUDSKI FAKTOR. STA RADIMO OD SEBE.KO ZNA STA NAM SIPAJU IZ AVIONA A MISLIM DA JE NEKI OPASAN OTROV. NEBI AVO KARTA BILA 15 EURA IZ NJEMACKE A AUTOBUSKA MISLIM DA JE 15 EURA OD BL DO GRADISKE. UZAS
ODGOVORITEAna Marija
24.06.2026 07:25Gospode Bože pomozi nam svima da stanemo na pravom mjestu
ODGOVORITEB.Luka
24.06.2026 08:59Hoće li iko pogledati radnike pogotovo ove ljude što rade na gradjevinama,u pekarska,roštiljnicama,oni već sad gore... Ima li iko da obrati pažnju na te ljude da rade m makar malo olakša skrati radno vrjeme ili šta već može.... Ljudi izginuše od vrućina
ODGOVORITEDiks
24.06.2026 09:34E baš tako, juče gledam jadni ljudi... Pa to je baš tortura. Trebalo bi u ovim vrelim danima obrnuti radno vrijeme, po danu sve zatvoriti a raditi noću kad je bar koliko toliko hladnije
Re BLuka
24.06.2026 09:57Ko gleda radnika,ginu na gradilistu nikom nista skaču na UKC nista.Država nula
Političar
24.06.2026 11:05Čuo sam nešto o toj vrućini,ali na poslu klima,u autu klima,a auto u garaži,odveze me kući,a kod kuće isto klima.Kasnije od3m na kafu a i kafić je klimatizovan.Nije mi jasno zašto i drugi tako ne rade
ODGOVORITERe političar
24.06.2026 11:33Nema svako klimu a ko ima i ona je zlo.Jeli ti sad jasno🤮
Ma ajde
24.06.2026 14:59Klima zlo?? Samo kod "našeg"naroda ubi klima i promaja...onda se kuvaj bez klime i nemoj da kukaš na temperaturu...izmišljena da olakša život al nee to je zlo...a tek ovi što kažu da nas pršću iz aviona 🤣ma vi ste ljudi pukli skroz...
Mira
24.06.2026 16:47Pa ljudi svuda je to u svetu.
Corvus
24.06.2026 18:12Sta je ovo ljudi, leto je a vrucine. Ovde mesto nije u redu
ODGOVORITE