БиХ побиједила Катар и дошла на корак до нокаут фазе СП
Лумен Фиелд стадион у Сијетлу ушао је у историју фудбалске репрезентације Босне и Херцеговине као мјесто гдје су "Змајеви" остварили највећу побједу икада.
Босна и Херцеговина 24.06.2026 | 21:05
Репрезентација БиХ је савладала Катар резултатом 3:1 и тако направили огроман корак ка пласману у нокаут фазу Свјетског првенства.
80' - ГОЛ! Махмић је постигао гол за БиХ. Хаџикадунић му је сјајно оставио лопту, а овај се одлично снашао и погодио мрежу Катарана
Нокаут фаза је сада савим близу.
63' - Двострука измјена у БиХ. Изашли су Катић и Џеко, а улазе Хаџикадунић и Махмић.
57' - Катар у великој шанси. Афиф је изашао сам пред наш гол искоса с лијеве стране, али је погодио вањски дио мреже.
51' - Врло опасна акција Змајева. Демировић је несебично главом додао Џеки, али Џеко није успио стићи нешто јачу лопту.
48' - БиХ кренула офанзивно, два опасна напада по лијевој страни.
46' - Почело је друго полувријеме!
Барбарез је од прве минуте наставка увео Тахировића и Мемића, а изашли су Шуњић и Малић.
42' - Прва шанса и катастрофална реакција БиХ одбране, Катар је смањио на 2:1.
34' - ГОЛ! Сада и Един Џеко, погодио је након што је лопта закачила једног играча Катара и БиХ има велику предност.
29' - ГОЛ! Спектакуларан погодак Алајбеговића.
28' - Алајбеговић је добро центрирао из слободног ударца, али лопта одлази у гол аут након покушаја Катића.
13. мин Прети и Катар
Мало је недостајало да репрезентативци Катара искористе први контра-напад на мечу, али су дефанзивци Бодне и Херцеговине у псоледњем тренутку успели да отклоне опасност.
3. мин Офанзивно од самог почетка
Покушао је и Шуњић, са готово идентичне позиције као и Демировић, али и овога пута је чувар мреже селекције Катара био сигуран.
1. минут Оштар почетак "змајева"
Први ударац ка голу.
Покушао је Демировић са ивице казненог простора, али је голман Катара био на мјесту.
Почео је меч у коме селекција Босне и Херцеговине против Катара тражи историјски пласман у нокаут фазу свјетске фудбалске смотре.
(БН) Фото: АП

Коментари / 56
Оставите коментарБезвезњак
24.06.2026 21:26Барба уведи Јову па да славимоооо
ОДГОВОРИТЕРе
24.06.2026 23:20Јово мора играти од прве минуте
Бања Лука
24.06.2026 23:28Ни са њим ни без њега…
Еди
24.06.2026 23:29Јова це ако богда да забија Америма, незнам стварно сто није играо, дали је повриједјен...??
Аида
24.06.2026 23:44Е јеси безвезњак
Горан
25.06.2026 04:57Стамота да јово не игра
Ре
25.06.2026 09:31Јово од прве минуте у слиједећој утакмици и два гола да забије аБд
Р.
25.06.2026 10:23Јово је цовјек који игра за своју дрзаву и воли своју дрзаву,постигао је први гол у репрезентацији,ваљда има разлога засто није играо у свим утакмицама.А ти си стварно један безвезњак који мрзис своју дрзаву и самог себе толико о теби.
везњак
26.06.2026 08:48Како да волим и навијам за ову државу, када је више бјелих ратни застава, под којима су се вршили невиђени злочини над српским и хрватским живљем на трибинама, него службених застава БиХ плаво-жутих. Какве везе има ратна застава у миру, осим ако још нисте у рату. Искрено, ја бих навијао за БиХ да нема тих застава. Па ево и ово, Јово је дао први гол и захваљујући том голу сте прошли даље, а ни у једном федералном медију га не помињу, као да не постоји, али зато су пуна препуна уста Џеке и других бошњака.
Гала
24.06.2026 21:36Наши змајеви!
ОДГОВОРИТЕТако је
24.06.2026 23:35Тако је!
РС
25.06.2026 07:16Ваши змајеви,не наши,јер очигледно да јо се прекрсти као Јово Лукућ остане на клупи,гдје Србин да буде испред мошњака...
Бранко
25.06.2026 07:20Срамота, нема нашег Јове.
Ре Гала
25.06.2026 08:24Наравно брао БиХ и дјеци дијаспоре у тиму заједно са Барбарезом и свим осталим сарадницима му играчима не овисно на припадност.. А наравно брао на слози и сарадњи свих који су се борити ту само за циљ успјеха и показали дисциплину и заједништво да се мозе зивити и радити заједнички и сложно. Сто се казе у народу “сложна браћа кућу граде а неслозна разграђују”.и ето резултата успјеха за свију у тиму и велико је дотле догурати посебно са том новом младости у већини.
Аустриа
24.06.2026 22:07Хајмо Босно, идемо💪💪💪💪
ОДГОВОРИТЕХајмо
24.06.2026 23:14Херцеговино !
Браца Грим
25.06.2026 01:43Какви змајеви. Ко јос вјерује у бајке И змајеви. Смири се
сретни
24.06.2026 22:46Боснооооооо волим теее🇧🇦👍💪
ОДГОВОРИТЕА и
24.06.2026 23:14Херцеговину !
333
25.06.2026 06:58Свака цаст момци ,идемооо
Амбасадор
24.06.2026 23:05Честитамо на побједи. Идемо даље.
ОДГОВОРИТЕСтанисиц
24.06.2026 23:09Свака цаст момци
ОДГОВОРИТЕРаде
24.06.2026 23:09Ко да ове додикове то занима
ОДГОВОРИТЕГрадска управа
24.06.2026 23:30БРАВО ЗМАЈЕВИ !
ОДГОВОРИТЕВуле
24.06.2026 23:31Браво!
ОДГОВОРИТЕАха
24.06.2026 23:32Бравооооооо,ајмо дечкоиии тоооо,...
ОДГОВОРИТЕМаки
24.06.2026 23:353 нације, 1 дрзава! Хајмо БиХ!
ОДГОВОРИТЕПеро
26.06.2026 08:50Ајмо под ратном заставом. Гдје да идемо?
Арапска раса
24.06.2026 23:36...милијарду година од наше срчаности.
ОДГОВОРИТЕИскрено
24.06.2026 23:37Понос, срећа и задовољство.побиједили смо.. Идемо даље😀😀😇😇
ОДГОВОРИТЕАдис
24.06.2026 23:37Свака цаст хајмо Босно хајмо херцеговино
ОДГОВОРИТЕКреле
24.06.2026 23:41Браво за Босну и Херцеговину
ОДГОВОРИТЕСњежана
24.06.2026 23:43Тако је легенде мојеее
ОДГОВОРИТЕПАТРИОТА 1
24.06.2026 23:46Напред Змајеви,мало оптимизма у овој држави
ОДГОВОРИТЕПељаве
25.06.2026 00:08Напријед дјецо!!
ОДГОВОРИТЕЈово
25.06.2026 01:28Следецу утакмицу Јово стартује од прве минуте сад ми Барба рече. Стварно би били бољи тандем Дзеко и Јово али ваљда Барбарез зна шта ради. Добро ке да смо прошло сад нека виде шта ће.
ОДГОВОРИТЕНада
25.06.2026 05:30Сретно до јос које побједе!!!!
ОДГОВОРИТЕ+++
25.06.2026 05:48Јесмо ми цудни. Кад изгуби или побједи ми славимо.
ОДГОВОРИТЕБранкица
25.06.2026 07:34Не требају им ратне заставе, ваљда игра држава БиХ, а не ентитет БИХ, јер ако запоставите чињеницу да се држава Б и Х, састоји од два ентитета, а ви као да игра само ваш ентитет, колико знам нисте се одвојили од нас.
ОДГОВОРИТЕРе
25.06.2026 12:12Нисмо и не мислимо се одвајати него ти у мрску америку и понеси тробојку нико ти не брани
Бранкице
25.06.2026 12:30Није свијет црно бијел. У колору је. Има и других разних застава по цијелој територији. Нико их не скида, нити пали. Дакле, нека свако крене најприје од себе. Огледало, па погледати себи у очи. Хвала. Не замјерите.
Ре Бранкица
25.06.2026 12:45А извини, гдје си ти видјела ентитетску заставу? Коју ратну заставу? Мислиш заставу РБиХ, под којом је примљена у УН и призната од стране готово свих осталих држава свијета? Донеси и ти заставу српског народа и слободно навијај за БиХ, неће ти нико слова рећи! Ено и Хрвати машу хрватским заставама и навијају за БиХ! Исто као што би и једни и други махали истим тим заставама и навијали и за Србију, да и она учествује. Али НЕ! Битно је остати умно ограничен, а при томе још и неупућен!
Ре Бранкица
25.06.2026 15:45Шта је то ратна застава?Не разумијем.Понеси заставу Републике српске, ко ти брани?Чак шта више! Добро дошла.
Правник
26.06.2026 08:57Немојте се правити будале, међународно признате заставе Хрватске, Србије и БиХ су заставе које су признате и прихваћене и добродошле свугдје. Макар би так требало бити. Не треба нико махати по Босни а ни по свјету са заставама под којима сз чињени злочини према другима, ни срби, ни хрвати а богами ни бошњаци. Зато, ако желите да цјела босна навија за БиХ репрезентацију, избаците те ратне заставе и не правите се наивни и луди. Паметном доста.
Мики
25.06.2026 08:21Идемо на Америку, не би ваљало побиједити, 'ајд ти Трумпу објасни да је то спорт :), сала мала, свака цаст тиму
ОДГОВОРИТЕИнформиши се
25.06.2026 11:39По милионити пут није то ентитетска ни ратна застава, то је застава под којом је призната Босна И Херцеговина и која се вијорила испред УН у Њујорку све док није замјењена плаво жутом. Јесте ли неедуцирани или просто не знате ништа паметније написати. Дојадили сте и Богу и народу с том тврдњом.
ре Мики
25.06.2026 14:38У праву си, идемо на Америку а они су нас већ побиједили, као и Велс и Италија. Мене више брине ако их ми шокирамо, онај луди Трамп би на карти свијета БиХ избрисао као гумицом.
блбл
25.06.2026 09:35Једна си једина БиХ
ОДГОВОРИТЕОбјективно гледано
25.06.2026 09:57Браво Барбарез са својим блиским сарадницима разних БиХ националности а наравно и свим играчима Мостар Стетно даље .
ОДГОВОРИТЕЧеститам
25.06.2026 10:51Од ❤️!
ОДГОВОРИТЕМилош
25.06.2026 11:00Браво момци.Уз вас мо сви!!!
ОДГОВОРИТЕИ
25.06.2026 12:28Опет честитамо сусједима из Федерације БиХ на пласману у наставак такмичења. Поздрав из Републике Србске.
ОДГОВОРИТЕРе
25.06.2026 22:48Хвала. БиХ иде даље, а ти оста заробљен у свом малом мозгу. Јадан си.
Лутак искривљеног лица
25.06.2026 12:32Свака част!
ОДГОВОРИТЕРе РС
25.06.2026 17:59Који си ти болесник!
ОДГОВОРИТЕхм
25.06.2026 18:07Политицари су велика Г"вна само знају завадјати народе да би их могли сто висе покрадати.Тај народ би ваљда требао висе знати да г,овна припадају у септицку јаму.
ОДГОВОРИТЕ