БиХ побиједила Катар и дошла на корак до нокаут фазе СП

Лумен Фиелд стадион у Сијетлу ушао је у историју фудбалске репрезентације Босне и Херцеговине као мјесто гдје су "Змајеви" остварили највећу побједу икада.

Босна и Херцеговина 24.06.2026 | 21:05
БиХ побиједила Катар и дошла на корак до нокаут фазе СП

Репрезентација БиХ је савладала Катар резултатом 3:1 и тако направили огроман корак ка пласману у нокаут фазу Свјетског првенства.

80' - ГОЛ! Махмић је постигао гол за БиХ. Хаџикадунић му је сјајно оставио лопту, а овај се одлично снашао и погодио мрежу Катарана

Нокаут фаза је сада савим близу. 

63' - Двострука измјена у БиХ. Изашли су Катић и Џеко, а улазе Хаџикадунић и Махмић.

57' - Катар у великој шанси. Афиф је изашао сам пред наш гол искоса с лијеве стране, али је погодио вањски дио мреже.

51' - Врло опасна акција Змајева. Демировић је несебично главом додао Џеки, али Џеко није успио стићи нешто јачу лопту.

48' - БиХ кренула офанзивно, два опасна напада по лијевој страни.

46' - Почело је друго полувријеме!

Барбарез је од прве минуте наставка увео Тахировића и Мемића, а изашли су Шуњић и Малић.

42' - Прва шанса и катастрофална реакција БиХ одбране, Катар је смањио на 2:1.

34' - ГОЛ! Сада и Един Џеко, погодио је након што је лопта закачила једног играча Катара и БиХ има велику предност.

29' - ГОЛ! Спектакуларан погодак Алајбеговића.

28' - Алајбеговић је добро центрирао из слободног ударца, али лопта одлази у гол аут након покушаја Катића.

13. мин Прети и Катар

Мало је недостајало да репрезентативци Катара искористе први контра-напад на мечу, али су дефанзивци Бодне и Херцеговине у псоледњем тренутку успели да отклоне опасност.

3. мин  Офанзивно од самог почетка

Покушао је и Шуњић, са готово идентичне позиције као и Демировић, али и овога пута је чувар мреже селекције Катара био сигуран.

1. минут Оштар почетак "змајева"

Први ударац ка голу.

Покушао је Демировић са ивице казненог простора, али је голман Катара био на мјесту.

Почео је меч у коме селекција Босне и Херцеговине против Катара тражи историјски пласман у нокаут фазу свјетске фудбалске смотре.

(БН) Фото: АП

Коментари / 56

Оставите коментар
Name

Безвезњак

24.06.2026 21:26

Барба уведи Јову па да славимоооо

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

24.06.2026 23:20

Јово мора играти од прве минуте

Name

Бања Лука

24.06.2026 23:28

Ни са њим ни без њега…

Name

Еди

24.06.2026 23:29

Јова це ако богда да забија Америма, незнам стварно сто није играо, дали је повриједјен...??

Name

Аида

24.06.2026 23:44

Е јеси безвезњак

Name

Горан

25.06.2026 04:57

Стамота да јово не игра

Name

Ре

25.06.2026 09:31

Јово од прве минуте у слиједећој утакмици и два гола да забије аБд

Name

Р.

25.06.2026 10:23

Јово је цовјек који игра за своју дрзаву и воли своју дрзаву,постигао је први гол у репрезентацији,ваљда има разлога засто није играо у свим утакмицама.А ти си стварно један безвезњак који мрзис своју дрзаву и самог себе толико о теби.

Name

везњак

26.06.2026 08:48

Како да волим и навијам за ову државу, када је више бјелих ратни застава, под којима су се вршили невиђени злочини над српским и хрватским живљем на трибинама, него службених застава БиХ плаво-жутих. Какве везе има ратна застава у миру, осим ако још нисте у рату. Искрено, ја бих навијао за БиХ да нема тих застава. Па ево и ово, Јово је дао први гол и захваљујући том голу сте прошли даље, а ни у једном федералном медију га не помињу, као да не постоји, али зато су пуна препуна уста Џеке и других бошњака.

Name

Гала

24.06.2026 21:36

Наши змајеви!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Тако је

24.06.2026 23:35

Тако је!

Name

РС

25.06.2026 07:16

Ваши змајеви,не наши,јер очигледно да јо се прекрсти као Јово Лукућ остане на клупи,гдје Србин да буде испред мошњака...

Name

Бранко

25.06.2026 07:20

Срамота, нема нашег Јове.

Name

Ре Гала

25.06.2026 08:24

Наравно брао БиХ и дјеци дијаспоре у тиму заједно са Барбарезом и свим осталим сарадницима му играчима не овисно на припадност.. А наравно брао на слози и сарадњи свих који су се борити ту само за циљ успјеха и показали дисциплину и заједништво да се мозе зивити и радити заједнички и сложно. Сто се казе у народу “сложна браћа кућу граде а неслозна разграђују”.и ето резултата успјеха за свију у тиму и велико је дотле догурати посебно са том новом младости у већини.

Name

Аустриа

24.06.2026 22:07

Хајмо Босно, идемо💪💪💪💪

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хајмо

24.06.2026 23:14

Херцеговино !

Name

Браца Грим

25.06.2026 01:43

Какви змајеви. Ко јос вјерује у бајке И змајеви. Смири се

Name

сретни

24.06.2026 22:46

Боснооооооо волим теее🇧🇦👍💪

ОДГОВОРИТЕ
Name

А и

24.06.2026 23:14

Херцеговину !

Name

333

25.06.2026 06:58

Свака цаст момци ,идемооо

Name

Амбасадор

24.06.2026 23:05

Честитамо на побједи. Идемо даље.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Станисиц

24.06.2026 23:09

Свака цаст момци

ОДГОВОРИТЕ
Name

Раде

24.06.2026 23:09

Ко да ове додикове то занима

ОДГОВОРИТЕ
Name

Градска управа

24.06.2026 23:30

БРАВО ЗМАЈЕВИ !

ОДГОВОРИТЕ
Name

Вуле

24.06.2026 23:31

Браво!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Аха

24.06.2026 23:32

Бравооооооо,ајмо дечкоиии тоооо,...

ОДГОВОРИТЕ
Name

Маки

24.06.2026 23:35

3 нације, 1 дрзава! Хајмо БиХ!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Перо

26.06.2026 08:50

Ајмо под ратном заставом. Гдје да идемо?

Name

Арапска раса

24.06.2026 23:36

...милијарду година од наше срчаности.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Искрено

24.06.2026 23:37

Понос, срећа и задовољство.побиједили смо.. Идемо даље😀😀😇😇

ОДГОВОРИТЕ
Name

Адис

24.06.2026 23:37

Свака цаст хајмо Босно хајмо херцеговино

ОДГОВОРИТЕ
Name

Креле

24.06.2026 23:41

Браво за Босну и Херцеговину

ОДГОВОРИТЕ
Name

Сњежана

24.06.2026 23:43

Тако је легенде мојеее

ОДГОВОРИТЕ
Name

ПАТРИОТА 1

24.06.2026 23:46

Напред Змајеви,мало оптимизма у овој држави

ОДГОВОРИТЕ
Name

Пељаве

25.06.2026 00:08

Напријед дјецо!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Јово

25.06.2026 01:28

Следецу утакмицу Јово стартује од прве минуте сад ми Барба рече. Стварно би били бољи тандем Дзеко и Јово али ваљда Барбарез зна шта ради. Добро ке да смо прошло сад нека виде шта ће.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Нада

25.06.2026 05:30

Сретно до јос које побједе!!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

+++

25.06.2026 05:48

Јесмо ми цудни. Кад изгуби или побједи ми славимо.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бранкица

25.06.2026 07:34

Не требају им ратне заставе, ваљда игра држава БиХ, а не ентитет БИХ, јер ако запоставите чињеницу да се држава Б и Х, састоји од два ентитета, а ви као да игра само ваш ентитет, колико знам нисте се одвојили од нас.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

25.06.2026 12:12

Нисмо и не мислимо се одвајати него ти у мрску америку и понеси тробојку нико ти не брани

Name

Бранкице

25.06.2026 12:30

Није свијет црно бијел. У колору је. Има и других разних застава по цијелој територији. Нико их не скида, нити пали. Дакле, нека свако крене најприје од себе. Огледало, па погледати себи у очи. Хвала. Не замјерите.

Name

Ре Бранкица

25.06.2026 12:45

А извини, гдје си ти видјела ентитетску заставу? Коју ратну заставу? Мислиш заставу РБиХ, под којом је примљена у УН и призната од стране готово свих осталих држава свијета? Донеси и ти заставу српског народа и слободно навијај за БиХ, неће ти нико слова рећи! Ено и Хрвати машу хрватским заставама и навијају за БиХ! Исто као што би и једни и други махали истим тим заставама и навијали и за Србију, да и она учествује. Али НЕ! Битно је остати умно ограничен, а при томе још и неупућен!

Name

Ре Бранкица

25.06.2026 15:45

Шта је то ратна застава?Не разумијем.Понеси заставу Републике српске, ко ти брани?Чак шта више! Добро дошла.

Name

Правник

26.06.2026 08:57

Немојте се правити будале, међународно признате заставе Хрватске, Србије и БиХ су заставе које су признате и прихваћене и добродошле свугдје. Макар би так требало бити. Не треба нико махати по Босни а ни по свјету са заставама под којима сз чињени злочини према другима, ни срби, ни хрвати а богами ни бошњаци. Зато, ако желите да цјела босна навија за БиХ репрезентацију, избаците те ратне заставе и не правите се наивни и луди. Паметном доста.

Name

Мики

25.06.2026 08:21

Идемо на Америку, не би ваљало побиједити, 'ајд ти Трумпу објасни да је то спорт :), сала мала, свака цаст тиму

ОДГОВОРИТЕ
Name

Информиши се

25.06.2026 11:39

По милионити пут није то ентитетска ни ратна застава, то је застава под којом је призната Босна И Херцеговина и која се вијорила испред УН у Њујорку све док није замјењена плаво жутом. Јесте ли неедуцирани или просто не знате ништа паметније написати. Дојадили сте и Богу и народу с том тврдњом.

Name

ре Мики

25.06.2026 14:38

У праву си, идемо на Америку а они су нас већ побиједили, као и Велс и Италија. Мене више брине ако их ми шокирамо, онај луди Трамп би на карти свијета БиХ избрисао као гумицом.

Name

блбл

25.06.2026 09:35

Једна си једина БиХ

ОДГОВОРИТЕ
Name

Објективно гледано

25.06.2026 09:57

Браво Барбарез са својим блиским сарадницима разних БиХ националности а наравно и свим играчима Мостар Стетно даље .

ОДГОВОРИТЕ
Name

Честитам

25.06.2026 10:51

Од ❤️!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Милош

25.06.2026 11:00

Браво момци.Уз вас мо сви!!!

ОДГОВОРИТЕ
Name

И

25.06.2026 12:28

Опет честитамо сусједима из Федерације БиХ на пласману у наставак такмичења. Поздрав из Републике Србске.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

25.06.2026 22:48

Хвала. БиХ иде даље, а ти оста заробљен у свом малом мозгу. Јадан си.

Name

Лутак искривљеног лица

25.06.2026 12:32

Свака част!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре РС

25.06.2026 17:59

Који си ти болесник!

ОДГОВОРИТЕ
Name

хм

25.06.2026 18:07

Политицари су велика Г"вна само знају завадјати народе да би их могли сто висе покрадати.Тај народ би ваљда требао висе знати да г,овна припадају у септицку јаму.

ОДГОВОРИТЕ