Kusturica zajedno sa ljudima iz vrha Srpske "udario" na Vučića

- Kusturica je na nekim sastancima, kojima su prisustvovali i ljudi iz vrha Republike Srpske, potencirao da je on najveći srpski intelektualac i da je idealan kandidat i idealan predsednik države.

Srbija 23.06.2026 | 11:35
Kusturica zajedno sa ljudima iz vrha Srpske "udario" na Vučića

Režiser Emir Kusturica vodi u tajnosti intenzivne razgovore sa blokaderima o svojoj mogućoj kandidaturi za predsednika Srbije.

Kako Republika saznaje upravo iz blokaderskih redova, do sada je održan veći broj sastanaka, a iako nisu svi baš oduševljeni njegovom (samo)kandidaturom, postoji jasno profilisana grupacija blokadera, računajući tu i pojedine opozicione stranke, koja ga podržava.

- Glavni Kusturičin problem jeste, da tako kažem, to što je proruska varijanta. Dobro su svima poznate njegove veze s Moskvom i tamošnjim estrablišmentom, on često boravi u Rusiji, i to se jednom delu blokadera ne sviđa, pre svega, onima koji zagovaraju apsolutni evrofanatizam - objašnjava naš dobro upućeni sagovornik.

Hoće otpadnike

Izvor dalje ističe da je Kusturica i te kako svestan ovog ograničenja, zbog čega on i struja koja ga gura povlače neke taktičke poteze:

- Na jednom od sastanaka je jasno rekao da je spreman da spusti loptu što se tiče Rusije i reterira u stavovima, što bi mu, kako se nada, donelo i glasove već pomenute prozapadne blokaderske struje.

Režiser, kako se može čuti, ubeđuje blokadere da je daleko bolji kandidat od Vladana Đokića, političara prerušenog u rektora, te profesora Mila Lompara.

Prema informacijama iz Kusturičinog okruženja, on održava kontakte i s jednim brojem ljudi koji su bili u SNS ili bliski naprednjacima, koje sam naziva korisnim otpadnicima.

- Zanimljivo je da je nedavno ugostio bivšu ministarku zdravlja Danicu Grujičić, s kojom je razgovarao o zajedničkom delovanju jer i nju vidi kao deo blokaderskog korpusa - objašnjava naš izvor i dodaje:

- Kusturica je na nekim sastancima, kojima su prisustvovali i ljudi iz vrha Republike Srpske, potencirao da je on najveći srpski intelektualac i da je idealan kandidat i idealan predsednik države.

Čekaju se plenumi

Podsetimo, Republika je nedavno pisala o političkim sastancima na Mokroj gori, gde Kusturica najčešće obitava. Posebno je bio zanimljiv sastanak održan još prošle godine na kojem je bio i Željko Budimir, aktuelni ministar unutrašnjih poslova RS, inače, izuzetno blizak s liderom Novog DSS Milošem Jovanovićem. 

- Oni su dugogodišnji saradnici, a prema nekim nezvaničnim informacijama, Budimir mu je čak i venčani kum. Uoči blokaderske akcije, kad su, navodno, vozili bicikle do Strazbura, njih dvojica su se susrela s Emirom Kusturicom na Mokroj gori, a s njima je bila i jedna novinarka s blokaderske televizije, poznata po izuzetno oštrim stavovima prema vlasti u Srbiji. Tada je Kusturica obezbedio nekoliko bicikala - iznosi detalje sagovornik i podseća da je Budimir svojevremeno organizovao u Banjaluci studentske skupove podrške studentima-blokaderima u Beogradu.

Za sada, blokaderski plenumi se još nisu zvanično izjašnjavali o predsedničkim kandidatima, a lobiranje se nastavlja.

"Vučiću, mene da pitaš za svaku važniju odluku"

Koliko Kusturica ima visoko mišljenje o sebi, možda najbolje govore njegove reči na sastancima na Mokroj Gori. Tada je, kažu naši izvori, rekao, ni manje ni više, nego da smatra da bi predsednik Aleksandar Vučić njega trebalo da zove i s njim da se konsultuje pre svake važnije spoljnopolitičke odluke.

Verovali ili ne, ali doslovno je tako pričao, i to ne jedanput.

(Informer) Foto: Tanjug

Komentari / 85

Ostavite komentar
Name

B Lučanin

23.06.2026 11:53

To se zna da je Dodigova mafija uvjek i radila protiv Vučića . Dobar je Dodigu kad pomaže i daje za pojedine opštine a te opštine dobiju samo trećinu od tog ostalo završava naračunima porodice Dodig

ODGOVORITE
Name

B, ličanonu

23.06.2026 12:10

Tako mu i treba, Jebo ga Grbo i jednog i drugog, Grbo bi izdao cijeli rod o porod samo da mu je Kase i Trona A i ovaj Pusturica, kao i grbavi mogu samo, kod Srba a o i niti jedan nisu Grbo porijeklom iz najvećeg gnijezda NDH, a Studena Veoma, Selo, A Pusturica, iz Biha, Bošnjak,

Name

Re.banjačučanin

23.06.2026 12:36

Istina.

Name

Svarog

23.06.2026 12:38

Na kojeg ti Dodiga misliš, možda onog hrvatskog tenisera Ivana Dodiga? Jer ovaj naš glavonja se preziva Dodik.

Name

Ре

23.06.2026 12:46

Davno mi je moj pokojni đed rekao ,sine čuvaj se izroda svog naroda ćosava čovjeka i onog ko krije pogled.

Name

Kako Tanjug javlja

23.06.2026 13:43

Došlo vrijewme da se nekada strašni govornik svih plaćenih skupova vrati na fabrička podešavanja

Name

Re Svarog

23.06.2026 15:29

BILO BI DOBRO KADA BI PROČITAO ISTORIJU PREZIMENA PORODICE DODIK KOJU SU NOVINARI ISTRAŽILI I OBJAVILI... ON JE ISTORISKI IZ HERCEGOVINE I PREZIVAO SE DODIGGG A TEK U POSLEDNJIH 100 GODINA PREKO POSAVINE PRELAZI U DODIKKKA...

Name

Re

23.06.2026 16:20

Tako Vucicu i treba,misli da pomaze srpskom narodu u Republici Srpskoj a najmanje od tog dobra vidi narod ,vlast se drzi one narodne -pola piju a vise sarcu daju

Name

Svarog

23.06.2026 16:49

Misli ti. Na koga želiš!! Iz istog su legla jedan o drugi, I prvi je bio Dodig, pa uzeše na kraju K, Bog ili Bok, Dečki, Kaj bumo Pili,,

Name

Vukanović

23.06.2026 22:03

Šta zajedničko imaju Kusturica, Grigorije, ministar Budimir, Vukanović i Rusi?!

Name

Banjaluka

23.06.2026 11:55

Budimir i Vukan na istoj strani, polako se otkrivaju karte ko i za koga radi!?

ODGOVORITE
Name

BUDOS

23.06.2026 13:46

Ma kakav crni Kusturica, nemozes proci na Mokroj gori da ne platis njemu taksu, da mu to drzava uzme od cega bi pametovao. A Vukana citam svaki dan, nema u BiH covjek koji vise mrzi Srbiju od njega. Volio sam ga a sada mi je naj omrazeniji politicar iz BiH. Kad ljudi na izborima pobijede regularno skidam kapu.

Name

Milan

23.06.2026 11:56

Bivši Bošnjak hoće na čelo Srbije. Bravo braćo Srbi.

ODGOVORITE
Name

Re Milan

23.06.2026 12:44

Pa i Vučić je Bosanac.

Name

Xxx. Milan

23.06.2026 13:28

Moze na celo Gaze il federacije akoga njegovi izaberu Jedino dase posrbi gdje su nekad njegovi potomci bili..

Name

Rade iz Mrkonjić Grada

23.06.2026 13:51

Ako Bosanci ne sjebu Srbiju, niko neće. Samo još fali da Nele Karajlić bude nekakav ministar, a Vojo Šešelj, bivši Sarajlija, ministar pvopagande. Bokte, kakav bi to tim bio.

Name

Zeljko

23.06.2026 16:42

Jesi li siguran da je bivsi ?!

Name

Bane

23.06.2026 11:57

Sada imamo prve obrisei iz ugla opozicije ko i za koga u režimu radi. Svasšta će se razotkriti.

ODGOVORITE
Name

Nije nego

23.06.2026 12:06

Stari prevarant?

ODGOVORITE
Name

Gradiska

23.06.2026 12:07

Kad bi se malo okupao i obrijao , od velikog umjetnika do patoloskog bolesnika za hvalisanje . Sve ih hvali dok ih kuluci , kad zavrnu slavine onda ih pljuje . Karakter 0

ODGOVORITE
Name

Re Gradiška

23.06.2026 12:41

Dosadašnja praksa govori da je tako.Lizoguzac.

Name

X2

23.06.2026 13:25

Tacno.

Name

Dobojlija

23.06.2026 13:53

Kusta je propao odkad je otišao u Srbiju. Trebao je sa sobom bar Abdulaha Sidrana povesti, jer bez njega je bio obični, ne smijem reći šta, al znaš na šta mislim. Nemoj se praviti da ne znaš, kad znam da znaš.

Name

Nada

23.06.2026 12:11

Ma on udara na sve vrlo, vrlo loš čovjek, imala sam priliku da to upoznam.

ODGOVORITE
Name

Ehhh

23.06.2026 12:23

Koga si ti to upoznala Naduraaa?

Name

Roki Boloba

23.06.2026 15:45

Pabla je upoznala u Kolumbiji. Jeben tip. Zna ti kreč uvaliti. a ponekad i tebe u kreč strpa.

Name

Jovica

23.06.2026 12:11

Ružni balijski konj 👹

ODGOVORITE
Name

Hary

23.06.2026 12:24

Pa nemoj tako Jovice. Mnogo ste ga hvalili i tetošili kad je presao na pravoslavnu vjeru i dao sebi ime Nemanja. Prije toga smo ga mi odbacili jer smo se uvjerili da je otpad i pokvarenjak. Ali vi ste ga objerucke prihvatili. Govorili ste o njemu da je proslavljeni srpski reziser. Dodik mu je dao sve sto je pozelio. A mi smo vam cijelo vrijeme govorili da je prevarant. Pa eto vam ga sad. Nama ne treba.

Name

Xy

23.06.2026 12:29

Jovica Kele Nije više balijski. Sad je srpska konjima. Pazite, ljepota je prelazna. 🤣🤣🤣🤣

Name

Dimso

23.06.2026 12:34

Jovice, on je Srbin. Krstili ga vasi Mitropoliti i Patrijarh. Vodali ste ga pi mitinzima i predtavljali kao Srbina. Mi Bosnjaci smo ga davno odbacili jer smo znali da je go##o. Mi nikad ne bi prihvatili u nase redove nekog koga biste vi ocijenili kao prevaranta i pokvarenjaka. Ali et vi jeste Kusturicu iako ste znali sta mi o njemu mislimo. Eto vam ga, čuvajte vaseg proslavljenog srpskog rezisera.

Name

Lele

23.06.2026 12:14

Sts ti lupas daste bar pola ko Vucic sto vodi brigu o narodu a vi rogonje narod osiromasite gadovi burlini

ODGOVORITE
Name

Dragan

23.06.2026 15:51

Zlikovac Dragan Vikić, Bogić Bogićević, Željko Komšić, Vojin Mijatović... Treba li još da nabrajam ološa i otpada kog ste prihvatili objeručke?

Name

Zoki

23.06.2026 12:15

Uh zaudara..

ODGOVORITE
Name

Željko

23.06.2026 12:17

To mu je hvala za sve što je pomogao Republici Srpskoj? Burlo grbavi bi izdao i rođenu majku radi svojih interesa. Ustaško govno.

ODGOVORITE
Name

Imamo li

23.06.2026 12:24

ikakvih drugih argumenata osim ustaša, balija, četnika, crvenih, crnih itd.? Baš visoko intelektualno društvo!

Name

Snježana

23.06.2026 12:38

Meni je svejedno ali Srbija je Srbija,biće to sve dobro!Ko god bio presednik,uglavnom mora biti na evropskom putu!

Name

Marko

24.06.2026 07:56

Slazem se 100%. Burle je Ustasa orginal. Sta on i Kusturica imaju pricati protiv Vucica. Nemogu mu ni dupe polizati po postenju i karakteru. Ljigavci kriminalci. Jebo ti ljude koi promijene vjeru a to su i Dodigg i Emir.Vucic je pdigao Srbiju do neba a grbo l Olbrajtova i njegove ustase su zakopali RS 100 metara a srbski narod 200 metara i to zive u zenlju da nazor crkavamo. Vucic jes porijeklom iz BiH al je Srbin a ne Bosanac

Name

Miloš

23.06.2026 12:27

Koje drzave? Ti si svakako otpisan, i kod muslimana i kod pravoslavaca! Jednom izdajnik, zauvijek izdajnik!

ODGOVORITE
Name

Roki

23.06.2026 13:58

Nemoj tako, eno Sarajevo plače za njim. Neki dan dobi ulicu u Sarajevu i to blizu centra. Ja se iznenandio. Pročitaj na Avazu, ako BN nije prenijela tu informaciju.

Name

Radovan Vuković

23.06.2026 12:28

Čupavi nepismeni magarac, majmun, vepar i dodikov igrač, fukara!

ODGOVORITE
Name

Ehhh

23.06.2026 13:56

Zemlja ti se radovala.

Name

Izrod

23.06.2026 12:36

Ovoj pjanduri je bolje da se ide liječiti od alkohola i droge. U fazi je halucinacija a to je opasno psihičko stanje za koje nema valjane terapije.

ODGOVORITE
Name

Nemanja sine Muratov

23.06.2026 12:48

Nemanja, pao si ku**u za ušiiiiiii.

ODGOVORITE
Name

Radmila

23.06.2026 13:59

Nemanja Muratović. Majka ga se odrekla. Otac mu je Rom i boli ga ona stvar da li mu je sin ateista ili pravoslavac.

Name

Dodikova

23.06.2026 12:51

ulizica sa teškom psihijatrijskom šifrom. Izmuzao je od bakinačkog vola šta je mogao ali prokletnik je prokletnik

ODGOVORITE
Name

Predrag 83

23.06.2026 12:56

Britanski plaćenik uvjek bio i ostao. Svi ozbiljni ljudi znaju da radi za Britance i on i njegov drug iz bakinaca i niko nista.

ODGOVORITE
Name

Sina

23.06.2026 13:03

Nisu blokaderi već zdrava i pametna mladost Srbije. Živjeli studenti!

ODGOVORITE
Name

Xxx Sina

23.06.2026 13:31

Duvaj im

Name

Vesna Bajič

23.06.2026 13:09

Pokrali Republiku Srpsku, pa hoće i Srbiju. To Dodik šalje njega za predsjednika, pa da mogu zajedno perušati, kao što su Republiku Srpsku. Vučić ne vidi da mu glavni radi iza leđa.

ODGOVORITE
Name

Dr

23.06.2026 13:16

Studenti pobjeđuju

ODGOVORITE
Name

Banja Luka

23.06.2026 13:18

Nećete valjda tog usmrđenog cigana za predsednika..Ušljo ušljivi je on,kao i dudule.

ODGOVORITE
Name

Ehhh

23.06.2026 13:55

Šta ti pišeš, čovječe?

Name

NARCISOIDNOST

23.06.2026 13:19

BOŽE, ŠTA JE OVAJ SEBI UMISLIO. STRAŠNO.

ODGOVORITE
Name

D2

23.06.2026 13:23

On je najveca podmetačina studentima. Gde god je bio samo je uzimao za sebe.

ODGOVORITE
Name

Re D2

23.06.2026 13:55

Upravo tako.Dobio dosta od Srbije a i ovde.Iz Sarajeva ddavno ga najurili🤬

Name

Marko

23.06.2026 13:54

Ahahahahahahahahaha! Kako je komično gledati kako se neki zauskakuju kao mala djeca nebi li zavadili Vučića i Dodika!

ODGOVORITE
Name

Srbijanka

23.06.2026 13:56

Predsedniče Vučiću, sav PATRIOTSKI SRPSKI NAROD JE UZ VAS. SVI MI koji SMO SRBI u DUŠI, a ne SRBI IZ INTERESA SMO UZ VAS. Budi Predsedniče HRABAR, budi JAK, DUŠMANIMA, IZDAJNICIMA i FAŠISTIMA u INAT. Svaka POŠTENA SRPSKA DUŠA je UZ VAS !!!!!

ODGOVORITE
Name

Bole

23.06.2026 17:28

Hahahaha Da se primjetit da si upućena u njegovo poštenje.

Name

Re Srbijanka

23.06.2026 22:04

Jej se javljaš iz Srbije? Onda je u redu.

Name

JOBO

23.06.2026 13:59

Šta se ovo dešava. Svaka gnjida izlazi na površinu. Ima podrsku od rukovodstva RS!?

ODGOVORITE
Name

Dragan

23.06.2026 15:56

Srpski narod nije uz najvećeg izdajnika u novijoj srpskoj istoriji. Uz njega su samo ulizice, poltroni, kriminalci, izdajnici, oni koji bi za par hiljadarki prodali oca, majku, djecu i sve najsvetije.

Name

Radan

23.06.2026 14:01

Samo se ti kandiduj. Proćeš kao bos po trnju.

ODGOVORITE
Name

Mile

23.06.2026 14:01

Režiser Emir Kusturica?! Ne vrijeđajte čovjeka! On je Nemanja i postao je pobožan!

ODGOVORITE
Name

Dragan Micaković

23.06.2026 14:02

Ako je istina onda je prolupao skroz. Napravio je tri dobra filma gdje se bogato koristio elementima iz talijanskog neorealizma i iz filma Skupljači Perja. Pokušao je jedan film bez cigana i pataka i doživio fijasko i to sa Arizona Dream. Francuski proizvođač cipela ga je spasio jer je producirao film Underground, sa kojim se ponovo vratio na filmsku scenu. Ostali filmovi su manje više pravljeni po istom kalupu. Znao je uvijek da iskoristi političku situaciju i da od države dobije finansijska sredstva. Sa Dodikom je isto pravio biznise i zato su "veliki prijatelji". A ponekad i nisu 😂 Išao je u Moskvu sa nadom da od Putina dobije novac da snima filmove sa ruskim temama. Putin ga je hladno otkačio što se tiče finansiranja Tako da sada pokušava da promijeni profesiju i da ode u politiku. Onih par knjiga što je napisao pokazuju intelektualni nivo jednog gimnazijalca To što kaže da je najveći srpski intelektualac pokazuje stanje njegovog psihičkog zdravlja. Šteta, mogao je da ostane legenda a ovako će na kraju zabrljati.

ODGOVORITE
Name

Grrr

23.06.2026 14:08

Ma koji kandidat? Čovjek koji je godinama radio sa vlašću i zgrnuo milione na osnovu uvlačenja Dodiku i Vučići sad da bude kandidat. Druga stvar, jesu li i vaša djeca blokaderin ili studenti koji se bore za prava svih nas. Kako vas nije sramota da svoju djecu nazivate blokaderima? Do sada sam poštovao rad BN televizije, al sad vidim da ste svi isti...PUMPAJ!

ODGOVORITE
Name

Vesejlko Pejić

23.06.2026 14:19

Čitajući komentare , moj Srbine nema ti pomoći, niko ti ne valja. Do jučer ste ga zakivali u zvijezde, šta sad BI???

ODGOVORITE
Name

DRAGUTIN

25.06.2026 15:30

To što vi čitate to nije pravi stav naroda ja sam mu dao veliku podršku, pa mi ne objaviše komentare nikad!Kusturica je jako omiljen u Srbiji!Ali ne daju da se to objavljuje!Kusta je naše ZLATO i veliki UMJETNIK svih naroda iz bivše Jugoslavije!!!

Name

Ja

23.06.2026 14:19

Ama ljudi mi smo davno protjerali osmanlije i rijesili se zuluma.Ovaj smrdljivi i neobrijali poturcenjak nek na Bosforu vodi politiku .

ODGOVORITE
Name

re

23.06.2026 16:00

Primitivizam je loš i nije dobar za zdravlje

Name

Ana

23.06.2026 14:34

Jad jadni uzeo je sve sto je htio,pravio zidine,i malo mu je on bi da bude predsjednik,druze sredi se malo da budes covjek

ODGOVORITE
Name

Bošnjak

23.06.2026 14:59

Kako tako bre srbi loši komentari za vašeg srbina on vas voli čak je i veru promenio da vam se svidi

ODGOVORITE
Name

Vuk Branković

23.06.2026 15:08

Oteo od države Mokru goru, postavio da rade njegovi "rendzeri" da uvode red, ne izdaje fiskalne račune i sada bi i da ruši Srbiju.

ODGOVORITE
Name

Dragan

23.06.2026 15:51

Dali, je moguće da smo sa turcima vodili rat nedavno pet godina. Trbalo bi ga biti sramota čak i da ga mi nudimo da nam on bude presednik!

Name

Taman posla

23.06.2026 15:46

Ovaj je izdao svoj narod od kojeg je potekao, izdat će još lakše srpski narod kojem se zbog koristi priklonio.

ODGOVORITE
Name

OČEVIDAC

23.06.2026 15:51

Super ideja da svi glumimo u filmu koji režira Kusturica

ODGOVORITE
Name

Mago

23.06.2026 19:20

Ti glumi letećeg magarca 🫏!

Name

Gavran

23.06.2026 16:24

Od starog rezima jedino je dobra bila drzavna bezbjednosna sluzba koja je odvodila ljude bez traga ...eh ta dobra vremena ....

ODGOVORITE
Name

Borac

23.06.2026 16:27

Vi niste normalni śto napadate Vučića

ODGOVORITE
Name

dance

23.06.2026 20:53

Kusturica je veliki umjetnika. Njegovo opredeljenje njegova stvar. Bio poštovan. U politiku ne idi.Radi ono što najbolje znas. Hajmo jednom biti ljudi. Nemojte takve komentare. Postujte ljude da bi bili poštovani.

Name

Helena

23.06.2026 20:29

Lompar kandidat blokadera? Ali, taj je radikal, kao Šešelj i Vučić. Ne razumijem šta studenti zapravo žele? Da poslije Vučića opet vlada Vučić, koji se samo drugačije zove i preziva? O kakvoj je promijeni riječ???

ODGOVORITE
Name

Milica

23.06.2026 21:59

Ovaj ne zna ni koje ni kome pripada, kojeg roda i poroda. Cas je na jednoj cas na drugoj strani. Samo gleda gdje uloviti u mutnom, lopov. Sjetite se sta je pricao za mokru goru , tu ce se moci odmarati obicni ljudi, a on naplacuje i ulaz ,a dala mu drzava More mars u federaciju, zeljno te cekaju tako pametnog

ODGOVORITE
Name

ре марко

24.06.2026 00:20

горег од твог додика нема,нити ће бити.ко је довео кустурицу да бршља по РС него твој додик.ко је једну ријечнрексо против кустурице,за додика и снсдеовце је био против РС.Све ће се на ктају открити ко је ко,пази да се не разочараш,освјести се раније.

ODGOVORITE
Name

Meho

24.06.2026 07:39

JEBO TE DODIK A TI NJEGA. SIGURNO DA TE PLACA DOBRO DA LAJES PROTIV VUCICA. VUCIC PRAVI GRADI SRBIJU DOVODI FABRIKE U SRBIJU A STA DODIK GRADI I PRAVI. SAMO PLJACKA I KRADE SA SERDAROVIM. A TI SI MUSLIMAN EMIRE STO SE NE KANDIDUJES ZA MUSLIMANSKOG CLANA PREDSJEDNIKA BIH

ODGOVORITE
Name

Vuk

24.06.2026 08:59

Ovaj je već jednom izdao narod,ima iskustva.

ODGOVORITE
Name

Mikula

25.06.2026 00:28

Prodanog Muslimana za predsjednika Srbije. Da i to vidimo.

ODGOVORITE