Паклене врућине: Ускоро 42 степена и тропске ноћи

Босну и Херцеговину крајем ове и почетком сљедеће седмице очекује талас екстремних врућина, који би локално могао оборити и досадашње температурне рекорде за мјесец јун, упозоравају метеоролози.

Босна и Херцеговина 23.06.2026 | 21:34
Паклене врућине: Ускоро 42 степена и тропске ноћи

Према прогнозама метеоролошке странице БХметео, жива у термометру ће се у појединим дијеловима земље пењати и до невјероватних 42 степена Целзијуса.

– Озбиљан талас врућина у периоду између 26. јуна и 2. јула. Локално су угрожени и рекорди за јун – наводи се у објави БХметео.

Грађанима се савјетује посебан опрез, избјегавање боравка на директном сунцу у најтоплијем дијелу дана, као и адекватна хидратација током предстојећег тропског периода.

(БН) 

Коментари / 10

Оставите коментар
Name

Марко

24.06.2026 07:01

О БОЗЕ ПОМОЗИ ПА СТА ЈЕ ОВО РЕЦИ. ПЕЦЕС НАС НАЗИВО. ОВО КАО ДА ЈЕ СВЕ ЉУДСКИ ФАКТОР. СТА РАДИМО ОД СЕБЕ.КО ЗНА СТА НАМ СИПАЈУ ИЗ АВИОНА А МИСЛИМ ДА ЈЕ НЕКИ ОПАСАН ОТРОВ. НЕБИ АВО КАРТА БИЛА 15 ЕУРА ИЗ ЊЕМАЦКЕ А АУТОБУСКА МИСЛИМ ДА ЈЕ 15 ЕУРА ОД БЛ ДО ГРАДИСКЕ. УЗАС

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ана Марија

24.06.2026 07:25

Господе Боже помози нам свима да станемо на правом мјесту

ОДГОВОРИТЕ
Name

Б.Лука

24.06.2026 08:59

Хоће ли ико погледати раднике поготово ове људе што раде на градјевинама,у пекарска,роштиљницама,они већ сад горе... Има ли ико да обрати пажњу на те људе да раде м макар мало олакша скрати радно врјеме или шта већ може.... Људи изгинуше од врућина

ОДГОВОРИТЕ
Name

Дикс

24.06.2026 09:34

Е баш тако, јуче гледам јадни људи... Па то је баш тортура. Требало би у овим врелим данима обрнути радно вријеме, по дану све затворити а радити ноћу кад је бар колико толико хладније

Name

Ре БЛука

24.06.2026 09:57

Ко гледа радника,гину на градилисту ником ниста скачу на УКЦ ниста.Држава нула

Name

Политичар

24.06.2026 11:05

Чуо сам нешто о тој врућини,али на послу клима,у ауту клима,а ауто у гаражи,одвезе ме кући,а код куће исто клима.Касније од3м на кафу а и кафић је климатизован.Није ми јасно зашто и други тако не раде

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре политичар

24.06.2026 11:33

Нема свако климу а ко има и она је зло.Јели ти сад јасно🤮

Name

Ма ајде

24.06.2026 14:59

Клима зло?? Само код "нашег"народа уби клима и промаја...онда се кувај без климе и немој да кукаш на температуру...измишљена да олакша живот ал нее то је зло...а тек ови што кажу да нас пршћу из авиона 🤣ма ви сте људи пукли скроз...

Name

Мира

24.06.2026 16:47

Па људи свуда је то у свету.

Name

Цорвус

24.06.2026 18:12

Ста је ово људи, лето је а вруцине. Овде место није у реду

ОДГОВОРИТЕ