Паклене врућине: Ускоро 42 степена и тропске ноћи
Босну и Херцеговину крајем ове и почетком сљедеће седмице очекује талас екстремних врућина, који би локално могао оборити и досадашње температурне рекорде за мјесец јун, упозоравају метеоролози.
Босна и Херцеговина 23.06.2026 | 21:34
Према прогнозама метеоролошке странице БХметео, жива у термометру ће се у појединим дијеловима земље пењати и до невјероватних 42 степена Целзијуса.
– Озбиљан талас врућина у периоду између 26. јуна и 2. јула. Локално су угрожени и рекорди за јун – наводи се у објави БХметео.
Грађанима се савјетује посебан опрез, избјегавање боравка на директном сунцу у најтоплијем дијелу дана, као и адекватна хидратација током предстојећег тропског периода.
(БН)

Коментари / 10
Оставите коментарМарко
24.06.2026 07:01О БОЗЕ ПОМОЗИ ПА СТА ЈЕ ОВО РЕЦИ. ПЕЦЕС НАС НАЗИВО. ОВО КАО ДА ЈЕ СВЕ ЉУДСКИ ФАКТОР. СТА РАДИМО ОД СЕБЕ.КО ЗНА СТА НАМ СИПАЈУ ИЗ АВИОНА А МИСЛИМ ДА ЈЕ НЕКИ ОПАСАН ОТРОВ. НЕБИ АВО КАРТА БИЛА 15 ЕУРА ИЗ ЊЕМАЦКЕ А АУТОБУСКА МИСЛИМ ДА ЈЕ 15 ЕУРА ОД БЛ ДО ГРАДИСКЕ. УЗАС
ОДГОВОРИТЕАна Марија
24.06.2026 07:25Господе Боже помози нам свима да станемо на правом мјесту
ОДГОВОРИТЕБ.Лука
24.06.2026 08:59Хоће ли ико погледати раднике поготово ове људе што раде на градјевинама,у пекарска,роштиљницама,они већ сад горе... Има ли ико да обрати пажњу на те људе да раде м макар мало олакша скрати радно врјеме или шта већ може.... Људи изгинуше од врућина
ОДГОВОРИТЕДикс
24.06.2026 09:34Е баш тако, јуче гледам јадни људи... Па то је баш тортура. Требало би у овим врелим данима обрнути радно вријеме, по дану све затворити а радити ноћу кад је бар колико толико хладније
Ре БЛука
24.06.2026 09:57Ко гледа радника,гину на градилисту ником ниста скачу на УКЦ ниста.Држава нула
Политичар
24.06.2026 11:05Чуо сам нешто о тој врућини,али на послу клима,у ауту клима,а ауто у гаражи,одвезе ме кући,а код куће исто клима.Касније од3м на кафу а и кафић је климатизован.Није ми јасно зашто и други тако не раде
ОДГОВОРИТЕРе политичар
24.06.2026 11:33Нема свако климу а ко има и она је зло.Јели ти сад јасно🤮
Ма ајде
24.06.2026 14:59Клима зло?? Само код "нашег"народа уби клима и промаја...онда се кувај без климе и немој да кукаш на температуру...измишљена да олакша живот ал нее то је зло...а тек ови што кажу да нас пршћу из авиона 🤣ма ви сте људи пукли скроз...
Мира
24.06.2026 16:47Па људи свуда је то у свету.
Цорвус
24.06.2026 18:12Ста је ово људи, лето је а вруцине. Овде место није у реду
ОДГОВОРИТЕ