Ухапшен начелник Полицијске управе за град Београд
- Пуковник полиције Веселин Милић више није начелник Полицијске управе за град Београд, саопштило је Министарство унутрашњих послова (МУП).
Србија 15.05.2026 | 14:02
Како је наведено, до постављења новог начелника Полицијске управе за град Београд, послове руковођења обављаће заменик начелника ове управе пуковник полиције Дејан Бојовић.
Више јавно тужилаштво у Београду саопштило је раније данас да су, у наставку акције расветљавања околности под којима је нестао А.Н. 12. маја припадници Управе криминалистичке полиције, Службе за сузбијање криминалитета и Службе за борбу против организованог криминала МУП РС, лишили слободе начелника Полицијске управе за град Београд.
Милићу је одређено задржавање до 48 часова због постојања основа сумње да је извршио кривична дела непријављивање кривичног дела и учиниоца и помоћ учиниоцу после извршеног кривичног дела, у ком року ће бити приведен на саслушање пред поступајућим јавним тужиоцем, наведено је у саопштењу тужилаштва.
(Тањуг) Фото: РТС

Коментари / 25
Оставите коментарМинхаузен
15.05.2026 14:15Када оде власт, бићемо шокирани размерама криминала владајуће гарнитуре, док народ само понавља "болнице, путеви, болнице, путеви". Е мој народе.
ОДГОВОРИТЕБорац
15.05.2026 16:14Јел то та полиција која брани уставни поредак?
Најс
15.05.2026 14:18А убица је Боске, режимски бог и батина у Новом Саду, па га је генерал мало покушао да спаси. У Србији мафија има своју државу, док свугдје држава има своју мафију.
ОДГОВОРИТЕПоштено
15.05.2026 15:25А кад власт ради то не одговара
Ре поштено
15.05.2026 16:56А шта власт ради? Штити лопове. Једино ако не мислиш да су и ово требали да заташкају. Да неби било мало превише. Мртва глава, много сведока.
Тандем
15.05.2026 14:22Криминалац у његовом друштву убио другог криминалца пре 3 дана па су хтели то да заташкају. Оба блиски властима и лопов и генерал полиције. "Србија не сме да стане". "Србија наша породица"
ОДГОВОРИТЕВиола
15.05.2026 14:26Ако први човек Београдске полиције помаже човјеку при КД убиство и то покуса да прикрије показује колико је Србија криминализована држава. А ви се радујте новим путевима када сте будале.
ОДГОВОРИТЕМитар
15.05.2026 15:08Имаш блокадерски вирус и причаш глупости? Погледај се у огледало
Виола за Митар
15.05.2026 16:26Нема већих блокадера од власти која је блокирала државу и њене институције како би сачували покрадено.
Ре Митар
15.05.2026 16:34А ста је написао сто је глупост. О њиховом мафијању не може ни у дебљу књигу да стане. Народ за њих гласа за милостињу, а они пуни ко бродови. Овај генерал је имао стан на Дедињу од 195 квадрата. Јел и то од тетке, као и Вулин.
Ре
15.05.2026 18:26Рекетирање и прикривање убиства,за тебе је то нормално. Брзо иди доктору.
Руте
15.05.2026 14:50Сада их тек неће расписати. 😂
ОДГОВОРИТЕЦопy
15.05.2026 14:54Полиција је у Србији на коленима и у спрези је са мафијом, а за то је крива власт, јер се сличан сличном радује и јер је власт све институције заробила. То је у задњих годину дана толико очигледно да то и слепац види. Зашто то народ на изборима не кажњава, то је питање за милион евра.
ОДГОВОРИТЕКоначно
15.05.2026 15:01Криминалци су давно премрежили полицију
Стево
15.05.2026 15:00Исто је и у Републици Српској. Скоро сви начелници полицијских управа су уплетени у најтежи криминал ! Проблем код нас је што тужилаштва и судови штите њихов криминал ! За шта год да пријавите начелника полиције, тужилаштва неће прстом мрднути да га процесуира.
ОДГОВОРИТЕКонан
15.05.2026 15:04Оставите се ви Србије, и решавајте своје проблеме. То што се хапсе појединци је добро. Свако одговара за своје поступке. Хапсите ви своје директоре, полицајце и остале. Рецимо , директоре шума итд. Тај спин блокадера оставите у купатилу, пустите воду.
ОДГОВОРИТЕЛаковић
15.05.2026 16:31И овде је лопов до лопова, али су за твоје боранија. Не хапси нико никог, као и у Србији, док баш не мора, а и то буде као у риболову. Ухвате па пусте. И ово це заташкати и судиће му као Терзићу преко 10 година. Само сто неће толико дуго владати.
Ре
15.05.2026 17:35Шта је спин блокадера? Да је полиција у служби мафије. То сви виде осим тебе.
Драган
15.05.2026 18:26Није тацно да се хапсе појединци. Нико није одговарао за пад надстреснице!
Конан
15.05.2026 15:51Рецимо, да ли је Ал Капоне био режимски човек? Да ли сте љубоморни што нисте криминалци или је нештп друго у питању. Пола полиције је радило за Ала и
ОДГОВОРИТЕИскрено
15.05.2026 17:16Људи, свако ко је иоле нормалан, зна да криминал великих размјера,који је било гдје, не може бити без умјешаности полиције. Од полиције креће и завршава се. То је страшно, али истинито.
Јелена
15.05.2026 16:16Залосно, хапсе недузне људе.
ОДГОВОРИТЕБруцош
15.05.2026 16:40Земља скандала, афера, криминала и неправде. У нормалној држави оваква власт би давно била бивша.
ОДГОВОРИТЕАпис
15.05.2026 16:46Јел Дачић поднио оставку и зашто није?
ОДГОВОРИТЕХаха
15.05.2026 19:47Мало је болан, вероватно је на боловању. Ће то да учини мало касније