Ухапшен начелник Полицијске управе за град Београд

- Пуковник полиције Веселин Милић више није начелник Полицијске управе за град Београд, саопштило је Министарство унутрашњих послова (МУП). 

Србија 15.05.2026 | 14:02
Ухапшен начелник Полицијске управе за град Београд
Како је наведено, до постављења новог начелника Полицијске управе за град Београд, послове руковођења обављаће заменик начелника ове управе пуковник полиције Дејан Бојовић.
 
Више јавно тужилаштво у Београду саопштило је раније данас да су, у наставку акције расветљавања околности под којима је нестао А.Н. 12. маја припадници Управе криминалистичке полиције, Службе за сузбијање криминалитета и Службе за борбу против организованог криминала МУП РС, лишили слободе начелника Полицијске управе за град Београд.
 
Милићу је одређено задржавање до 48 часова због постојања основа сумње да је извршио кривична дела непријављивање кривичног дела и учиниоца и помоћ учиниоцу после извршеног кривичног дела, у ком року ће бити приведен на саслушање пред поступајућим јавним тужиоцем, наведено је у саопштењу тужилаштва.

(Тањуг) Фото: РТС 

Коментари / 25

Оставите коментар
Name

Минхаузен

15.05.2026 14:15

Када оде власт, бићемо шокирани размерама криминала владајуће гарнитуре, док народ само понавља "болнице, путеви, болнице, путеви". Е мој народе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Борац

15.05.2026 16:14

Јел то та полиција која брани уставни поредак?

Name

Најс

15.05.2026 14:18

А убица је Боске, режимски бог и батина у Новом Саду, па га је генерал мало покушао да спаси. У Србији мафија има своју државу, док свугдје држава има своју мафију.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Поштено

15.05.2026 15:25

А кад власт ради то не одговара

Name

Ре поштено

15.05.2026 16:56

А шта власт ради? Штити лопове. Једино ако не мислиш да су и ово требали да заташкају. Да неби било мало превише. Мртва глава, много сведока.

Name

Тандем

15.05.2026 14:22

Криминалац у његовом друштву убио другог криминалца пре 3 дана па су хтели то да заташкају. Оба блиски властима и лопов и генерал полиције. "Србија не сме да стане". "Србија наша породица"

ОДГОВОРИТЕ
Name

Виола

15.05.2026 14:26

Ако први човек Београдске полиције помаже човјеку при КД убиство и то покуса да прикрије показује колико је Србија криминализована држава. А ви се радујте новим путевима када сте будале.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Митар

15.05.2026 15:08

Имаш блокадерски вирус и причаш глупости? Погледај се у огледало

Name

Виола за Митар

15.05.2026 16:26

Нема већих блокадера од власти која је блокирала државу и њене институције како би сачували покрадено.

Name

Ре Митар

15.05.2026 16:34

А ста је написао сто је глупост. О њиховом мафијању не може ни у дебљу књигу да стане. Народ за њих гласа за милостињу, а они пуни ко бродови. Овај генерал је имао стан на Дедињу од 195 квадрата. Јел и то од тетке, као и Вулин.

Name

Ре

15.05.2026 18:26

Рекетирање и прикривање убиства,за тебе је то нормално. Брзо иди доктору.

Name

Руте

15.05.2026 14:50

Сада их тек неће расписати. 😂

ОДГОВОРИТЕ
Name

Цопy

15.05.2026 14:54

Полиција је у Србији на коленима и у спрези је са мафијом, а за то је крива власт, јер се сличан сличном радује и јер је власт све институције заробила. То је у задњих годину дана толико очигледно да то и слепац види. Зашто то народ на изборима не кажњава, то је питање за милион евра.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Коначно

15.05.2026 15:01

Криминалци су давно премрежили полицију

Name

Стево

15.05.2026 15:00

Исто је и у Републици Српској. Скоро сви начелници полицијских управа су уплетени у најтежи криминал ! Проблем код нас је што тужилаштва и судови штите њихов криминал ! За шта год да пријавите начелника полиције, тужилаштва неће прстом мрднути да га процесуира.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Конан

15.05.2026 15:04

Оставите се ви Србије, и решавајте своје проблеме. То што се хапсе појединци је добро. Свако одговара за своје поступке. Хапсите ви своје директоре, полицајце и остале. Рецимо , директоре шума итд. Тај спин блокадера оставите у купатилу, пустите воду.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Лаковић

15.05.2026 16:31

И овде је лопов до лопова, али су за твоје боранија. Не хапси нико никог, као и у Србији, док баш не мора, а и то буде као у риболову. Ухвате па пусте. И ово це заташкати и судиће му као Терзићу преко 10 година. Само сто неће толико дуго владати.

Name

Ре

15.05.2026 17:35

Шта је спин блокадера? Да је полиција у служби мафије. То сви виде осим тебе.

Name

Драган

15.05.2026 18:26

Није тацно да се хапсе појединци. Нико није одговарао за пад надстреснице!

Name

Конан

15.05.2026 15:51

Рецимо, да ли је Ал Капоне био режимски човек? Да ли сте љубоморни што нисте криминалци или је нештп друго у питању. Пола полиције је радило за Ала и

ОДГОВОРИТЕ
Name

Искрено

15.05.2026 17:16

Људи, свако ко је иоле нормалан, зна да криминал великих размјера,који је било гдје, не може бити без умјешаности полиције. Од полиције креће и завршава се. То је страшно, али истинито.

Name

Јелена

15.05.2026 16:16

Залосно, хапсе недузне људе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бруцош

15.05.2026 16:40

Земља скандала, афера, криминала и неправде. У нормалној држави оваква власт би давно била бивша.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Апис

15.05.2026 16:46

Јел Дачић поднио оставку и зашто није?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хаха

15.05.2026 19:47

Мало је болан, вероватно је на боловању. Ће то да учини мало касније