Uhapšen načelnik Policijske uprave za grad Beograd

- Pukovnik policije Veselin Milić više nije načelnik Policijske uprave za grad Beograd, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP). 

Srbija 15.05.2026 | 14:02
Uhapšen načelnik Policijske uprave za grad Beograd
Kako je navedeno, do postavljenja novog načelnika Policijske uprave za grad Beograd, poslove rukovođenja obavljaće zamenik načelnika ove uprave pukovnik policije Dejan Bojović.
 
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je ranije danas da su, u nastavku akcije rasvetljavanja okolnosti pod kojima je nestao A.N. 12. maja pripadnici Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminaliteta i Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP RS, lišili slobode načelnika Policijske uprave za grad Beograd.
 
Miliću je određeno zadržavanje do 48 časova zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela neprijavljivanje krivičnog dela i učinioca i pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela, u kom roku će biti priveden na saslušanje pred postupajućim javnim tužiocem, navedeno je u saopštenju tužilaštva.

(Tanjug) Foto: RTS 

Komentari / 25

Ostavite komentar
Name

Minhauzen

15.05.2026 14:15

Kada ode vlast, bićemo šokirani razmerama kriminala vladajuće garniture, dok narod samo ponavlja "bolnice, putevi, bolnice, putevi". E moj narode.

ODGOVORITE
Name

Borac

15.05.2026 16:14

Jel to ta policija koja brani ustavni poredak?

Name

Najs

15.05.2026 14:18

A ubica je Boske, režimski bog i batina u Novom Sadu, pa ga je general malo pokušao da spasi. U Srbiji mafija ima svoju državu, dok svugdje država ima svoju mafiju.

ODGOVORITE
Name

Pošteno

15.05.2026 15:25

A kad vlast radi to ne odgovara

Name

Re pošteno

15.05.2026 16:56

A šta vlast radi? Štiti lopove. Jedino ako ne misliš da su i ovo trebali da zataškaju. Da nebi bilo malo previše. Mrtva glava, mnogo svedoka.

Name

Tandem

15.05.2026 14:22

Kriminalac u njegovom društvu ubio drugog kriminalca pre 3 dana pa su hteli to da zataškaju. Oba bliski vlastima i lopov i general policije. "Srbija ne sme da stane". "Srbija naša porodica"

ODGOVORITE
Name

Viola

15.05.2026 14:26

Ako prvi čovek Beogradske policije pomaže čovjeku pri KD ubistvo i to pokusa da prikrije pokazuje koliko je Srbija kriminalizovana država. A vi se radujte novim putevima kada ste budale.

ODGOVORITE
Name

Mitar

15.05.2026 15:08

Imaš blokaderski virus i pričaš gluposti? Pogledaj se u ogledalo

Name

Viola za Mitar

15.05.2026 16:26

Nema većih blokadera od vlasti koja je blokirala državu i njene institucije kako bi sačuvali pokradeno.

Name

Re Mitar

15.05.2026 16:34

A sta je napisao sto je glupost. O njihovom mafijanju ne može ni u deblju knjigu da stane. Narod za njih glasa za milostinju, a oni puni ko brodovi. Ovaj general je imao stan na Dedinju od 195 kvadrata. Jel i to od tetke, kao i Vulin.

Name

Re

15.05.2026 18:26

Reketiranje i prikrivanje ubistva,za tebe je to normalno. Brzo idi doktoru.

Name

Rute

15.05.2026 14:50

Sada ih tek neće raspisati. 😂

ODGOVORITE
Name

Copy

15.05.2026 14:54

Policija je u Srbiji na kolenima i u sprezi je sa mafijom, a za to je kriva vlast, jer se sličan sličnom raduje i jer je vlast sve institucije zarobila. To je u zadnjih godinu dana toliko očigledno da to i slepac vidi. Zašto to narod na izborima ne kažnjava, to je pitanje za milion evra.

ODGOVORITE
Name

Konačno

15.05.2026 15:01

Kriminalci su davno premrežili policiju

Name

Stevo

15.05.2026 15:00

Isto je i u Republici Srpskoj. Skoro svi načelnici policijskih uprava su upleteni u najteži kriminal ! Problem kod nas je što tužilaštva i sudovi štite njihov kriminal ! Za šta god da prijavite načelnika policije, tužilaštva neće prstom mrdnuti da ga procesuira.

ODGOVORITE
Name

Konan

15.05.2026 15:04

Ostavite se vi Srbije, i rešavajte svoje probleme. To što se hapse pojedinci je dobro. Svako odgovara za svoje postupke. Hapsite vi svoje direktore, policajce i ostale. Recimo , direktore šuma itd. Taj spin blokadera ostavite u kupatilu, pustite vodu.

ODGOVORITE
Name

Laković

15.05.2026 16:31

I ovde je lopov do lopova, ali su za tvoje boranija. Ne hapsi niko nikog, kao i u Srbiji, dok baš ne mora, a i to bude kao u ribolovu. Uhvate pa puste. I ovo ce zataškati i sudiće mu kao Terziću preko 10 godina. Samo sto neće toliko dugo vladati.

Name

Re

15.05.2026 17:35

Šta je spin blokadera? Da je policija u službi mafije. To svi vide osim tebe.

Name

Dragan

15.05.2026 18:26

Nije tacno da se hapse pojedinci. Niko nije odgovarao za pad nadstresnice!

Name

Konan

15.05.2026 15:51

Recimo, da li je Al Kapone bio režimski čovek? Da li ste ljubomorni što niste kriminalci ili je neštp drugo u pitanju. Pola policije je radilo za Ala i

ODGOVORITE
Name

Iskreno

15.05.2026 17:16

Ljudi, svako ko je iole normalan, zna da kriminal velikih razmjera,koji je bilo gdje, ne može biti bez umješanosti policije. Od policije kreće i završava se. To je strašno, ali istinito.

Name

Jelena

15.05.2026 16:16

Zalosno, hapse neduzne ljude.

ODGOVORITE
Name

Brucoš

15.05.2026 16:40

Zemlja skandala, afera, kriminala i nepravde. U normalnoj državi ovakva vlast bi davno bila bivša.

ODGOVORITE
Name

Apis

15.05.2026 16:46

Jel Dačić podnio ostavku i zašto nije?

ODGOVORITE
Name

Хаха

15.05.2026 19:47

Мало је болан, вероватно је на боловању. Ће то да учини мало касније