Uhapšen načelnik Policijske uprave za grad Beograd
- Pukovnik policije Veselin Milić više nije načelnik Policijske uprave za grad Beograd, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).
Srbija 15.05.2026 | 14:02
Kako je navedeno, do postavljenja novog načelnika Policijske uprave za grad Beograd, poslove rukovođenja obavljaće zamenik načelnika ove uprave pukovnik policije Dejan Bojović.
Više javno tužilaštvo u Beogradu saopštilo je ranije danas da su, u nastavku akcije rasvetljavanja okolnosti pod kojima je nestao A.N. 12. maja pripadnici Uprave kriminalističke policije, Službe za suzbijanje kriminaliteta i Službe za borbu protiv organizovanog kriminala MUP RS, lišili slobode načelnika Policijske uprave za grad Beograd.
Miliću je određeno zadržavanje do 48 časova zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela neprijavljivanje krivičnog dela i učinioca i pomoć učiniocu posle izvršenog krivičnog dela, u kom roku će biti priveden na saslušanje pred postupajućim javnim tužiocem, navedeno je u saopštenju tužilaštva.
(Tanjug) Foto: RTS

Komentari / 25
Ostavite komentarMinhauzen
15.05.2026 14:15Kada ode vlast, bićemo šokirani razmerama kriminala vladajuće garniture, dok narod samo ponavlja "bolnice, putevi, bolnice, putevi". E moj narode.
ODGOVORITEBorac
15.05.2026 16:14Jel to ta policija koja brani ustavni poredak?
Najs
15.05.2026 14:18A ubica je Boske, režimski bog i batina u Novom Sadu, pa ga je general malo pokušao da spasi. U Srbiji mafija ima svoju državu, dok svugdje država ima svoju mafiju.
ODGOVORITEPošteno
15.05.2026 15:25A kad vlast radi to ne odgovara
Re pošteno
15.05.2026 16:56A šta vlast radi? Štiti lopove. Jedino ako ne misliš da su i ovo trebali da zataškaju. Da nebi bilo malo previše. Mrtva glava, mnogo svedoka.
Tandem
15.05.2026 14:22Kriminalac u njegovom društvu ubio drugog kriminalca pre 3 dana pa su hteli to da zataškaju. Oba bliski vlastima i lopov i general policije. "Srbija ne sme da stane". "Srbija naša porodica"
ODGOVORITEViola
15.05.2026 14:26Ako prvi čovek Beogradske policije pomaže čovjeku pri KD ubistvo i to pokusa da prikrije pokazuje koliko je Srbija kriminalizovana država. A vi se radujte novim putevima kada ste budale.
ODGOVORITEMitar
15.05.2026 15:08Imaš blokaderski virus i pričaš gluposti? Pogledaj se u ogledalo
Viola za Mitar
15.05.2026 16:26Nema većih blokadera od vlasti koja je blokirala državu i njene institucije kako bi sačuvali pokradeno.
Re Mitar
15.05.2026 16:34A sta je napisao sto je glupost. O njihovom mafijanju ne može ni u deblju knjigu da stane. Narod za njih glasa za milostinju, a oni puni ko brodovi. Ovaj general je imao stan na Dedinju od 195 kvadrata. Jel i to od tetke, kao i Vulin.
Re
15.05.2026 18:26Reketiranje i prikrivanje ubistva,za tebe je to normalno. Brzo idi doktoru.
Rute
15.05.2026 14:50Sada ih tek neće raspisati. 😂
ODGOVORITECopy
15.05.2026 14:54Policija je u Srbiji na kolenima i u sprezi je sa mafijom, a za to je kriva vlast, jer se sličan sličnom raduje i jer je vlast sve institucije zarobila. To je u zadnjih godinu dana toliko očigledno da to i slepac vidi. Zašto to narod na izborima ne kažnjava, to je pitanje za milion evra.
ODGOVORITEKonačno
15.05.2026 15:01Kriminalci su davno premrežili policiju
Stevo
15.05.2026 15:00Isto je i u Republici Srpskoj. Skoro svi načelnici policijskih uprava su upleteni u najteži kriminal ! Problem kod nas je što tužilaštva i sudovi štite njihov kriminal ! Za šta god da prijavite načelnika policije, tužilaštva neće prstom mrdnuti da ga procesuira.
ODGOVORITEKonan
15.05.2026 15:04Ostavite se vi Srbije, i rešavajte svoje probleme. To što se hapse pojedinci je dobro. Svako odgovara za svoje postupke. Hapsite vi svoje direktore, policajce i ostale. Recimo , direktore šuma itd. Taj spin blokadera ostavite u kupatilu, pustite vodu.
ODGOVORITELaković
15.05.2026 16:31I ovde je lopov do lopova, ali su za tvoje boranija. Ne hapsi niko nikog, kao i u Srbiji, dok baš ne mora, a i to bude kao u ribolovu. Uhvate pa puste. I ovo ce zataškati i sudiće mu kao Terziću preko 10 godina. Samo sto neće toliko dugo vladati.
Re
15.05.2026 17:35Šta je spin blokadera? Da je policija u službi mafije. To svi vide osim tebe.
Dragan
15.05.2026 18:26Nije tacno da se hapse pojedinci. Niko nije odgovarao za pad nadstresnice!
Konan
15.05.2026 15:51Recimo, da li je Al Kapone bio režimski čovek? Da li ste ljubomorni što niste kriminalci ili je neštp drugo u pitanju. Pola policije je radilo za Ala i
ODGOVORITEIskreno
15.05.2026 17:16Ljudi, svako ko je iole normalan, zna da kriminal velikih razmjera,koji je bilo gdje, ne može biti bez umješanosti policije. Od policije kreće i završava se. To je strašno, ali istinito.
Jelena
15.05.2026 16:16Zalosno, hapse neduzne ljude.
ODGOVORITEBrucoš
15.05.2026 16:40Zemlja skandala, afera, kriminala i nepravde. U normalnoj državi ovakva vlast bi davno bila bivša.
ODGOVORITEApis
15.05.2026 16:46Jel Dačić podnio ostavku i zašto nije?
ODGOVORITEХаха
15.05.2026 19:47Мало је болан, вероватно је на боловању. Ће то да учини мало касније