Барбарез објавио списак фудбалера БиХ за Свјетско првенство

Селектор фудбалске репрезентације Босне и Херцеговине Сергеј Барбарез објавио је данас списак играча на које рачуна за предстојеће Светско првенство у Сједињеним Америчким Државама, Мексику и Канади.

Босна и Херцеговина 11.05.2026 | 16:38
Барбарез објавио списак фудбалера БиХ за Свјетско првенство

На Барбарезовом списку налазе се голмани - Никола Васиљ, Мартин Зломислић, Осман Хаџикић; одбрана - Сеад Колашинац, Амар Дедић, Нихад Мујакић, Никола Катић, Тарик Мухаремовић, Стјепан Радељић, Нидал Челик, Деннис Хаџикадунић; везни ред - Иван Шуњић, Бењамин Тахировић, Џенис Бурнић, Амир Хаџиахметовић, Иван Башић, Амар Мемић, Есмир Бајрактаревић, Керим Алајбеговић, Армин Гиговић, Ермин Махмић; напад - Ермедин Демировић, Самед Баждар, Един Џеко, Харис Табаковић, Јово Лукић.

У широј конкуренцији се налазе: Тарик Карић, Младен Јуркас, Арјан Малић, Емир Карић, Јусуф Газибеговић, Ифет Ђаковац, Дарио Шарић, Амер Гојак и Харис Хајрадиновић.

БиХ ће на СП играти у групи Б против Швајцарске, Канаде и Катара.

СП ће се одржати од 11. јуна до 19. јула у 16 градова САД, Мексика и Канаде.

(Тањуг) Фото: БН

Коментари / 30

Оставите коментар
Name

Расо

11.05.2026 16:50

Јово Лукиц збиг конститутивности и равномјерне заступљенисти. Ал је Вицко селектира. Тако то раде наси репрезентативци у СА!😂

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре Рашо

11.05.2026 17:06

Равномјерно 😄😄😄😄😄

Name

Ре

11.05.2026 17:46

Ста прицас , цовјек је први снајпер лиге гдје игра .

Name

Нено

11.05.2026 22:14

Од краја рата па до данас су десетине ако не и стотине играца из БиХ српске и хрватске националности наступало за Србију и Хрватску као и тренери. Гдје би БиХ била да су сви ти бранили боје ове несретне дрзаве

Name

Маре

11.05.2026 17:13

Само голмана треба замјенути овај није низиста једну одбранио зато сто је слуцајно диго руку а у пеналима да нису масали италијани незнам како би се заврсило остало је све ок

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ногометна репрезентација

11.05.2026 17:21

После објављивања списка репрезентације више нема никакве сумње за кога Срби из Републике Српске неће навијати.

ОДГОВОРИТЕ
Name

5

11.05.2026 17:47

Ти си ионако ујко

Name

Миско

11.05.2026 17:57

Па ето ја хоцу сто да не Срби који су позвани да играју нису хтјели пркосити некоме смијесно напред БиХ и Република Српска је уз тебе лп

Name

Нелле008

11.05.2026 18:23

Расплака ме

Name

СамоПитам

11.05.2026 18:25

Де ме просвијетли молим те ,за кога то неце навијати ?

Name

Кемо

11.05.2026 18:50

Навијај за кога хоцес , то је твоје право, али постуј сваку рапрезнетацију! А ја те нецу никад молити да навијас за БиХ . Је ли постено?

Name

Тунис

11.05.2026 18:51

Зато хоце оригинални Срби из Србије :)

Name

Лаза

11.05.2026 18:51

Репрезентација Федереције БиХ

Name

Ух

11.05.2026 18:52

Говори у своје име

Name

Перо

11.05.2026 19:41

Бураз Давид Вуковић..Вкадан Ковачецић Светозар Марковић Срђан Бабић..... и многи други...одбили да играју за БИХ и не каки.То ти је сам Вицо на конференцији за штамп рекао само не слушашБујрум о хоче ал да зна играти.Врата отворена Барбарезов отац је србин за твоју информацију.Не броје се крвна зрнца у спорту

Name

Прц.

11.05.2026 20:46

Немој гледат,устедит цес струју и онако пуно плацамо.

Name

Идеално

11.05.2026 20:50

А засто то да не навијам за БиХ? Оцу ли мозда за Италију да навијам? Ста се правите луди? Сваки иоле бољи фудбалер Србин би да игра за Србију по мени непотребно. Цини ми се да сам цуо неку прицу да ни Здравко Кузмановиц није бас најбоље био примљен у те ,,домаце"...

Name

Инес

11.05.2026 17:47

Сретно БиХ 💓

ОДГОВОРИТЕ
Name

Обућинске Баре

11.05.2026 19:03

Зар само један фудбалер из реда срба задовољва селектора тј. зна играти фудбал.

Name

Добар

11.05.2026 17:51

Није Барбарез крив што Срби не желе да играју за репрезентацију. Или је политика створила такву климу да играчи не смију играти за државу рођења

ОДГОВОРИТЕ
Name

Шамац

11.05.2026 17:59

Заболи ме Паткс ко це играти

ОДГОВОРИТЕ
Name

Злаја

11.05.2026 19:59

Ниси ти Шамац. Ти си папак из околине.

Name

???

11.05.2026 18:15

Гдје је онај Бајрактаревиц који је бијо медју најбољим????

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре ???

11.05.2026 22:25

Хајд прочитај још једном списак везњака па се онда поново јави!!Пише везни ред:ЕСМИР БАЈРАКТАРЕВИЋ!!Ћорави...

Name

Јањарац

11.05.2026 18:59

Вицо добро објаснио. Паметном доста. Ето незнам како це играти без васе подрске.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Xxx

11.05.2026 19:51

А што срби ко то од срба треба играти.Увјек се нешто ми бунимо а квалитета нема нека момци играју и сретно им било.Стално неки национализам

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реалист

11.05.2026 20:24

Па кога то у РС занима ко је у репрезентацији бих. А гдје нађоше овог несретног Јову, е мој Јово несрећо једна. Па ко ће из РС навијати за ове балавце који ће свакако испасти у првом кругу који константно млате с оним крпама Алијине прције. Хоће ли и Јово млатити с њима.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре реалист

11.05.2026 21:40

Коњино затуцана

Name

Ре Реалист

11.05.2026 21:43

Ако Јово побједи ти цес полудити од пакости злобе и љубоморе и мрзње. Психолог ти неце помоци.

Name

Зоки за ” реалног”

11.05.2026 21:52

Репрезентација никад младја, никад боља!