Барбарез објавио списак фудбалера БиХ за Свјетско првенство
Селектор фудбалске репрезентације Босне и Херцеговине Сергеј Барбарез објавио је данас списак играча на које рачуна за предстојеће Светско првенство у Сједињеним Америчким Државама, Мексику и Канади.
Босна и Херцеговина 11.05.2026 | 16:38
На Барбарезовом списку налазе се голмани - Никола Васиљ, Мартин Зломислић, Осман Хаџикић; одбрана - Сеад Колашинац, Амар Дедић, Нихад Мујакић, Никола Катић, Тарик Мухаремовић, Стјепан Радељић, Нидал Челик, Деннис Хаџикадунић; везни ред - Иван Шуњић, Бењамин Тахировић, Џенис Бурнић, Амир Хаџиахметовић, Иван Башић, Амар Мемић, Есмир Бајрактаревић, Керим Алајбеговић, Армин Гиговић, Ермин Махмић; напад - Ермедин Демировић, Самед Баждар, Един Џеко, Харис Табаковић, Јово Лукић.
У широј конкуренцији се налазе: Тарик Карић, Младен Јуркас, Арјан Малић, Емир Карић, Јусуф Газибеговић, Ифет Ђаковац, Дарио Шарић, Амер Гојак и Харис Хајрадиновић.
БиХ ће на СП играти у групи Б против Швајцарске, Канаде и Катара.
СП ће се одржати од 11. јуна до 19. јула у 16 градова САД, Мексика и Канаде.
(Тањуг) Фото: БН

Коментари / 30
Оставите коментарРасо
11.05.2026 16:50Јово Лукиц збиг конститутивности и равномјерне заступљенисти. Ал је Вицко селектира. Тако то раде наси репрезентативци у СА!😂
ОДГОВОРИТЕРе Рашо
11.05.2026 17:06Равномјерно 😄😄😄😄😄
Ре
11.05.2026 17:46Ста прицас , цовјек је први снајпер лиге гдје игра .
Нено
11.05.2026 22:14Од краја рата па до данас су десетине ако не и стотине играца из БиХ српске и хрватске националности наступало за Србију и Хрватску као и тренери. Гдје би БиХ била да су сви ти бранили боје ове несретне дрзаве
Маре
11.05.2026 17:13Само голмана треба замјенути овај није низиста једну одбранио зато сто је слуцајно диго руку а у пеналима да нису масали италијани незнам како би се заврсило остало је све ок
ОДГОВОРИТЕНогометна репрезентација
11.05.2026 17:21После објављивања списка репрезентације више нема никакве сумње за кога Срби из Републике Српске неће навијати.
ОДГОВОРИТЕ5
11.05.2026 17:47Ти си ионако ујко
Миско
11.05.2026 17:57Па ето ја хоцу сто да не Срби који су позвани да играју нису хтјели пркосити некоме смијесно напред БиХ и Република Српска је уз тебе лп
Нелле008
11.05.2026 18:23Расплака ме
СамоПитам
11.05.2026 18:25Де ме просвијетли молим те ,за кога то неце навијати ?
Кемо
11.05.2026 18:50Навијај за кога хоцес , то је твоје право, али постуј сваку рапрезнетацију! А ја те нецу никад молити да навијас за БиХ . Је ли постено?
Тунис
11.05.2026 18:51Зато хоце оригинални Срби из Србије :)
Лаза
11.05.2026 18:51Репрезентација Федереције БиХ
Ух
11.05.2026 18:52Говори у своје име
Перо
11.05.2026 19:41Бураз Давид Вуковић..Вкадан Ковачецић Светозар Марковић Срђан Бабић..... и многи други...одбили да играју за БИХ и не каки.То ти је сам Вицо на конференцији за штамп рекао само не слушашБујрум о хоче ал да зна играти.Врата отворена Барбарезов отац је србин за твоју информацију.Не броје се крвна зрнца у спорту
Прц.
11.05.2026 20:46Немој гледат,устедит цес струју и онако пуно плацамо.
Идеално
11.05.2026 20:50А засто то да не навијам за БиХ? Оцу ли мозда за Италију да навијам? Ста се правите луди? Сваки иоле бољи фудбалер Србин би да игра за Србију по мени непотребно. Цини ми се да сам цуо неку прицу да ни Здравко Кузмановиц није бас најбоље био примљен у те ,,домаце"...
Инес
11.05.2026 17:47Сретно БиХ 💓
ОДГОВОРИТЕОбућинске Баре
11.05.2026 19:03Зар само један фудбалер из реда срба задовољва селектора тј. зна играти фудбал.
Добар
11.05.2026 17:51Није Барбарез крив што Срби не желе да играју за репрезентацију. Или је политика створила такву климу да играчи не смију играти за државу рођења
ОДГОВОРИТЕШамац
11.05.2026 17:59Заболи ме Паткс ко це играти
ОДГОВОРИТЕЗлаја
11.05.2026 19:59Ниси ти Шамац. Ти си папак из околине.
???
11.05.2026 18:15Гдје је онај Бајрактаревиц који је бијо медју најбољим????
ОДГОВОРИТЕРе ???
11.05.2026 22:25Хајд прочитај још једном списак везњака па се онда поново јави!!Пише везни ред:ЕСМИР БАЈРАКТАРЕВИЋ!!Ћорави...
Јањарац
11.05.2026 18:59Вицо добро објаснио. Паметном доста. Ето незнам како це играти без васе подрске.
ОДГОВОРИТЕXxx
11.05.2026 19:51А што срби ко то од срба треба играти.Увјек се нешто ми бунимо а квалитета нема нека момци играју и сретно им било.Стално неки национализам
ОДГОВОРИТЕРеалист
11.05.2026 20:24Па кога то у РС занима ко је у репрезентацији бих. А гдје нађоше овог несретног Јову, е мој Јово несрећо једна. Па ко ће из РС навијати за ове балавце који ће свакако испасти у првом кругу који константно млате с оним крпама Алијине прције. Хоће ли и Јово млатити с њима.
ОДГОВОРИТЕРе реалист
11.05.2026 21:40Коњино затуцана
Ре Реалист
11.05.2026 21:43Ако Јово побједи ти цес полудити од пакости злобе и љубоморе и мрзње. Психолог ти неце помоци.
Зоки за ” реалног”
11.05.2026 21:52Репрезентација никад младја, никад боља!