Након преокрета Звезда славила у вјечитом дербију

Фудбалери Црвене звезде савладали су вечерас Партизан 3:2 (1:1) у спектакуларном 173. вечитом дербију и шест кола пре краја првенства стекли великих 10 бодова предности.

Спорт 20.04.2024 | 20:21

Партизан је, пред 37.465 гледалаца на стадиону "Рајко Митић" повео у 11. минуту голом Самеда Баждара, а само пет минута касније изједначио је Гелор Канга из пенала, након што је претходно голман Милош Крунић фаулирао Мирка Иванића.

До одласка на одмор Осман Букари промашио је две добре прилике за вођство црвено-белих, а казна је стигла у 56. минуту кадје Ксандер Северина постигао фантастичан погодак.

Звезда је преко Александра Катаија постигла гол у 68. минуту, али после ВАР асистенције је поништен због офсајда Шерифа Ндиајеа.

Потом је Инбом Хванг погодио стативу, а затим Букари још једном промашио. Ипак, у 89. минуту Ндиаје је изједначио након што се ослободио Александра Филиповића, у дуелу за који су гости тражили фаул, али је ВАР потврдио погодак.

У надокнади времена Никола Антић срушио је Букарија, а судија Павле Илић поново показао на белу тачку. Катаи је са беле тачке био прецизан, званично у 90+9. минуту. Меч је завршен после 111 минута игре.

Звезда води на табели Суперлиге са 80 бодова, док је Партизан други са 70. Већ у среду, следи нови дерби, у полуфиналу Купа Србије, такође на стадиону "Рајко Митић".