Nakon preokreta Zvezda slavila u vječitom derbiju

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Partizan 3:2 (1:1) u spektakularnom 173. večitom derbiju i šest kola pre kraja prvenstva stekli velikih 10 bodova prednosti.

Sport 20.04.2024 | 20:21

Partizan je, pred 37.465 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" poveo u 11. minutu golom Sameda Baždara, a samo pet minuta kasnije izjednačio je Gelor Kanga iz penala, nakon što je prethodno golman Miloš Krunić faulirao Mirka Ivanića.

Do odlaska na odmor Osman Bukari promašio je dve dobre prilike za vođstvo crveno-belih, a kazna je stigla u 56. minutu kadje Ksander Severina postigao fantastičan pogodak.

Zvezda je preko Aleksandra Kataija postigla gol u 68. minutu, ali posle VAR asistencije je poništen zbog ofsajda Šerifa Ndiajea.

Potom je Inbom Hvang pogodio stativu, a zatim Bukari još jednom promašio. Ipak, u 89. minutu Ndiaje je izjednačio nakon što se oslobodio Aleksandra Filipovića, u duelu za koji su gosti tražili faul, ali je VAR potvrdio pogodak.

U nadoknadi vremena Nikola Antić srušio je Bukarija, a sudija Pavle Ilić ponovo pokazao na belu tačku. Katai je sa bele tačke bio precizan, zvanično u 90+9. minutu. Meč je završen posle 111 minuta igre.

Zvezda vodi na tabeli Superlige sa 80 bodova, dok je Partizan drugi sa 70. Već u sredu, sledi novi derbi, u polufinalu Kupa Srbije, takođe na stadionu "Rajko Mitić".