Dodikov sestrić Vico Zeljković oduševljen igrom fudbalera BiH
Predsjednik Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine Vico Zeljković ponovo se oglasio nakon što je reprezentacija BiH zvanično izborili nokaut fazu Svjetskog prvenstva.
Republika Srpska 25.06.2026 | 16:25
"Istorija je ispisana. Reprezentacija Bosne i Hercegovine po prvi put se plasirala u eliminacionu fazu Svjetskog prvenstva. Ono što je godinama izgledalo tako daleko i nedostižno, danas je postalo stvarnost. Istorijski uspjeh koji je ostvaren ispisan je velikim slovima", napiao je Zeljković na svom Facebook profilu.
Ovo je, kako je naveo, uspjeh cijelog bh. fudbala.
"Uspjeh koji pripada svim generacijama igrača koji su nosili ovaj dres, trenerima, radnicima u klubovima i svima koji su vjerovali da naš fudbal pripada fudbalskom vrhu.
Iskrene čestitke našim reprezentativcima i kapitenu, selektoru i njegovom stručnom štabu, direktoru reprezentacije, potpredsjednicima Saveza, članovima Izvršnog odbora, administraciji Saveza i svima koji su svojim radom, znanjem i posvećenošću doprinijeli ovom istorijskom uspjehu", naveo je Zeljković i dodao:
"Danas slavimo fudbalsku istoriju koju smo zajedno ispisali. Nakon što smo podigli nivo domaćih takmičenja, unaprijedili infrastrukturu i ostvarili istorijske uspjehe naših klubova kroz plasmane Zrinjskog i Borca u grupne faze UEFA takmičenja, danas smo ostvarili ono najveće što reprezentativni fudbal može donijeti – istorijski plasman reprezentacije Bosne i Hercegovine u eliminacionu fazu Svjetskog prvenstva.
"Isto tako, imamo jasnu viziju, plan i pravce razvoja bh. fudbala u godinama koje dolaze", poručio je Vico Zeljković, inače sestrić Milorada Dodika.
Novim plasmanom u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, fudbalska reprezentacija BiH inkasirala je 40 miliona maraka u kasu fudbalskog saveza koji vodi upravo Zeljković.

(BN) Foto: Facebook

Komentari / 38
Ostavite komentarJa mislim
25.06.2026 16:52Ako I'ma daidzinih Gena omrsice brke
ODGOVORITESramota
25.06.2026 17:32Kao svaki izdajnik.
Istina i laz
25.06.2026 20:59Da li je Vickovic upoznat o incidentu na utakmici sa Kataron kada je grupa muslimanskih navijaca okruzila navijaca BiH sa zastavom Srbije,oteli mu zastavu i pogazili i covjeka otjerali.Da li je vrijeme da se Srbi konacno povuku iz zajednickih istitucija ili ce mozda Dodik i Goricu da postavi za presjednicu Rukometne zenske reprezentacije.
Re laz
26.06.2026 06:43Da li si ti upoznat da si nasjeo na montiranu priču srbijanski portala? Činjenica jeste da je jedan neodgovorni navijač oteo srpsku zastavu jednoj navijačici i pokušao je okrenuti naopako, kao provokaciju. Onda je došlo do onoga što se vidi na snimku, kada je grupa tražila da vrati zastavu navijačici, a on glumio mangupa. Zato su mu je i oteli i gle čuda vratili zastavu navijačici, koja je sa istom nastavila bodriti Bosnu. Pojest će te mržnja, iznutra...
Lili
26.06.2026 07:00@istinailaz Nisu mogli otjerati nikoga jer je osiguranje na nivou i nije dozvoljeno huligqnstvo kao u glupoj Evropi A sto se zastave tice,treba pisati Fifi sakupljati potpise I objasniti da je Ratna zastava nedopustiva
Branko
26.06.2026 07:56Srbi ili pare... naravno pare
Re istina i LAZ
26.06.2026 08:40Tako toksicno lažeš da prosiris mržnju i jad a sport pretvorios u nacionalizam. Bolestan si covjece
Realno
26.06.2026 11:16Vico ima svoj stav i karakter. Nije ulizica. Zna gdje rodjen. Gdje got odes svugdje si stranac a u Bosni besanac
Х
25.06.2026 16:52За кога додо навија . Нема му пара од тога навијања .
ODGOVORITEGoran
25.06.2026 16:59Zamjerit ce ti ujko 😂 Ali nece kad se pare uzimaju
ODGOVORITERe Goran
25.06.2026 18:19Ima li to igdje na planeti zemlji da sestrić bude predsjednik FS a da njegov ujak rastura tu istu BiH zemlju i navija PROTIV SKIM GOD da igra! To su ludaci!
prc,
25.06.2026 17:03Sad ce on predloziti Dodika za pomocnog trenera zaduzenog za kradju.
ODGOVORITEĐorđe
25.06.2026 17:07A šta kaže ujko?
ODGOVORITEVesna
25.06.2026 17:08ON je to što jeste a Dodik svim silama protiv.. Šta je tu istina a šta laž!!
ODGOVORITERe Vesna
25.06.2026 17:28Pa Dodik ga je tu i stavio!
Half
25.06.2026 18:13Jasno je da je dodig lažov.Prije srbovanja bio je Bosanac i rado viđen u Sarajevu.Sad glumi Srbina a sve radi na nestanku Srpske!
Mišo
25.06.2026 17:08Govno izdajničko!
ODGOVORITESve u redu
25.06.2026 17:16Pa sve što je rekao je razumno i korektno. Ovo je i naša reprezentacija. Ne možemo se više čupati da u njoj nema Srba. Eto, ima ih čak u top menadžmentu Fudbalskog saveza, reprezentacije a i samih igrača.
ODGOVORITEHmm
25.06.2026 17:28Inace veliki strucnjak sa iskustvom na terenu... 🤣🤣
ODGOVORITE00000
25.06.2026 17:28Vico i fudbal.Zna se koliko je kostalo nkegovo mjesto u Savezu i ko je plati.
ODGOVORITENi psmeti ni lepote
25.06.2026 17:30Progres.Kako malo treba da se uspije u fudbslu.
ODGOVORITERadovan
25.06.2026 17:38Nije ovo ništa nenormalno,takav je život doživeli du srbi i gore stvari. On dok ovo govori on to i misli on se i divi i državi i reprezentaciji. E sada da mogu mrtvi iz grobova da ustanu pa da vide koliko smo odmakli od srpske države zapadno od drine i primakli se Bosnici. Ovi članovi "državotvorne stranke " znaju nekad prigovarati kako nam je Željka Pejina unuka izgleda da i jeste, lavovski se bori ko nijedna Srpkinja, za državotvorne simbole Srpstva koje predstavlja. A Ovaj ljevčanin sav se umazo Bosne. Ujkino dete.
ODGOVORITERe Radovan
25.06.2026 23:16Guzili su nas i grci i rimljani i turci i mađari i austrijanci i švabe, a ti si to zaboravio.
Paja
25.06.2026 17:48Znaci Ujak ne vjeruje njega ne računas
ODGOVORITEMarko
25.06.2026 18:47Pravi momak! Živ bio!
ODGOVORITEPeljave
25.06.2026 19:52Ovo je i naša država, naša reprezentacija,naša himna koju je muzički stvorio Srbin iz Banja Luke Šestić mislim da se preziva, da smo svi bili zajedno, pola reprezentacije Hrvatske je iz BiH, gdje bi nam svima zajedno kraj bio!
ODGOVORITERe
25.06.2026 21:57Upravo tako.
Majevica
26.06.2026 00:17Da, Dušan Šestić autor je himne Bosne i Hercegovine.
SANIMA
25.06.2026 20:53Pa, sta? Odusevljen sam i ja i mnogi. I sa igrom Hrvata i svih ostalih. Ko je nama kriv sto ne znamo da igramo fudbal. Čak ne znamo ni da navijamo. Sve smo pretvorili j politiku i kriminal.
ODGOVORITEBezveznjak
25.06.2026 21:31Kako ne igrate, vidiš da igrate!? BiH je i vaša zemlja, ili je se odričete???
Joja pd
25.06.2026 21:37Šest milioncica, biće svima MASALA
ODGOVORITELutak iskrivljenog lica
25.06.2026 21:56Nije bolest sve što boli.Bravo BiH.Bravo Sergej,Vasilj,Jovo,Katić, Džeko,Šunjić.A ovi što ne vole BiH...uživajte u svojoj kratkodušnosti.
ODGOVORITEPrijedorčanin M.
25.06.2026 23:12Ma to je lažno vicino oduševljenje...
zeljkoviću
25.06.2026 23:49šta kažeš za otimanje Srpske zastave među navijačima na tribinama u 21 vijeku?!
ODGOVORITERe Zeljkovicu
26.06.2026 11:08A šta kažeš na to, da se prvo dobro informišeš, prije nego se provališ?
Jaran
26.06.2026 07:17Isto kao i mile. Pucaju od sreće.
ODGOVORITEObjektivno
26.06.2026 09:30Pare su slatke. Borac zaradio 44000 dolara samo sto je golman Borca bio u sastavu reprezentacije BIH. A koliko će tek oni podijeliti između sebe to niko ne zna. Zato kažem para vrti gdje burgija neće
ODGOVORITEĐuro
26.06.2026 15:25Grbavog sam pare interesuju, đe gođ namiriše pare tu je on glavni baja, on sam glumi ovo za državu BiH, i secesiju, nejm on snage za to on sam gleda đe može ukrasti još koji milion i da nas svuče u ravan.
ODGOVORITE