Dodikov sestrić Vico Zeljković oduševljen igrom fudbalera BiH

Predsjednik Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine Vico Zeljković ponovo se oglasio nakon što je reprezentacija BiH zvanično izborili nokaut fazu Svjetskog prvenstva.

Republika Srpska 25.06.2026 | 16:25
Dodikov sestrić Vico Zeljković oduševljen igrom fudbalera BiH

"Istorija je ispisana. Reprezentacija Bosne i Hercegovine po prvi put se plasirala u eliminacionu fazu Svjetskog prvenstva. Ono što je godinama izgledalo tako daleko i nedostižno, danas je postalo stvarnost. Istorijski uspjeh koji je ostvaren ispisan je velikim slovima", napiao je Zeljković na svom Facebook profilu.

Ovo je, kako je naveo, uspjeh cijelog bh. fudbala.

"Uspjeh koji pripada svim generacijama igrača koji su nosili ovaj dres, trenerima, radnicima u klubovima i svima koji su vjerovali da naš fudbal pripada fudbalskom vrhu. 

Iskrene čestitke našim reprezentativcima i kapitenu, selektoru i njegovom stručnom štabu, direktoru reprezentacije, potpredsjednicima Saveza, članovima Izvršnog odbora, administraciji Saveza i svima koji su svojim radom, znanjem i posvećenošću doprinijeli ovom istorijskom uspjehu", naveo je Zeljković i dodao:

"Danas slavimo fudbalsku istoriju koju smo zajedno ispisali. Nakon što smo podigli nivo domaćih takmičenja, unaprijedili infrastrukturu i ostvarili istorijske uspjehe naših klubova kroz plasmane Zrinjskog i Borca u grupne faze UEFA takmičenja, danas smo ostvarili ono najveće što reprezentativni fudbal može donijeti – istorijski plasman reprezentacije Bosne i Hercegovine u eliminacionu fazu Svjetskog prvenstva.

"Isto tako, imamo jasnu viziju, plan i pravce razvoja bh. fudbala u godinama koje dolaze", poručio je Vico Zeljković, inače sestrić Milorada Dodika.

Novim plasmanom u šesnaestinu finala Svjetskog prvenstva, fudbalska reprezentacija BiH inkasirala je 40 miliona maraka u kasu fudbalskog saveza koji vodi upravo Zeljković.

(BN) Foto: Facebook 

Komentari / 38

Ostavite komentar
Name

Ja mislim

25.06.2026 16:52

Ako I'ma daidzinih Gena omrsice brke

ODGOVORITE
Name

Sramota

25.06.2026 17:32

Kao svaki izdajnik.

Name

Istina i laz

25.06.2026 20:59

Da li je Vickovic upoznat o incidentu na utakmici sa Kataron kada je grupa muslimanskih navijaca okruzila navijaca BiH sa zastavom Srbije,oteli mu zastavu i pogazili i covjeka otjerali.Da li je vrijeme da se Srbi konacno povuku iz zajednickih istitucija ili ce mozda Dodik i Goricu da postavi za presjednicu Rukometne zenske reprezentacije.

Name

Re laz

26.06.2026 06:43

Da li si ti upoznat da si nasjeo na montiranu priču srbijanski portala? Činjenica jeste da je jedan neodgovorni navijač oteo srpsku zastavu jednoj navijačici i pokušao je okrenuti naopako, kao provokaciju. Onda je došlo do onoga što se vidi na snimku, kada je grupa tražila da vrati zastavu navijačici, a on glumio mangupa. Zato su mu je i oteli i gle čuda vratili zastavu navijačici, koja je sa istom nastavila bodriti Bosnu. Pojest će te mržnja, iznutra...

Name

Lili

26.06.2026 07:00

@istinailaz Nisu mogli otjerati nikoga jer je osiguranje na nivou i nije dozvoljeno huligqnstvo kao u glupoj Evropi A sto se zastave tice,treba pisati Fifi sakupljati potpise I objasniti da je Ratna zastava nedopustiva

Name

Branko

26.06.2026 07:56

Srbi ili pare... naravno pare

Name

Re istina i LAZ

26.06.2026 08:40

Tako toksicno lažeš da prosiris mržnju i jad a sport pretvorios u nacionalizam. Bolestan si covjece

Name

Realno

26.06.2026 11:16

Vico ima svoj stav i karakter. Nije ulizica. Zna gdje rodjen. Gdje got odes svugdje si stranac a u Bosni besanac

Name

Х

25.06.2026 16:52

За кога додо навија . Нема му пара од тога навијања .

ODGOVORITE
Name

Goran

25.06.2026 16:59

Zamjerit ce ti ujko 😂 Ali nece kad se pare uzimaju

ODGOVORITE
Name

Re Goran

25.06.2026 18:19

Ima li to igdje na planeti zemlji da sestrić bude predsjednik FS a da njegov ujak rastura tu istu BiH zemlju i navija PROTIV SKIM GOD da igra! To su ludaci!

Name

prc,

25.06.2026 17:03

Sad ce on predloziti Dodika za pomocnog trenera zaduzenog za kradju.

ODGOVORITE
Name

Đorđe

25.06.2026 17:07

A šta kaže ujko?

ODGOVORITE
Name

Vesna

25.06.2026 17:08

ON je to što jeste a Dodik svim silama protiv.. Šta je tu istina a šta laž!!

ODGOVORITE
Name

Re Vesna

25.06.2026 17:28

Pa Dodik ga je tu i stavio!

Name

Half

25.06.2026 18:13

Jasno je da je dodig lažov.Prije srbovanja bio je Bosanac i rado viđen u Sarajevu.Sad glumi Srbina a sve radi na nestanku Srpske!

Name

Mišo

25.06.2026 17:08

Govno izdajničko!

ODGOVORITE
Name

Sve u redu

25.06.2026 17:16

Pa sve što je rekao je razumno i korektno. Ovo je i naša reprezentacija. Ne možemo se više čupati da u njoj nema Srba. Eto, ima ih čak u top menadžmentu Fudbalskog saveza, reprezentacije a i samih igrača.

ODGOVORITE
Name

Hmm

25.06.2026 17:28

Inace veliki strucnjak sa iskustvom na terenu... 🤣🤣

ODGOVORITE
Name

00000

25.06.2026 17:28

Vico i fudbal.Zna se koliko je kostalo nkegovo mjesto u Savezu i ko je plati.

ODGOVORITE
Name

Ni psmeti ni lepote

25.06.2026 17:30

Progres.Kako malo treba da se uspije u fudbslu.

ODGOVORITE
Name

Radovan

25.06.2026 17:38

Nije ovo ništa nenormalno,takav je život doživeli du srbi i gore stvari. On dok ovo govori on to i misli on se i divi i državi i reprezentaciji. E sada da mogu mrtvi iz grobova da ustanu pa da vide koliko smo odmakli od srpske države zapadno od drine i primakli se Bosnici. Ovi članovi "državotvorne stranke " znaju nekad prigovarati kako nam je Željka Pejina unuka izgleda da i jeste, lavovski se bori ko nijedna Srpkinja, za državotvorne simbole Srpstva koje predstavlja. A Ovaj ljevčanin sav se umazo Bosne. Ujkino dete.

ODGOVORITE
Name

Re Radovan

25.06.2026 23:16

Guzili su nas i grci i rimljani i turci i mađari i austrijanci i švabe, a ti si to zaboravio.

Name

Paja

25.06.2026 17:48

Znaci Ujak ne vjeruje njega ne računas

ODGOVORITE
Name

Marko

25.06.2026 18:47

Pravi momak! Živ bio!

ODGOVORITE
Name

Peljave

25.06.2026 19:52

Ovo je i naša država, naša reprezentacija,naša himna koju je muzički stvorio Srbin iz Banja Luke Šestić mislim da se preziva, da smo svi bili zajedno, pola reprezentacije Hrvatske je iz BiH, gdje bi nam svima zajedno kraj bio!

ODGOVORITE
Name

Re

25.06.2026 21:57

Upravo tako.

Name

Majevica

26.06.2026 00:17

Da, Dušan Šestić autor je himne Bosne i Hercegovine.

Name

SANIMA

25.06.2026 20:53

Pa, sta? Odusevljen sam i ja i mnogi. I sa igrom Hrvata i svih ostalih. Ko je nama kriv sto ne znamo da igramo fudbal. Čak ne znamo ni da navijamo. Sve smo pretvorili j politiku i kriminal.

ODGOVORITE
Name

Bezveznjak

25.06.2026 21:31

Kako ne igrate, vidiš da igrate!? BiH je i vaša zemlja, ili je se odričete???

Name

Joja pd

25.06.2026 21:37

Šest milioncica, biće svima MASALA

ODGOVORITE
Name

Lutak iskrivljenog lica

25.06.2026 21:56

Nije bolest sve što boli.Bravo BiH.Bravo Sergej,Vasilj,Jovo,Katić, Džeko,Šunjić.A ovi što ne vole BiH...uživajte u svojoj kratkodušnosti.

ODGOVORITE
Name

Prijedorčanin M.

25.06.2026 23:12

Ma to je lažno vicino oduševljenje...

Name

zeljkoviću

25.06.2026 23:49

šta kažeš za otimanje Srpske zastave među navijačima na tribinama u 21 vijeku?!

ODGOVORITE
Name

Re Zeljkovicu

26.06.2026 11:08

A šta kažeš na to, da se prvo dobro informišeš, prije nego se provališ?

Name

Jaran

26.06.2026 07:17

Isto kao i mile. Pucaju od sreće.

ODGOVORITE
Name

Objektivno

26.06.2026 09:30

Pare su slatke. Borac zaradio 44000 dolara samo sto je golman Borca bio u sastavu reprezentacije BIH. A koliko će tek oni podijeliti između sebe to niko ne zna. Zato kažem para vrti gdje burgija neće

ODGOVORITE
Name

Đuro

26.06.2026 15:25

Grbavog sam pare interesuju, đe gođ namiriše pare tu je on glavni baja, on sam glumi ovo za državu BiH, i secesiju, nejm on snage za to on sam gleda đe može ukrasti još koji milion i da nas svuče u ravan.

ODGOVORITE