Додиков сестрић Вицо Зељковић одушевљен игром фудбалера БиХ
Предсједник Фудбалског савеза Босне и Херцеговине Вицо Зељковић поново се огласио након што је репрезентација БиХ званично изборили нокаут фазу Свјетског првенства.
Република Српска 25.06.2026 | 16:25
"Историја је исписана. Репрезентација Босне и Херцеговине по први пут се пласирала у елиминациону фазу Свјетског првенства. Оно што је годинама изгледало тако далеко и недостижно, данас је постало стварност. Историјски успјех који је остварен исписан је великим словима", напиао је Зељковић на свом Фацебоок профилу.
Ово је, како је навео, успјех цијелог бх. фудбала.
"Успјех који припада свим генерацијама играча који су носили овај дрес, тренерима, радницима у клубовима и свима који су вјеровали да наш фудбал припада фудбалском врху.
Искрене честитке нашим репрезентативцима и капитену, селектору и његовом стручном штабу, директору репрезентације, потпредсједницима Савеза, члановима Извршног одбора, администрацији Савеза и свима који су својим радом, знањем и посвећеношћу допринијели овом историјском успјеху", навео је Зељковић и додао:
"Данас славимо фудбалску историју коју смо заједно исписали. Након што смо подигли ниво домаћих такмичења, унаприједили инфраструктуру и остварили историјске успјехе наших клубова кроз пласмане Зрињског и Борца у групне фазе УЕФА такмичења, данас смо остварили оно највеће што репрезентативни фудбал може донијети – историјски пласман репрезентације Босне и Херцеговине у елиминациону фазу Свјетског првенства.
"Исто тако, имамо јасну визију, план и правце развоја бх. фудбала у годинама које долазе", поручио је Вицо Зељковић, иначе сестрић Милорада Додика.
Новим пласманом у шеснаестину финала Свјетског првенства, фудбалска репрезентација БиХ инкасирала је 40 милиона марака у касу фудбалског савеза који води управо Зељковић.

(БН) Фото: Фацебоок

Коментари / 38
Оставите коментарЈа мислим
25.06.2026 16:52Ако И'ма даидзиних Гена омрсице брке
ОДГОВОРИТЕСрамота
25.06.2026 17:32Као сваки издајник.
Истина и лаз
25.06.2026 20:59Да ли је Вицковиц упознат о инциденту на утакмици са Катарон када је група муслиманских навијаца окрузила навијаца БиХ са заставом Србије,отели му заставу и погазили и цовјека отјерали.Да ли је вријеме да се Срби конацно повуку из заједницких иституција или це мозда Додик и Горицу да постави за пресједницу Рукометне зенске репрезентације.
Ре лаз
26.06.2026 06:43Да ли си ти упознат да си насјео на монтирану причу србијански портала? Чињеница јесте да је један неодговорни навијач отео српску заставу једној навијачици и покушао је окренути наопако, као провокацију. Онда је дошло до онога што се види на снимку, када је група тражила да врати заставу навијачици, а он глумио мангупа. Зато су му је и отели и гле чуда вратили заставу навијачици, која је са истом наставила бодрити Босну. Појест ће те мржња, изнутра...
Лили
26.06.2026 07:00@истинаилаз Нису могли отјерати никога јер је осигурање на нивоу и није дозвољено хулигqнство као у глупој Европи А сто се заставе тице,треба писати Фифи сакупљати потписе И објаснити да је Ратна застава недопустива
Бранко
26.06.2026 07:56Срби или паре... наравно паре
Ре истина и ЛАЗ
26.06.2026 08:40Тако токсицно лажеш да просирис мржњу и јад а спорт претвориос у национализам. Болестан си цовјеце
Реално
26.06.2026 11:16Вицо има свој став и карактер. Није улизица. Зна гдје родјен. Гдје гот одес свугдје си странац а у Босни бесанац
Х
25.06.2026 16:52За кога додо навија . Нема му пара од тога навијања .
ОДГОВОРИТЕГоран
25.06.2026 16:59Замјерит це ти ујко 😂 Али неце кад се паре узимају
ОДГОВОРИТЕРе Горан
25.06.2026 18:19Има ли то игдје на планети земљи да сестрић буде предсједник ФС а да његов ујак растура ту исту БиХ земљу и навија ПРОТИВ СКИМ ГОД да игра! То су лудаци!
прц,
25.06.2026 17:03Сад це он предлозити Додика за помоцног тренера задузеног за крадју.
ОДГОВОРИТЕЂорђе
25.06.2026 17:07А шта каже ујко?
ОДГОВОРИТЕВесна
25.06.2026 17:08ОН је то што јесте а Додик свим силама против.. Шта је ту истина а шта лаж!!
ОДГОВОРИТЕРе Весна
25.06.2026 17:28Па Додик га је ту и ставио!
Халф
25.06.2026 18:13Јасно је да је додиг лажов.Прије србовања био је Босанац и радо виђен у Сарајеву.Сад глуми Србина а све ради на нестанку Српске!
Мишо
25.06.2026 17:08Говно издајничко!
ОДГОВОРИТЕСве у реду
25.06.2026 17:16Па све што је рекао је разумно и коректно. Ово је и наша репрезентација. Не можемо се више чупати да у њој нема Срба. Ето, има их чак у топ менаџменту Фудбалског савеза, репрезентације а и самих играча.
ОДГОВОРИТЕХмм
25.06.2026 17:28Инаце велики струцњак са искуством на терену... 🤣🤣
ОДГОВОРИТЕ00000
25.06.2026 17:28Вицо и фудбал.Зна се колико је костало нкегово мјесто у Савезу и ко је плати.
ОДГОВОРИТЕНи псмети ни лепоте
25.06.2026 17:30Прогрес.Како мало треба да се успије у фудбслу.
ОДГОВОРИТЕРадован
25.06.2026 17:38Није ово ништа ненормално,такав је живот доживели ду срби и горе ствари. Он док ово говори он то и мисли он се и диви и држави и репрезентацији. Е сада да могу мртви из гробова да устану па да виде колико смо одмакли од српске државе западно од дрине и примакли се Босници. Ови чланови "државотворне странке " знају некад приговарати како нам је Жељка Пејина унука изгледа да и јесте, лавовски се бори ко ниједна Српкиња, за државотворне симболе Српства које представља. А Овај љевчанин сав се умазо Босне. Ујкино дете.
ОДГОВОРИТЕРе Радован
25.06.2026 23:16Гузили су нас и грци и римљани и турци и мађари и аустријанци и швабе, а ти си то заборавио.
Паја
25.06.2026 17:48Знаци Ујак не вјерује њега не рачунас
ОДГОВОРИТЕМарко
25.06.2026 18:47Прави момак! Жив био!
ОДГОВОРИТЕПељаве
25.06.2026 19:52Ово је и наша држава, наша репрезентација,наша химна коју је музички створио Србин из Бања Луке Шестић мислим да се презива, да смо сви били заједно, пола репрезентације Хрватске је из БиХ, гдје би нам свима заједно крај био!
ОДГОВОРИТЕРе
25.06.2026 21:57Управо тако.
Мајевица
26.06.2026 00:17Да, Душан Шестић аутор је химне Босне и Херцеговине.
САНИМА
25.06.2026 20:53Па, ста? Одусевљен сам и ја и многи. И са игром Хрвата и свих осталих. Ко је нама крив сто не знамо да играмо фудбал. Чак не знамо ни да навијамо. Све смо претворили ј политику и криминал.
ОДГОВОРИТЕБезвезњак
25.06.2026 21:31Како не играте, видиш да играте!? БиХ је и ваша земља, или је се одричете???
Јоја пд
25.06.2026 21:37Шест милионцица, биће свима МАСАЛА
ОДГОВОРИТЕЛутак искривљеног лица
25.06.2026 21:56Није болест све што боли.Браво БиХ.Браво Сергеј,Васиљ,Јово,Катић, Џеко,Шуњић.А ови што не воле БиХ...уживајте у својој краткодушности.
ОДГОВОРИТЕПриједорчанин М.
25.06.2026 23:12Ма то је лажно вицино одушевљење...
зељковићу
25.06.2026 23:49шта кажеш за отимање Српске заставе међу навијачима на трибинама у 21 вијеку?!
ОДГОВОРИТЕРе Зељковицу
26.06.2026 11:08А шта кажеш на то, да се прво добро информишеш, прије него се провалиш?
Јаран
26.06.2026 07:17Исто као и миле. Пуцају од среће.
ОДГОВОРИТЕОбјективно
26.06.2026 09:30Паре су слатке. Борац зарадио 44000 долара само сто је голман Борца био у саставу репрезентације БИХ. А колико ће тек они подијелити између себе то нико не зна. Зато кажем пара врти гдје бургија неће
ОДГОВОРИТЕЂуро
26.06.2026 15:25Грбавог сам паре интересују, ђе гођ намирише паре ту је он главни баја, он сам глуми ово за државу БиХ, и сецесију, нејм он снаге за то он сам гледа ђе може украсти још који милион и да нас свуче у раван.
ОДГОВОРИТЕ