Влада се на берзи задужила 49, у плану још 50 милиона КМ
Влада Републике Српске задужила се данас аукцијом трезорских записа 48,8 милиона КМ.
Република Српска 22.06.2026 | 15:49
Планирани износ емисије је био 50 милиона, а на аукцију су стигле понуде вриједне 58,3 милиона КМ.
Ипак, Влада је овај пут одлучила да не прихвати све пристигле понуде, те се задужила 48,8 милиона.
Ови записи на наплату доспијевају за годину дана.
Поред тога, Влада је донијела одлуку и о новој емисији обвезница у износу од 50 милиона.
Међутим, оставила је и простор да се задужи изнад тог износа и то до 50 одсто, пише Цапитал.
Подсјећамо, Народна скупштина Републике Српске је прошле седмице по хитном поступку усвојила измјене одлуке о дугорочном задуживању Српске за 2026. годину, којом је дозвољено задужење повећано за 804 милиона КМ, односно на 2,5 милијарде КМ.
(БН) Фото: БН

Коментари / 21
Оставите коментарПаја
22.06.2026 16:09Знаци идемо са 800 000 становника на скоро 10 милијарди. Нема ста Зоро топ си економ
ОДГОВОРИТЕСрећа
22.06.2026 17:27Срећа па овај дундо Минић има бар неки план, макар то било и пла да се још задужи, и задужи, и задужи и задужи, и задужи, и задужи, и задужи. Само се држи дундо плана,издржи 🏆
Марко
22.06.2026 18:02Жена је лијепо рекла да је 2006.године задуженост била 60 % БДП-а, а да је данас 2026.године задуженост 38 % БДП! Требало би те вратити у предшколско да научиш бројеве!
Гсп
22.06.2026 16:15Па ово свака два дана нових 50 милиона дуга. Масала...а зна ли ико у ста се улазу те паре?
ОДГОВОРИТЕМира
22.06.2026 16:33Па у њихове гузице проклете не требало им
РеГпс
22.06.2026 16:45Ја пито казу за насу администрацију хтио даље да питам а онда ми рекосе све смо вам објасними
Зна се
22.06.2026 16:56Да би врхунац пљацке достига кум Саво вепар мора сваки дан да се задузује по 50 милиона.дабогдавам задњи били ,све дали најмилијима за хемитерапије.
Ујко
22.06.2026 16:19Ништа необично, оно што зна влада бурлесконија то и чини. Пара никад доста, скупи су аутомобили хеликоптери и авиони а производња готово угашена Народ ће опет за њих гласати, ако бар закрпе рупе на путевима.
ОДГОВОРИТЕРаде
22.06.2026 16:19Немогу схватити како се мозе задузивати сваки мјесец 50 плус оно по 500 милиона и прицају бајке знаци они се задузе оно сто покраду то су милијарде
ОДГОВОРИТЕТтт
22.06.2026 16:23Мамицу вам фашистичку. Оцете. Икад отићи. Дубради
ОДГОВОРИТЕВаљуга
22.06.2026 18:30Бем вам порекло,кадце да вам буде доста..дзохари и хапаци.
Зоки
22.06.2026 16:39Све лопов до лопова јебеш земљу у којој је лоповлук узор
ОДГОВОРИТЕЦццццц
22.06.2026 16:41За шта се више задужују?
ОДГОВОРИТЕРС У ДУГОВИМА БЕЗ ПОКРИЦА!?
22.06.2026 16:43Ако ова задужења иду ван икакве контроле,то је евиднтно!и!Али,питање,да ли се РС мозе задузивати код страних субјеката,а да ни један кредит није одбијен,што је евидентно!!То је већ интересантно за грађане РС!Због чега?Може се лако десити да једног тренутка буде задужење без икаквога покрица/што је већ аларм/,шта то значи?Значи да ће РС морати да све дугове плати ,буквално,преношењем комплетне имовине кредиторима!!!!Значи,свјесна,"продаја"Ентитете РС страним факторима...
ОДГОВОРИТЕ67
22.06.2026 16:44Па виде да је народ дебилан, сто да не.
ОДГОВОРИТЕНајезда скакаваца
22.06.2026 16:54Овако би и мој син из Основне сколе могао водити дрзаву. Требају паре за пензије-задузим се, требају паре за плате запосленим у јавном сектору-задузим се, требају паре за предизборну кампању-задузим се, требају паре.....задузим се. Ко це и како це врацати дугове? Јебе ми се, нецу ја.
ОДГОВОРИТЕРеално
22.06.2026 17:20Каматна стопа од 4,28% на трезорске записе од годину дана говори о (не)кредибилитету РС...Очепили су се секташи као Мујо кад се вади на коцки...нека нам је Бог на помоци
ОДГОВОРИТЕТоур
22.06.2026 17:53Кад се, независно од скале (домацинство, фирма, опстина, дрзава), задузујес сваки други дан да би функционисао, ту несто дебело није у реду с финансијама. Замислите куцу у којој се домацин задузује сваки други дан. Е тако је и с овом РС, којој најбоље пристаје име РаСпикуца. Јос кад посестрима ФБиХ добије праве коефицијенте за расподјелу ПДВа (а до тога це сигурно доци једног дана), бице то драма и колапс.
ОДГОВОРИТЕРаде
22.06.2026 17:57Ово је више од криминала . Ово је диверзија владајуће класе над државом . Постоји ли неко да може ово да заустави и похапси све њих који у томе учесвују .
ОДГОВОРИТЕАгро
22.06.2026 18:13Режим граби пуном паром до октобра. Онда уз скенере и поштене изборе може лако изгубити власт.
ОДГОВОРИТЕЗаја
22.06.2026 18:54Нису они криви него ови плиткоумни и похлепни који гласају за њих . Увјек је било лопова ал није увјрк било оволико дебилног народа,са све слоганом Јер волимо Српску !
ОДГОВОРИТЕ