Влада Републике Српске се задужила за 30,9 милиона КМ
Влада Републике Српска задужила се данас емисојом трезорских записа на Бањалучкој берзи за 30,9 милиона КМ.
Република Српска 01.06.2026 | 14:19
Влада Републике Српске премашила је план на аукцији, будући да је јавним позивом било предвиђено задужење у износу 20 милиона КМ.
Укупан износ пристиглих понуда био је 50.724.749,00 КМ, а тачан износ прихваћених понуда је 30.905.235,30 КМ.
На аукцији је постигнута јединствена равнотежна цијена 99,0870 уз камату од 3,6958 посто.
Највиша понуђена цијена била је 99,5000 уз камату од 2,0156 постто, а најнижа 99,0860 уз камату од 3,6999 посто.
Датум доспијећа записа је 01.09.2026.године.

(БН) Фото: БН

Коментари / 32
Оставите коментарПопај
01.06.2026 14:28Седмицно задузивање РС од 30-500 милиона. Коцкају се на велико а залог је становниство!!! Јел има крај негдје?
ОДГОВОРИТЕРе
01.06.2026 15:06Има , изаци сви на изборе у октобру и скинути ову не народну власт .
Биланс
01.06.2026 16:54Може ли неко тачно објавити (утврдити) са датумом и сумом које су и зашто задужили РС у задњих 25 година односно колико је укупно дуга и камате враћено. Плашим се да је дуг и камата давно прешли вриједност цијеле РС.
Ре баланс
01.06.2026 18:18Питај аи.
Ре ре свака
02.06.2026 06:15Власт ће узимати кредите јер другачије се не може финанцирати. Е сад, да ли нам је та власт потребна ти је нешто друго. Три су предсједника а то је скупо Али, имам приједлог, зашто не пет, има се може се..
Повецајте плате
01.06.2026 14:31Хоцете повецати плате сад, да људи не одлазе из ове биједе?
ОДГОВОРИТЕРе
01.06.2026 16:05Купују се гласови.
...
01.06.2026 16:16Па ако повецају плате, опет крецу поскупљења. И ко це да враца ове дугове? Јесте ви глуп народ јбт
Да, повећати
01.06.2026 18:18Оним партијским запосленим, они и гласају за њих. Зато се сви учланити и плате супер, од кредита.
Карадоз
01.06.2026 14:34Који темпо, па ови се задузују на седмицном нивоу
ОДГОВОРИТЕДРАГАН
01.06.2026 14:56СВЕ ШТО СЕ ВИШЕ ЗАДУЖУЈУ СВЕ СУ ВИШЕ БОГАТИЈИ, А МИ ОБИЧАН НАРОД СВЕ СИРОМАШНИЈИ.
Лука
01.06.2026 14:41Људи односно радници су отишли из Републике Српске у бјели свјет да раде остали ови нерадници на буђżету и пензионери па сад дижу кредит сваки трећи дан још мсло ће се кредит дизати сваки сат времена. Да ли ме овој нормално јер да се било шта ради неби дизали кредит. Нама ни бог не може помоћи
ОДГОВОРИТЕДраган
01.06.2026 14:41Кад прије,прошле седмице су у Лондону позајмили 50 милиона?! Задужујемо се брже од Украјине.И сличност нам је што су највеће патриоте углавном на угодним дестинацијама док у отаџбини сиротиња трпи.
ОДГОВОРИТЕблбл
01.06.2026 17:14У Лондону су узели 500 милиона а не 50
Ре
01.06.2026 14:48Ова БЛ берза и опстаје због владе, акције Телекома данас и нема на берзи , нема трговања а директорица се хвали како је успјешна а акције кад је дошла у фирму биле око 1,8 км а сад око 1 км, колико је умањена вриједност фирме.
ОДГОВОРИТЕМиле
01.06.2026 14:53Само бахато! Осјетили да је крај па да се узме и покраде док се може!
ОДГОВОРИТЕБлагостање
01.06.2026 16:17Ја да сам на мјесту опозиције, ја би гласао за садашњу власт.Ста су задужили нек имају времена да врате.
Www
01.06.2026 14:53Бозе. Сачувај. Кои су ово мозгови. Ау
ОДГОВОРИТЕВлада
01.06.2026 16:43Неписмени хер незнају ништа само дуг дуг и лост дуг
Ђокси
01.06.2026 16:56Овом нема краја приближавају се избори осјетили да ће на смеће требају паре за купњу гласова и хапит још док се може за лијекове им требало
Пељаве
01.06.2026 15:09Овако би и дјеца могла водити "владу"!
ОДГОВОРИТЕХаха
01.06.2026 15:39А зашто овако мало, ово нам не може бити ни до подне?!
ОДГОВОРИТЕРеално
01.06.2026 15:40Па то је устаљено задужење. Влада се сваки мјесец задужује ради исплате пензија. Без сталних задужења Влада не може да сервисира своје обавезе.
ОДГОВОРИТЕХаха
01.06.2026 17:39Није реално да се сваки мјесец задужује због пензија. Ево прошли и овај мјесец пензије су исте а све што нам је пио додијелио ми смо тај новац већ вратили односно потрошили овде у Р Српској. Нисмо ишли с том пензиом на путовање око свијета већ је дали за лијекове и који литар млијека (ја и за 20-ак пива).То је то. Онда ђе су те маруне од прошле цркавице?
Ми
01.06.2026 15:58Додик пере паре
ОДГОВОРИТЕМакс
01.06.2026 16:05Мало је земаља на свијету које нису у кредитним задужењима.Није ми јасно шта је ту драматично.
ОДГОВОРИТЕхххх
01.06.2026 16:18сви раде оно што знају да раде.влада РС ништа друго незна да ради ,осим да диже кредите и да се задужује.и онда грбави додик изађе и прича како је наша економија стабилна.фуј народе за кога гласате.
ОДГОВОРИТЕКредитно
01.06.2026 16:27Зависна влада.
ОДГОВОРИТЕБобан
01.06.2026 16:36Па имали бар један дан дасе криминалци нису задузили коим виси идаде дасе задузују ту треба ставити забрану
ОДГОВОРИТЕУги
01.06.2026 17:48Треба узимат помало,али чешће..
ОДГОВОРИТЕКоста
01.06.2026 20:44Радосна вјест реублика српска.даје цредит индији од 200 милиона
ОДГОВОРИТЕцеца
02.06.2026 12:42Влада се зафузује за све и сваста а гуси изразито неразвијене опстине као сто је Крупа на Уни. Влада гуси Пројекат Баста сљезове боје који треба да финасира а за који добија средства од Србије а просипа прицу како нема пара.Исто тако дугују свом народу по пресудјеним пресудама и за то немају али за своје имају на претек.Сад је прилика да народ их оловком прецрта.
ОДГОВОРИТЕ