Влада Републике Српске се задужила за 30,9 милиона КМ

Влада Републике Српска задужила се данас емисојом трезорских записа на Бањалучкој берзи за 30,9 милиона КМ.

Република Српска 01.06.2026 | 14:19
Влада Републике Српске се задужила за 30,9 милиона КМ

Влада Републике Српске премашила је план на аукцији, будући да је јавним позивом било предвиђено задужење у износу 20 милиона КМ.

Укупан износ пристиглих понуда био је 50.724.749,00 КМ, а тачан износ прихваћених понуда је 30.905.235,30 КМ. 

На аукцији је постигнута јединствена равнотежна цијена 99,0870 уз камату од 3,6958 посто.

Највиша понуђена цијена била је 99,5000 уз камату од 2,0156 постто, а најнижа 99,0860 уз камату од 3,6999 посто.

Датум доспијећа записа је 01.09.2026.године.

(БН) Фото: БН

Коментари / 32

Оставите коментар
Name

Попај

01.06.2026 14:28

Седмицно задузивање РС од 30-500 милиона. Коцкају се на велико а залог је становниство!!! Јел има крај негдје?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

01.06.2026 15:06

Има , изаци сви на изборе у октобру и скинути ову не народну власт .

Name

Биланс

01.06.2026 16:54

Може ли неко тачно објавити (утврдити) са датумом и сумом које су и зашто задужили РС у задњих 25 година односно колико је укупно дуга и камате враћено. Плашим се да је дуг и камата давно прешли вриједност цијеле РС.

Name

Ре баланс

01.06.2026 18:18

Питај аи.

Name

Ре ре свака

02.06.2026 06:15

Власт ће узимати кредите јер другачије се не може финанцирати. Е сад, да ли нам је та власт потребна ти је нешто друго. Три су предсједника а то је скупо Али, имам приједлог, зашто не пет, има се може се..

Name

Повецајте плате

01.06.2026 14:31

Хоцете повецати плате сад, да људи не одлазе из ове биједе?

ОДГОВОРИТЕ
Name

Ре

01.06.2026 16:05

Купују се гласови.

Name

...

01.06.2026 16:16

Па ако повецају плате, опет крецу поскупљења. И ко це да враца ове дугове? Јесте ви глуп народ јбт

Name

Да, повећати

01.06.2026 18:18

Оним партијским запосленим, они и гласају за њих. Зато се сви учланити и плате супер, од кредита.

Name

Карадоз

01.06.2026 14:34

Који темпо, па ови се задузују на седмицном нивоу

ОДГОВОРИТЕ
Name

ДРАГАН

01.06.2026 14:56

СВЕ ШТО СЕ ВИШЕ ЗАДУЖУЈУ СВЕ СУ ВИШЕ БОГАТИЈИ, А МИ ОБИЧАН НАРОД СВЕ СИРОМАШНИЈИ.

Name

Лука

01.06.2026 14:41

Људи односно радници су отишли из Републике Српске у бјели свјет да раде остали ови нерадници на буђżету и пензионери па сад дижу кредит сваки трећи дан још мсло ће се кредит дизати сваки сат времена. Да ли ме овој нормално јер да се било шта ради неби дизали кредит. Нама ни бог не може помоћи

ОДГОВОРИТЕ
Name

Драган

01.06.2026 14:41

Кад прије,прошле седмице су у Лондону позајмили 50 милиона?! Задужујемо се брже од Украјине.И сличност нам је што су највеће патриоте углавном на угодним дестинацијама док у отаџбини сиротиња трпи.

ОДГОВОРИТЕ
Name

блбл

01.06.2026 17:14

У Лондону су узели 500 милиона а не 50

Name

Ре

01.06.2026 14:48

Ова БЛ берза и опстаје због владе, акције Телекома данас и нема на берзи , нема трговања а директорица се хвали како је успјешна а акције кад је дошла у фирму биле око 1,8 км а сад око 1 км, колико је умањена вриједност фирме.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Миле

01.06.2026 14:53

Само бахато! Осјетили да је крај па да се узме и покраде док се може!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Благостање

01.06.2026 16:17

Ја да сам на мјесту опозиције, ја би гласао за садашњу власт.Ста су задужили нек имају времена да врате.

Name

Www

01.06.2026 14:53

Бозе. Сачувај. Кои су ово мозгови. Ау

ОДГОВОРИТЕ
Name

Влада

01.06.2026 16:43

Неписмени хер незнају ништа само дуг дуг и лост дуг

Name

Ђокси

01.06.2026 16:56

Овом нема краја приближавају се избори осјетили да ће на смеће требају паре за купњу гласова и хапит још док се може за лијекове им требало

Name

Пељаве

01.06.2026 15:09

Овако би и дјеца могла водити "владу"!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хаха

01.06.2026 15:39

А зашто овако мало, ово нам не може бити ни до подне?!

ОДГОВОРИТЕ
Name

Реално

01.06.2026 15:40

Па то је устаљено задужење. Влада се сваки мјесец задужује ради исплате пензија. Без сталних задужења Влада не може да сервисира своје обавезе.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Хаха

01.06.2026 17:39

Није реално да се сваки мјесец задужује због пензија. Ево прошли и овај мјесец пензије су исте а све што нам је пио додијелио ми смо тај новац већ вратили односно потрошили овде у Р Српској. Нисмо ишли с том пензиом на путовање око свијета већ је дали за лијекове и који литар млијека (ја и за 20-ак пива).То је то. Онда ђе су те маруне од прошле цркавице?

Name

Ми

01.06.2026 15:58

Додик пере паре

ОДГОВОРИТЕ
Name

Макс

01.06.2026 16:05

Мало је земаља на свијету које нису у кредитним задужењима.Није ми јасно шта је ту драматично.

ОДГОВОРИТЕ
Name

хххх

01.06.2026 16:18

сви раде оно што знају да раде.влада РС ништа друго незна да ради ,осим да диже кредите и да се задужује.и онда грбави додик изађе и прича како је наша економија стабилна.фуј народе за кога гласате.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Кредитно

01.06.2026 16:27

Зависна влада.

ОДГОВОРИТЕ
Name

Бобан

01.06.2026 16:36

Па имали бар један дан дасе криминалци нису задузили коим виси идаде дасе задузују ту треба ставити забрану

ОДГОВОРИТЕ
Name

Уги

01.06.2026 17:48

Треба узимат помало,али чешће..

ОДГОВОРИТЕ
Name

Коста

01.06.2026 20:44

Радосна вјест реублика српска.даје цредит индији од 200 милиона

ОДГОВОРИТЕ
Name

цеца

02.06.2026 12:42

Влада се зафузује за све и сваста а гуси изразито неразвијене опстине као сто је Крупа на Уни. Влада гуси Пројекат Баста сљезове боје који треба да финасира а за који добија средства од Србије а просипа прицу како нема пара.Исто тако дугују свом народу по пресудјеним пресудама и за то немају али за своје имају на претек.Сад је прилика да народ их оловком прецрта.

ОДГОВОРИТЕ