Овај мушкарац био је прва велика љубав Меланије Трамп
"То лето 1987. било нам је забавно. Била је у мом стану": Он је био прва љубав Меланије Трамп и због ње је добио масне паре, а 20 година касније није хтела ни да му се обрати на словеначком
Свијет 14.01.2026 | 21:33Пут Меланије Трамп од младе девојке из Словеније до жене једног од најмоћнијих људи на свету и даље интригира јавност. Иако је већ скоро две деценије у браку са Доналдом Трампом, мало је познато да је пре тог живота имала неколико озбиљних веза у родној Словенији, а две од њих оставиле су посебно снажан траг и годинама касније поново доспеле у фокус јавности.
Прва велика љубав Меланије Трамп био је Петар Бутолн, некадашњи новинар из Словеније. Њихова веза трајала је свега три месеца, али је остала упамћена као романса из младости, без великих амбиција, али пуна безбрижности.
"Да, то је моја Веспа и док смо Меланија и ја били заједно, возили смо се њоме по Љубљани и до мора, све до Порторожа. Био сам јој први дечко, али није дуго трајало", испричао је Петар.
Њихову везу прекинуле су животне обавезе. Петар је морао на служење војног рока у Јастребарско, док је Меланија потписала уговор са модном агенцијом из Милана.
"То лето 1987. било нам је баш забавно. Она је тада већ била лепа и витка, али и веома дисциплинована. Није волела дуге изласке, није пила алкохол, желела је да буде одморна за снимања", присетио се.
Петар је долазио и у њен стан у Љубљани, где је живела са старијом сестром Инес.
"Био је то мали једнособан стан. Пре тога су живеле с оцем у изнајмљеном простору, а касније им је купио стан. Било нам је лепо, онако младалачки. Она је два пута била у мом стану. После мог одласка у војску, више се нисмо чули."
Годинама касније, 2016. године, Петар је направио потез који је изненадио јавност. На аукцију је ставио веспу којом се возио са Меланијом, а сав приход наменио је хуманитарним сврхама. Почетна цена била је 9.900 долара, а интересовање огромно.
Бивши који је све предвидео
Пре него што је упознала Доналда Трампа, Меланија је била у вези и са Јуром Зорчићем, мушкарцем који тврди да ју је упознао на готово филмски начин.
"Видео сам је док сам возио мотор. Ходала је улицом и једноставно сам морао да станем. Она није била типична словеначка девојка. Желела је да живи у иностранству, сањала је Италију и Француску. Била је веома модерна", испричао је Зорчић.
Позвао ју је на кафу, а њихова веза трајала је четири месеца. Летовали су заједно у Хрватској са пријатељима, а Јуре признаје да је од самог почетка био очаран.
"Био сам у благом шоку када сам је упознао. Од првог тренутка био сам импресиониран њеном лепотом. Била је висока, имала дугу косу која јој је падала преко лица, једва сам јој видео очи. Имала је невероватан стил и понашала се веома отмено."
Након тога Меланија је живела у Паризу и Милану, да би се затим преселила у Њујорк, где је добила понуду од компаније за негу косе.
Када су се поново срели 2000. године у Њујорку, Јуре је остао затечен.
"Обратила ми се на енглеском. Питао сам је: ‘Јеси ли заборавила да си Словенка?’ Рекла ми је да путује између Њујорка и Флориде и да се у Словенију више никада неће вратити."
Тада је, како каже, схватио да је њен брак са Трампом био судбина.
"Нико пре двадесет година није могао да замисли да ће живети на врху света, на Петој авенији, у Трамповој кули. Искрено, мислим да ни она сама то тада није могла да замисли."

Коментари / 6
Оставите коментарQqq
14.01.2026 23:18И шта сад. Боли ме. Замјеном. Љубави. Не бендам ни своје јебо вас љубав
ОДГОВОРИТЕТо је њен живот
15.01.2026 08:08На који она има право као и сви остали. Сви ми тражимо срећу у животу. Важни је само да се ови актери не осврћу на прошлост о њеном животу са презиром. Али то су ипак Словенци нису сељаци са Балкана. Вулгарни.
Раде
15.01.2026 09:42Врло битна вијест која никога не занима.
Ђоле
15.01.2026 09:44А ко је био прва љубав Трампа то нисте написали,а врло је битно.
Сова
15.01.2026 15:58Роди се са Душом А умре без ње... Тако ти то ...кад се можеш продати..☕️да кафа је у питању...😎
ОДГОВОРИТЕНије ни свјесна
16.01.2026 12:03Ста је пропустила?🤣
ОДГОВОРИТЕ