Данас углавном суво вријеме уз пораст температуре

У Републици Српској и ФБиХ данас ће бити облачно и углавном суво уз пораст температуре, а веома слабе падавине само су понегдје могуће.

Република Српска 13.01.2026 | 10:00
Данас углавном суво вријеме уз пораст температуре

Веома слаба киша могућа је понегдје на западу и југу, а на планинама ће провијавати слаб снијег. На истоку и сјеверу промјенљиво облачно уз краће сунчане периоде, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Током дана на сјеверу и западу биће вјетровито, али ће до вечери вјетар почети да слаби.

Највиша дневна температура ваздуха од три степена на истоку до 10 понегдје у Крајини, у вишим предјелима на истоку од минус један степен Целзијусов.

У Републици Српској и ФБиХ јутрос преовладава умјерено до претежно облачно, а на југозападу је забиљежена слаба росуља, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Најхладније јутрос је било на Сокоцу гдје је у 7.00 часова измјерено минус девет степени, затим на Бјелашници, Хан Пијеску и у Рудом минус седам.

Температура у осталим мјестима: Бугојно минус шест, Вишеград минус пет, Сребреница, Фоча, Дрвар, Сански Мост и Зеница минус четири, Приједор, Чемерно и Сарајево минус три, Мраковица, Нови Град, Србац и Тузла минус два, Мркоњић Град минус један, Бањалука, Бијељина, Билећа и Добој нула, Ливно и Мостар један, Кнежево два, Дринић четири, Рибник пет и Бихаћ осам степени Целзијусових.

Висина снијега на Чемерну је 51 центиметар, на Хан Пијеску 38, у Кнежеву 36, на Мраковици 35, у Дринићу 26, у Шипову 25, у Мркоњић Граду и на Сокоцу 23, у Фочи 22, у Рибнику 19, у Бијељини, Добоју, Рудом 16, у Сребреници 15, у Новом Граду 10, у Бањалуци и Вишеграду осам, у Приједору шест и у Српцу четири центиметра. 

(Срну) Фото: БН

Коментари / 1

Оставите коментар
Name

Борац

13.01.2026 12:29

Бар це нам сунце оцистити путеве.

ОДГОВОРИТЕ