Млади виртуоз Ђорђе Перић тријумфовао у Сједињеним Државама
Ђорђе Перић тријумфовао у Америци – двострука побједа на најпрестижнијем међународном фестивалу у САД.
Република Српска 20.07.2025 | 11:38
Млади виртоуз из Бијељине, Ђорђе Перић, остварио је изванредан и историјски успјех побиједивши у двије категорије на 83. АТГ Фестивалу, који је од 16. до 20. јула 2025. године одржан у Чикагу, у организацији Америчке асоцијације акордеониста (Аццордионистс & Теацхерс Гуилд, Интернатионал).
Ријеч је о најстаријем фестивалу хармонике у свијету, са традицијом дугом више од осам деценија, који окупља најистакнутије свјетске умјетнике, педагоге и младе таленте из области класичне хармонике.

На овом најзначајнијем музичком догађају такве врсте, Ђорђе је проглашен побједником како у категорији “Виртуосо Јуниор до 18 година”, тако и у категорији “Виртуосо Сениор до 32 године” – иако има свега 15 година!
Оно што његов успјех чини још значајнијим јесте чињеница да је био једини представник са простора Балкана, и један од ријетких из Европе који су уопште имали прилику да учествују на овом престижном такмичењу.
Сам позив на АТГ Фестивал представља признање, док двострука побједа представља истински подвиг.
У конкуренцији извођача из САД-а, Њемачке, Канаде и Чилеа, Ђорђе је својим наступом надмашио бројне старије и искусније такмичаре, задививши међународни жири техничком прецизношћу, музичком зрелошћу и изражајном интерпретацијом.

Ова двострука побједа није само Ђорђев лични тријумф, већ и велика част за Бијељину, Републику Српску и Босну и Херцеговину.
Показао је да врхунски резултати и свјетска признања могу долазити и из мањих средина – када се таленат, посвећеност и снажна породична подршка споје у једно.
Посебно мјесто у овом успјеху припада његовој породици, без чије подршке ништа од овога не би било могуће, а нарочито његовом оцу, професору Славиши Перићу, који је Ђорђев ментор, животни и умјетнички водич од самог почетка. Њихова посвећеност, заједнички рад и визија из дана у дан обликују пут једног изузетног младог умјетника.
Фестивал је, осим такмичења, укључивао и радионице, мастеркласове и заједничке наступе, окупљајући истакнуте хармоникаше из цијелог свијета.
Међу њима, Ђорђе Перић је заблистао као један од најперспективнијих младих умјетника данашњице, остављајући неизбрисив траг и инспирацију за генерације које долазе.
(БН)

Коментари / 8
Оставите коментарОли
20.07.2025 11:54Наш̣ драгуљ на понос свима,браво.Дјецо на њега се угледајте а не разне тик токове и друге будалестине❤️
ОДГОВОРИТЕНебески народ
20.07.2025 12:29Свака цаст на постигнутим резултатима!
ОДГОВОРИТЕМирослав
20.07.2025 12:56Браво децак, ЦЕСТИТАМ. Цеститке упуцујем родитељима, и професор. Бравооооо ... .
ОДГОВОРИТЕБањалука
20.07.2025 19:04Браво момце цеститам.И породици и родитељима све похвале сто су одгоили оваквог талента.БРАВО.
Искрено
20.07.2025 18:26Све честитке теби, твојим родитељима. Бравооо!
ОДГОВОРИТЕАрмин
20.07.2025 18:39Искрене цеститке за прелепог МОМКА на тако великом успјеху. Поздрав Родитељима и педагоском осбљу, који су веома заслузни за успјех.
ОДГОВОРИТЕМурија
20.07.2025 18:42Свака цаст младом момку и зелим му пуно успјеха у зивоту.
ОДГОВОРИТЕР.С.
21.07.2025 10:33Што се Републике Српске тиче можда ће га сада извјесни М.Д. из Лакташа звати на Славу да му свира док он буде пјевао...
ОДГОВОРИТЕ