Лавров и Рубио о Украјини, Рубио пренио незадовољство
Руски министар спољних послова Сергеј Лавров и амерички државни секретар Марко Рубио разговарали су данас у Куала Лумпуру о Украјини и нормализацији функционисања дипломатских мисија, саопштило је руско Министарство спољних послова.
Свијет 10.07.2025 | 15:01
''Одржана је суштинска и искрена размена мишљења о решењу питања Украјине, ситуацији око Ирана и Сирије, као и низу других међународних проблема“, саопштило је руско Министарство спољних послова.
Током састанка на маргинама Регионалног форума Асоцијације земаља југоисточне Азије (АСЕАН), Лавров и Рубио су такође истакли важност наставка рада на нормализацији функционисања билатералних дипломатских мисија.
''Наглашен је значај даљег рада на нормализацији функционисања билатералних дипломатских мисија. Конструктиван и међусобно поштован дијалог између спољнополитичких ресора Русије и Сједињених Држава о све већем броју питања од обостраног интереса биће настављен'', наводи се на сајту министарства.
Додаје се да су дипломате такође потврдиле обострану посвећеност проналажењу мирних решења за сукобе и обнављању сарадње, укључујући и у економској сфери.
Истовремено, Рубио је рекао да је имао ''важан и искрен'' разговор са Лавровом, којем је пренео незадовољство председника САД Доналда Трампа што Русија није показала више ''флексибилности'' по питању Украјине.
''Потребно нам је да видимо план за даље поступање о томе како се овај сукоб може завршити“, рекао је Рубио, преноси Ројтерс.
(Тањуг) Фото: Поол Пхото виа АП/Мандел Нган
Коментари / 1
Оставите коментарСрце моје
10.07.2025 17:21...незадовољно! Нису нам амери пријатељи. Нико не ради ни за кога ништа џабе. А то, сложићете се, није, нити ће се икад звати пријатељством. Зашто се једном за свагда нико никад не упита: да ли на свијету постоје ратни сукоби између двије католичке земље? Паметном доста.
ОДГОВОРИТЕ