Lavrov i Rubio o Ukrajini, Rubio prenio nezadovoljstvo
Ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i američki državni sekretar Marko Rubio razgovarali su danas u Kuala Lumpuru o Ukrajini i normalizaciji funkcionisanja diplomatskih misija, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.
Svijet 10.07.2025 | 15:01
''Održana je suštinska i iskrena razmena mišljenja o rešenju pitanja Ukrajine, situaciji oko Irana i Sirije, kao i nizu drugih međunarodnih problema“, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.
Tokom sastanka na marginama Regionalnog foruma Asocijacije zemalja jugoistočne Azije (ASEAN), Lavrov i Rubio su takođe istakli važnost nastavka rada na normalizaciji funkcionisanja bilateralnih diplomatskih misija.
''Naglašen je značaj daljeg rada na normalizaciji funkcionisanja bilateralnih diplomatskih misija. Konstruktivan i međusobno poštovan dijalog između spoljnopolitičkih resora Rusije i Sjedinjenih Država o sve većem broju pitanja od obostranog interesa biće nastavljen'', navodi se na sajtu ministarstva.
Dodaje se da su diplomate takođe potvrdile obostranu posvećenost pronalaženju mirnih rešenja za sukobe i obnavljanju saradnje, uključujući i u ekonomskoj sferi.
Istovremeno, Rubio je rekao da je imao ''važan i iskren'' razgovor sa Lavrovom, kojem je preneo nezadovoljstvo predsednika SAD Donalda Trampa što Rusija nije pokazala više ''fleksibilnosti'' po pitanju Ukrajine.
''Potrebno nam je da vidimo plan za dalje postupanje o tome kako se ovaj sukob može završiti“, rekao je Rubio, prenosi Rojters.
(Tanjug) Foto: Pool Photo via AP/Mandel Ngan

Komentari / 1
Ostavite komentarSrce moje
10.07.2025 17:21...nezadovoljno! Nisu nam ameri prijatelji. Niko ne radi ni za koga ništa džabe. A to, složićete se, nije, niti će se ikad zvati prijateljstvom. Zašto se jednom za svagda niko nikad ne upita: da li na svijetu postoje ratni sukobi između dvije katoličke zemlje? Pametnom dosta.
ODGOVORITE