Дебакл Хрватске: Шпанија фуриозно прегазила "ватрене"

Фудбалери Шпаније славили су над Хрватском са 3:0 (3:0) у првом мечу групе Б Европског првенства у Немачкој.

Спорт 15.06.2024 | 19:59

Фурији је било довољно само три минута да сломи "коцкасте" - головима Алвара Морате у 29. и Фабијана Руиза у 32. минуту Хрватска је била у нокдауну. Ипак, успели су да се "пробуде" и направе серију шанси пред голом екипе Де ла Фунтеа, али не и да затресу мрежу.

Промашене зицере казнио је Дани Карвахал у другом минуту надокнаде првог полувремена.

У другом делу игре није било превише узбуђења све до 80. минута када је досуђен пенал за Хрватску. Извео га је Бруно Петковић који није имао среће да погоди мрежу, али је после одбитка на асистенцију Перишића то успео.

Међутим, реаговала је ВАР соба која је сугерисала да је Перишић ушао у казнени простор пре него што је требало, па је на семафору остало 3:0.