Debakl Hrvatske: Španija furiozno pregazila "vatrene"

Fudbaleri Španije slavili su nad Hrvatskom sa 3:0 (3:0) u prvom meču grupe B Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Sport 15.06.2024 | 19:59

Furiji je bilo dovoljno samo tri minuta da slomi "kockaste" - golovima Alvara Morate u 29. i Fabijana Ruiza u 32. minutu Hrvatska je bila u nokdaunu. Ipak, uspeli su da se "probude" i naprave seriju šansi pred golom ekipe De la Funtea, ali ne i da zatresu mrežu.

Promašene zicere kaznio je Dani Karvahal u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena.

U drugom delu igre nije bilo previše uzbuđenja sve do 80. minuta kada je dosuđen penal za Hrvatsku. Izveo ga je Bruno Petković koji nije imao sreće da pogodi mrežu, ali je posle odbitka na asistenciju Perišića to uspeo.

Međutim, reagovala je VAR soba koja je sugerisala da je Perišić ušao u kazneni prostor pre nego što je trebalo, pa je na semaforu ostalo 3:0.