Јокић тројком са пола терена донио побједу Денверу

Нестварном тројком Николе Јокића у последњој секунди утакмице Денвер Нагетси савладали су у гостима Голден Стејт Вориорсе резултатом 130:127.

Спорт 05.01.2024 | 07:52

Популарни "Џокер" утакмицу је завршио са 34 поена, 10 асистенција и девет скокова.

У самом финишу меча Денвер је био у заостатку, а онда је Сомборац преузео одговорност. Најпре је погодио за изједначење на 26 секунди пре краја меча (127:127), да би у последњем нападу са око 12 метара удаљености из изузетно тешке позиције "опалио" тројку и погодио за победу свог тима!

Љубитељи кошарке имали су прилику да уживају у изузетно узбудљивом дуелу пуном преокрета.

Нагетси су у финишу треће деонице имали благу предност, међутим, домаћин захваљујући сјајном шуту за три прави серију на старту последње деонце и долази до, наизглед, недостижне предности 123:105 на само седам минута пре краја. Ипак, шампион се није предавао.

На крилима Гордона и маестралног Николе Јокића гости из Колорада успевају да направе преокрет о ком ће се дуго причати.

Јокић је био најефикаснији актер меча са 34 поена, девет скокова и 10 асистенција за 38 минута игре. Недостајао му је само један скок да забележи нови трипл-дабл. Сјајно је шутирао из игре на овом мечу 13/16 и 2/2 за три поена.

Стеф Кари је био најефикаснији код Вориорса са 30 поена. Пратио га је Клеј Томпсон са 24 поена.