Пораз Партизана за крај године, Виртус славио у Арени

Кошаркаши Партизана изгубили су од Виртуса из Болоње са 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17) у оквиру 17. кола Евролиге.

Спорт 28.12.2023 | 21:12

Почетак меча обележио је егал (6:6), да би тим из Болоње предност стекао тројкама Марака Белинелија (7:12) који је црно-белима представљао праву енигму. Крајем прве деонице и она је била решена (18:23), а у нападу су се "пробудили" Нанели и Доужер, да би почетком друге четврине тројком Кабокла домаћи тим стигао до изједначења (23:23).

Велики број изгубљених лопти (девет!) итекако је коштао изабранике Жељка Обрадовића, а Виртус је тројкама Хекета, Лунберга и Абаса стекао солидну предност (28:41). Црно-беле у игри до одласка на одмор држао је расположени Кабокло који је лако налазио пут до коша гостујуће екипе (36:41).

Партизан се мучио у нападу, Балинели је наставио да погађа тројке (36:46), а онда су Пантер и Нанели направили серију и вратили црно-беле у живот (45:49). Пред крај треће четвртине искључен је Доужер што је разбеснело Гробаре на трибинама, а Јарамаз је тројком улио нову наду домаћем тиму (55:59).

Велике тензије обележиле су последњу деоницу, оба тима су желела да што пре стигну до коша што је резултирало серијом промашаја. На минут до завршетка овог дуела Нанели доводи Партизан близу преокрета (72:73), али нису имали и среће да до њега дође.

Наредни меч у оквиру 18. кола Евролиге Партизан ће одиграти 2. јануара када у госте стиже Асвел.