Poraz Partizana za kraj godine, Virtus slavio u Areni

Košarkaši Partizana izgubili su od Virtusa iz Bolonje sa 75:77 (18:23, 18:18, 19:19, 20:17) u okviru 17. kola Evrolige.

Sport 28.12.2023 | 21:12

Početak meča obeležio je egal (6:6), da bi tim iz Bolonje prednost stekao trojkama Maraka Belinelija (7:12) koji je crno-belima predstavljao pravu enigmu. Krajem prve deonice i ona je bila rešena (18:23), a u napadu su se "probudili" Naneli i Doužer, da bi početkom druge četvrine trojkom Kabokla domaći tim stigao do izjednačenja (23:23).

Veliki broj izgubljenih lopti (devet!) itekako je koštao izabranike Željka Obradovića, a Virtus je trojkama Heketa, Lunberga i Abasa stekao solidnu prednost (28:41). Crno-bele u igri do odlaska na odmor držao je raspoloženi Kaboklo koji je lako nalazio put do koša gostujuće ekipe (36:41).

Partizan se mučio u napadu, Balineli je nastavio da pogađa trojke (36:46), a onda su Panter i Naneli napravili seriju i vratili crno-bele u život (45:49). Pred kraj treće četvrtine isključen je Doužer što je razbesnelo Grobare na tribinama, a Jaramaz je trojkom ulio novu nadu domaćem timu (55:59).

Velike tenzije obeležile su poslednju deonicu, oba tima su želela da što pre stignu do koša što je rezultiralo serijom promašaja. Na minut do završetka ovog duela Naneli dovodi Partizan blizu preokreta (72:73), ali nisu imali i sreće da do njega dođe.

Naredni meč u okviru 18. kola Evrolige Partizan će odigrati 2. januara kada u goste stiže Asvel.