ТУР: Бешикташ и Адем се опет оклизнули!

Турци имају новог лидера! Занимљиви резултати у суботњим утакмицама. . .

Фудбал 19.10.2019 | 22:40
Пре одласка на репрезентативну паузу Бешикташ је победио и направио корак у правом смеру, али после двонедељног одмора нови проблеми за трофејни тим из Истанбула. Орлови који поприлично каскају за новим лидером Трабзоном су одиграли меч без голова у Анкари (0:0), нису искористили ни предност од играча више у последњих 15 минута, па остају тек на 12. месту на минус шест од лидерске позиције.

Играо је и Адем Љајић, ушао у игру у 58. минуту, али и поред доминације гостију решења за одбрану Анкарагучуа није било.

Неколико часова пре него што се Бешикташ намучио, турско првенство је добило новог лидера. То је Трабзон који је на свом терену згромио Гацијантеп са 4:1 на крилима појачања из Премијер лиге Данијела Стариџа и Александера Серлота који су дали по један гол.

Трабзон ће бар до сутра држати врх табеле у Супер лигу док Алања не одигра свој меч са Ризеом, а прикључак са врхом табеле ухавтио је и Башакшехир који је срећно победио Гецтепе са 2:1, поготком Мартина Шкртела у првом минуту надокнаде. Данијел Алексић (повреда) и Милош Јојић нису се нашли у саставу домаћина на овом мечу.

ТУРСКА 1 - 8. коло