А у Турској - Гудура заказао мајсторицу!

Гудурић брани Фенерову титулу: Одлучиће мајсторица! Српски бек погодио пет тројки у тријумфу екипе Жељка Обрадовића против Анадолу Ефеса.

Кошарка 20.06.2019 | 08:21
Маестрални Гудурић заказао мајсторицу! Српски репрезентативац најзаслужнији за славље Фенербахчеа против Ефеса у шестој утакмици финала плеј-офа Турске.

Играће се мајторица. У шестој утакмици финалне серије плеј-офа Турске Фенербахче је у свом дому сломио отпор Анадолу Ефеса 85:69 (17:14, 21:22, 15:16, 32:17) и изједначио резултат на 3:3 у победама. Седма одлучујућа утакмица на програму је у петак у дворани Синан Ердем.

Централна фигура сусрета био је српски репрезентативац Марко Гудурић, који је представљао нерешиву енигму за Ергина Атамана и његове пулене. Током три четвртине се водила изједначена борба. Чета Жељка Обрадовића је у последњи квартал ушла са само поеном предности, када је на сцену ступио Гудурић. Својски су се у табору Ефеса трудили да зауставе Фенерову хаубицу, али безуспешно. За 24 минута на паркету Гудурић је убацио 21 поен, гарнираних са чак пет тројки из осам покушаја и непогрешив учинак из игре (1-1) и са пенала (4-4). Притом је ухватио шест лопти, поделио асистенцију и представљао замајац у преломним моментима. Иницирао је серију од 13:0 постигавши 11 поена у њој и тако трасирао Фенербахчеу пут до победе.

Пратили су га Мели са 14 поена, Слукас и Диксон са по 11, док су по десет додали Махматоглу и Калинић.

У табору Ефеса бољи од осталих били су Шејн Ларкин са 16 поена, по 12 су забележили врло добри Василије Мицић и Круно Симон, док је поен мање убацио Данстон.

Биће и последње, седме утакмице финала!

Суочен са императивом победе, при првој меч лопти изазивача, бранилац турске титуле одиграо је одличан меч и заказао "мајсторицу" за два дана, од 19 часова.

Фенербахче - Ефес 85:69 (17:14, 21:22, 15:16, 32:17)

После 30 минута равноправне борбе, екипа Жељка Обрадовића у последњој четвртини је "одувала" тим Ергина Атамана и наставила одбрану титуле, коју је освајала претходне три године, као и 2014.

Марко Гудурић био је најефикаснији у великој победи актуелног првака, јер је убацио 21 поен, уз пет тројки из седам шутева. Био је то његов најбољи наступ у овој серији, која ће донети Фенербахчеу изједначење у броју титула или ће омогућити Ефесу да повећа тренутно вођство (13:12).

Наредни меч заказан је за петак, а домаћин ће бити Ефес.

Фенербахче: Диксон 11, Махмутоглу 10, Слукас 11 (8 ас), Мели 14, Калинић 10, Тирпанчи, Дувериоглу 8, Херсек, Арна, Гулер, Датоме, Гудурић 21.

Ефес: Данстон 11, Симон 12, Моерман 7, Мицић 12 (1/7 за три), Ларкин 16, Иљасоглу, Сајбир 2, Тунџер 9, Балбај, Битим, Шанли, Бирсен.