ЕЛ: Барселона искористила пораз Ефеса!

Кошаркаши Барселоне убедљиво су савладали Гран Канарију 93:64, у последњем мечу 27. кола Евролиге у уторак.  Барсина рафална паљба по Гран Канарији и 19 тројки! Кари Пешић може да буде задовољан.

Кошарка 19.03.2019 | 23:20
Каталонци су искористили пораз Анадолу Ефеса од Фенербахчеа и примакли се на победу од места које доноси предност домаћег терена у плеј-офу.

Барсу је до 16. победе у сезони предводио Кевин Пангос са 19 поена уз по 4 скока и асистенције.

Најбоље га је пратио Крис Синглтон са 16 поена, 14 је додао Кајл Кјурик, 12 је убацио Пау Рибас, док је Роланд Смитс постигао 10 уз 5 скокова.

Екипу са Канарских острва је предводио Ди Џеј Строубери са 15 поена, 13 је постигао Ксавијер Рабаседа, док је 11 додао Џејком Вајли.

Српски кошаркаш Никола Радичевић је постигао 4 поена уз по 2 асистенције и украдене лопте, те један скок.

Барселона у следећем колу гостује Бајерну, док Гран Канарија чека Олимпијакос.

Није се дало на узастопним гостовањима у Истанбулу против Ефеса и Фенербахчеа, зато је страдала - Гран Канарија! Барселона је одиграла готово савршену утакмицу и после два везана пораза уписала тријумф којим наставља да врши притисак на четвртопласаирани Ефес, који ипак и даље бежи две победе због боље кош разлике у међусобним окршајима с каталонским клубом, али теоретска нада постоји.

Барселона је вечерас изједначила клупски рекорд по броју убачених тројки (19/28) и у ултимативној нападачкој утакмици разбила Гран Канарију резултатом 93:64! Практично већ после судијског подбацивања видело се да је Гран Канарија стигла „мечки на рупу“ и да ће се ова ноћ лоше завршити. Барселона је одмах кренула јако, била одлично разиграна у нападу и одбрани, али су се гости држали током првог дела. Ипак, већ у наставку се осетила велика разлика. Барселона је додала гас, везала 12 поена у последња два и по минута и до почетних тактова последње четвртине нанизала 19 поена после чега је Барселона отишла на огромних 28 поена вишка (79:51). Додуше, максимална разлика је у неколико наврата ишла и на 31 поен (93:62), али је Гран Канарија ипак стигла да смањи заостатак бар за толико да растојање не буде баш толико...

Код Барсе петорица играча имали су бар 12 поена. Кевин Пангос је скупио 19 поена (5/6 за три) и по четири скока и асистенције, Крис Синглтон је дописао 16, Кајл Кјурик 14, а Пау Рибас 12 поена. Ди Џеј Стробери био је најефикаснији код Гран Канарије с 15 поена, док је Ориол Паули убацио 13 поена. Никола Радичевић је за 19 минута скупио четири поена (2/6 из игре), по две асистенције и украдене лопте, те један скок.

Реал - Армани 21.00

ТАБЕЛА: Фенербахче 23-4, ЦСКА 21-6, Реал 20-6, Ефес 17-10, Барселона 16-11, Басконија 14-12, Армани 14-12, Олимпијакос 14-13 (плеј-оф), Панатинаикос 13-13, Макаби 12-14, Бајерн 12-15, Жалгирис 11-15, Химки 9-17, Гран Канарија 7-20, Будућност 6-21, Дарушафака 3-23.

Извор: Б92/моззартспорт/мондо.рс