Голден Стејт 16 од 17, Лејкерсима "бјежи" плеј-оф!

Вучевић доминирао, Кингси се радују шокантном поразу Лејкерса! Кошаркаши Орландо Меџика победили су на гостовању Њу Орлеанс Пеликансе са 118:88.  Трећи узастопни преокрет Вориорса, овог пута против Јуте. Леброн и екипа пали у Атланти, важна победа Бостона у Филаделфији. . .

Кошарка 13.02.2019 | 10:15
Црногорски центар Никола Вучевић одиграо је још једну у низу од сјајних партија за екипу са Флориде.

Вучевић, који је на терену провео свега 27 минута, остварио је учинак од 25 поена (10/18), 17 скокова, три асистенције и две украдене лопте.

Орландо у последње време игра на одличном нивоу, победили су на четири узастопна меча и надају се пласману у плеј-оф. Са друге стране Пеликанси су одавно одустали од доигравање и само чекају крај сезоне како би трејдовали Ентонија Дејвиса.

Вучевић је био најефикаснији у Меџику, а пратили су га Фурније са 22, односно Гордо и Ајзак са по 20 поена.

У пораженом саставу Мур је убацио 19, Џру Холидеј 16, док је Дејвис одиграо 24 минута и постигао је свега три поена.

Кошаркаши Лос Анђелес Лејкерса доживели су неочекивани пораз на гостовању против Атланте Хокс – 117:113.

Лејкерси предвођени Леброном Џејсом нису успели да савладају једну од најлошијих екипа у НБА и њихово плеј-оф учешће сада је под знаком питања. Поразу "љубичасто-златних" највише се радују Сакраменто Кингси који се налазе на последњој позицији која води у ПО.

Екипа Лука Волтона има негативан скор (28/29), док је тим Дејва Јејгера на 30/26.

Џејмс је остварио трипл-дабл (28п, 11ск, 16ас) на овом сусрету, али ни то није помогло Лејкерсима да избегну пораз. Најефикаснији у победничком саставу били су Треј Јанг и Џон Колинс са по 22 поена, док је Принс убацио 17.

Голден Стејт Вориорси савладали су Јуту Џез резултатом 115:108.

Актуелне шампионе НБА предводио је Кевин Дурент са 28 поена, Стеф Кари је додао 24, док је Клеј Томпсон постигао 22.

У домаћем саставу Донован Мичел је убацио 25 поена (10/29), Рики Рубио је имао 16, док су по 13 постигли Гобер, Фејворс и О'Нил.

Вориорси имају скор од 41/15, док је Јута на 32/25.

Победу претходне ноћи остварили су и Сан Антонио Спарси. Екипа из Тексаса савладала је на гостовању Мемфис са 108:107.

Ламаркус Олдриџ био је најефикаснији у победничкој екипи са 22 поена, Бертанс је убацио 17, Геј 15, односно Дерозан 12 поена.

Сјајан меч за Мемфис одиграо је Ејвери Бредли (33п), Јонас Валанчунас је постигао 23 и имао је 10 скокова, док је Џастин Холидеј убацио 11.

Спарси имају скор од 33 победа и 26 пораза, док су Гризлиси на 23/35.

За Голден Стејт Вориорсе мечеви регуларног дела сезоне више не представљају нарочит изазов. Нарочито им у сусрет паузи због Ол стар меча пада концентрација, па дозвољавају противницима да поведу са десетак и више поена разлике, пре него што почну да играју онако како умеју.

Против Финикса у петак су надокнадили "минус 17" са полувремена, у недељу против Мајамија "минус 19", док је у уторак против Јуте било 84:91 почетком четврте четвртине. Два минута касније, после пет везаних поена Клеја Томпсона, већ је било 93:93, а Стеф Кари је сам направио серију од 8:0 за недостижних 105:95.

"Ратници" су чврсто запосели прво место на табели Запада, вероватно је само питање времена када ће Милвокију преотети најбољи скор у лиги. Победа над Јутом била им је 16. у последњих 17 мечева, почев од 6. јануара.

Наредну утакмицу играју већ у среду увече против Портланда, а тренер Стив Кер најавио је да ће одмарати Демаркуса Казинса, тако да ће Блејзерси на свом паркету имати релативно добру прилику да направе изненађење.

Добра вест за Сакраменто Кингсе стигла је из Атланте, где су Хокси потврдили да су за Лос Анђелес Лејкерсе увек неугодан ривал, без обзира на тренутни квалитет и ситуацију на табели - 117:113.

Леброн Џејмс (имао "трипл-дабл") и његов "пратећи бенд" сада имају две победе мање и три пораза више од осмопласираних Кингса, чије шансе за пласман у плеј-оф делују све реалније.

Дерби Истока, "реприза" прошлосезонског полуфинала, одигран је у Филаделфији, где су Сиксерси пали на 0:3 против Бостон Селтикса ове сезоне!

Гости су славили без повређеног Кајрија Ирвинга, тако да ће ући као фаворити и у евентуални нови плеј-оф сусрет. Подсећамо да је маја прошле године било 4:1, иако Селтикси тада нису могли да рачунају на двојицу Ол стар играча.

За Ирвинга се још једном показало да није неопходан за победу над Филом, док је пролетос одсутни Гордон Хејворд са 26 поена најавио улазак у праву форму. Он се претходних месеци "тражио", после пропуштене читаве 2017/18 због прелома скочног зглоба.

Код домаћина се Бобан Марјановић усталио као измена Џоелу Ембиду, па је за 11 минута на паркету забележио четири поена (шут 1/1, бацања 2/2), шест скокова и једну асистенцију.

ТАБЕЛЕ

Исток: Милвоки 42-14, Торонто 42-16, Индијана 38-19, Бостон 36-21, Филаделфија 36-21, Бруклин 29-29, Шарлот 27-29, Детроит 26-29 (плеј-оф), Мајами 25-30, Орландо 26-32, Вашингтон 24-33, Атланта 19-38, Чикаго 13-44, Кливленд 12-45, Њујорк 10-46.

Запад: Голден Стејт 41-15, Денвер 38-18, Оклахома 37-19, Портланд 33-23, Хјустон 33-23, Јута 32-25, Сан Антонио 33-26, Сакраменто 30-26 (плеј-оф), ЛА Клиперс 31-27, ЛА Лејкерс 28-29, Далас 26-30, Минесота 26-30, Њу Орлеанс 25-33, Мемфис 23-35, Финикс 11-47.

Извор: Б92/мондо.рс