Мото ГП: Спектакл на Арагону припао Маркесу!

Нова титула је близу! Марк Маркес, возач Репсол Хонде, победио је на Великој награди Арагона у Мото ГП шампионату.

Остали спортови 23.09.2018 | 20:00
Шампион краљевске класе славио је испред Андрее Довициоза из Дукатија, док је подијум комплетирао возач Сузукија Андреа Јаноне.

На старту трке видели смо инцидент, пошто је Хорхе Лоренцо, првопласирани у квалификацијама, изгубио контролу над мотором и пао. Прво место преузео је Италијану који је скоро до краја држао чело.

Маркес је нападао током трке, Довизиозо се бранио, али на крају у последњим круговима није успео да издржи нападе шампиона.

Шпанац освојио је нових 25 бодова (246) и на пет трка до краја шампионата има огромна 72 бода предности у односу на Довија. Маркес има огромну шансу да освоји пету титулу у краљевској категорији, а седму укупно.

Четврти на Арагону завршио је Алекс Ринс (Сузуки), пето је био Дани Педроса (Репсол Хонда), док су првих десет још комплетирали Алеш Еспрагаро (Априлиа), Данило Петручи (Алма), Валентино Роси (Јамаха), Џек Милер (Алма) и Маверик Вињалес (Јамаха).