ЕП: Смит најбржа на 200м, Кшчоту злато на 800м!

Британска атлетичарка Дина Ашер Смит освојила је златну медаљу у трци на 200 метара на Европском првенству у Берлину.

Остали спортови 12.08.2018 | 14:00
Након злата на 100 метара, Ашер Смит је стигла до новог на дупло дужој деоници резултатом - 21 секунда и 89 стотинки.

Холанђанка Дафне Шиперс је, после бронзе на 100, освојила сребрну медаљу на 200 метара. Она је стазу претрчала за 22,14 секунди.

Бронзана медаља припала је њеној земљакињи Џамил Самјуел која је трку завршила за 22,27 секунди.

Пољски атлетичар Адам Кшчот освојио је златну медаљу у трци на 800 метара.

Кшчот је злато освојио најбољим резултатом сезоне - минут, 44 секунде и 59 стотинки.

Сребро је припало Швеђанину Адреасу Крамеру (1:45,03), док је бронзана медаља отишла у руке Французу Пјеру-Амбруазу Босу (1:45,30).

Пољакињи злато на 400 метара! Пољска атлетичарка Јустина Швјети освојила је златну медаљу у трци на 400 метара на Европском првенству у Берлину.

Швјенти је до злата стигла временом 50 секунди и 41 стотинка.

Пољакиња је у последњих неколико метара трке била сјајна и практично је 'украла' најсјајније одличје Гркињи Марији Белибасаки, која је на крају била спорија за само четири стотинке.

Гркиња је поставила нови национални рекорд.

Бронзану медаљу освојила је Лисана де Вете која је кроз циљ прошла за 50,77 секунди што је нови државни рекорд Холандије.