ПЛ: Арсенал прво "килаво", па моћно за Венгера!

Арсенал 'рафалом' у финишу анулирао гол Арнаутовића! Фудбалери Арсенала победили су Вест Хем са 4:1 у Премијер лиги головима у последњих десет минута утакмице. Дали су све од себе да га не разочарају. . .

Фудбал 22.04.2018 | 18:00
Аустријски репрезентативац Марко Арнаутовић умало је покварио једну од последњих утакмица Арсена Венгера на клупи лондонске екипе.

Арсенал је био бољи током већег дела меча, али је први гол постигао у 51. минуту када је Наћо Монреал сјајно тукао из волеја после корнера Џаке.

Трианест минута касније Ланзини проналази Арнаутовића у казненом простору, а Аустријанац српског порекла шаље лопту у малу мрежу за изједначење 1:1.

Арсеналу "отворило" тек у последњих десетак минута меча. Прво је са левог бока уз мало среће погодио Ремзи у 82. минуту. Лаказет је потом уписао 12. и 13. гол у Арсеналу.

Француз је у 85. минуту добио лопту од Обамејанга и снажно шутирао искоса са седам, осам метара, а онда и у 89. минуту добро реаговао на центаршут Ремзија и поставио коначан резултат 4:1.

Арсенал је до краја имао још једну одличну шансу за 5:1, али је лопта после ударца Ремзија отишла преко гола.

У другој утакмици играној у истом термину, Стоук и Барнли су ремизирали 1:1.

Први од последњих мечева Арсена Венгера на клупи Арсенала завршен је победом!

Искусни менаџер је пре три дана саопштио да напушта клупу "тобџија" после 22 године, а његови фудбалери су му у првом сусрету након те одлуке приредили убедљиву победу над Вест Хемом, иако су три бода у једном тренутку дошла и у питање.

Није Арсенал играо сјајно до првенца, потом је Вест Хем заслужено изједначио, али је фуриозних десет минута Рамзија и Лаказета поново "чекићаре" бацило на колена.

АРСЕНАЛ - ВЕСТ ХЕМ 4:1 (0:0)

У 51. минуту Начо Монреал је ухватио "волеј" са висине пенала након корнера Гранита Џаке за свој трећи гол у последњих седам утакмица, али славље није дуго потрајало након измена Дејвида Мојса којима је продрмао екипу.

Одмах су Ланзини и Чичарито ушли у шансе, али гол је постигао сјајни Марко Арнаутовић који је потпуно пребродио период кризе са старта сезоне и донео неизвесност.

Осећала се тада нервоза на "Емирејтсу", а прекинуо ју је Арон Рамзи. Велшанин је центрирао за Обамејанга са леве стране, Рајс и Харт нису дирали лопту - мислећи да ће то урадити онај други, па је она лагано ушетала у мрежу док су се дефанзивац и голман ишчуђавали...

Била је то нова енергија за Арсенал, који је на овом мечу поново играо у "шареном" саставу чувајући се за Лигу Европе и изгледа да се озбиљније повредио Елнени, па је и Александр Лаказет на брзину дошао до свог 12, па 13. гола у Премијер лиги ове сезоне.

У истом термину ремизирали су Стоук и Барнли којим су "керамичари" остали без готово икакве шансе да опстану у Премијер лиги.