ФРА: Марсељ ''избушио'' Лил! Монаку виси 2. мјесто!

Монако је у озбиљном проблему - виси му друго место! Генган му спаковао три комада! Изненађујући резултат у француској Лиги 1, а свему је кумовао црвени картон Жемерсона.  Како игра Марсељ - Тован и Митроглу избушили Лил! Олимпик поравнат с Лионом на трећој позицији с 69 освојених бодова.

Фудбал 22.04.2018 | 11:00
Није случајно Марсељ у полуфиналу Лиге Европе!

Феноменално игра тим Рудија Гарсије, а то је сада на својој кожи осетио и Лил - 5:1 (4:0) у 34. колу француске Лиге 1.

Још у првом полувремену Марсељ је дао четири гола, од тога је Тован дао прва два у 12. и 30. минуту, а Костас Митроглу у 35. и 38. минуту наредна два. Већ тада се више није постављало питање победника.

У других 45 минута мало је опао ритам игре, домаћин је укочио, Бензија је у 54. дао једини гол за Лил, али да и то не остане без одговора потрудио се Окампос који је погодио у 68. минуту на асистенцију Димитрија Пајеа.

Сада су Марсељ и Лион изједначени на трећој позицији с 69 освојених бодова, с тим што би ако овако остане Лион био тај који би играо квалификације за Лигу шампиона. Монако је други са 70 бодова на конту, али и утакмицом мање од Марсеља и Лиона.

Марсељу је свакако теже јер игра два такмичења упоредо. За пет дана ће играти први меч полуфинала Лиге Европе против Салцбурга, а тај меч ће се играти на Велодрому од 21.05.

Одлична увертира Марсеља за тај меч.

Генган се мушки наиграо фудбала и послао Монако назад у Кнежевину с три гола у мрежи и великим знаком питања над другом позицијом. Домаћин је одиграо врхунску утакмицу, а уз црвени картон Жермерсона у 21. минуту све је довело до лагане победе од 3:1 (2:0).

Одлучујући моменат био је у поменутом 21. минуту. Голман Си је био већ савладан, лопта је ишла у гол, а како би спречио гол Жемерсон је одлучио да лопту заустави руком. На тај начин је добио црвени картон и направио је и пенал.

Много лоших ствари из једног потеза.

После тога је све кренуло низбрдо по Кнежеве. Генган је почео да игра тики-таку, да везе по терену и максимално користи то што има играча више у пољу.

Тако је у 34. минуту Греније асистирао до Дидоа у 34. минуту, а потом и Бенезе до Тирама у 47. Тада је и дефинитивно било јасно да ће Генган до три бода, а да је Монако у великом проблему упркос томе што је Туре постигао гол за Монако у 63. минуту.

Како сада стоји ситуација на табели Лиге 1?

ПСЖ је први и ту нема дилеме. Монако је други са 70 бодова, а иза њега су Лион и Марсељ који имају по 69 бодова. Дакле, друго место које води директно у Лигу шампиона "виси" Кнежевима. Биће то велика борба до самог краја првенства за расподелу ова три места. А онај ко буде најлошији ће завршити на четвртој позицији и играти квалификације за Лигу Европе.

ФРАНЦУСКА 1 - 34. КОЛО