ЕЛ: Побједе Реала и Басконије над ПАО-ом и Валенсијом!

Реал без Дончића лако са "изгубљеним" Панатинаикосом.  Екипа Реал Мадрида лако је изашла на крај са Панатинаикосом, пошто је са 92:75 славила у 25. колу Евролиге. Краљевски ритам Фабијена Козера, ПАО без шансе у Мадриду! Мадриђани убедљиви против дезорјентисаног састава из Атине - 92:75. Басконија у "Ла Фонтети" задржала наду за плеј-оф.  Екипа Басконије победила је на гостовању Валенсију са 81:71 у 25. колу Евролиге.  Веленсија пет минута без коша, Басконија серијом 13:0 сачувала наду за ТОП 8.  Невероватан преокрет екипе из Воторије - 71:81.

Кошарка 08.03.2018 | 23:14
Изабраници Педра Мартинеса одиграли су феноменално друго полувреме које су добили са 50:31 и 12. победом примакли се плеј-офу.

Басконија сада има скор од 12 победа и 13 пораза, док осмопласирани Макаби има 13/12.

Најефикаснији у победничком саставу био је Марселињо Уертас са 19 поена, а уз то је имао и седам асистенција. Пратио га је Јоханес Фохтман са 16 поена и девет скокова, као и Патрисијо Гарино са 11 поена.

Код домаћих Фернандо Сан Еметрио је постигао 15 поена, 12 је убацио Дубљевић, док је 10 постигао Плајс.

Валенсија је имала све у својим рукама, водила је до 36. минута, а онда је просула срушила све што је до тог тренутка градила. Басконија је фуриозним финишом финишом и серијом 13:0 дошла за четири и по минута стигладо 12. победе у елитном такмичењу и на најбољи могући начин одговорила осмопласираном Макабију за данашњу победу над Ефесом у Истанбулу, задржавши једну победу заостатка за Поносом Израела – 71:81 (20:16, 16:15, 19:22, 16:28).

Звучи невероватно, али Валенсија је последњи кош постигла тачно четири и по минута пре краја утакмице. Тада је Фернандо Сан Еметерио погодио ван линије 6,75 за вођство домаћина 71:68, али је онда напад екипе Хесуса Видорете потпуно стао, а кожеве давали само гости из Виторије. На крају чак 10 поена предности за екипу која је три четвртине јурила предност противника.

Марсељињо Уертас је утакмицу завршио са 19 убачених поена, уз одлични 8/10 из игре и 28 индексних поена, док је Војтман постигао 16, али уз девет скокова (25 индекс). Код домаћина је Сан Еметерио убацио 15, аДубљевић 12, али када је било најпотребније није било никога да повуче остатак екипе у последњих пет минута.

Гости из Атине одиграли су очајно другу полувреме и заслужено су поражени у Мадриду од "краљевића".

Пресудан тренутак утакмице десио се почетком треће деонице када су се Мадриђани одлепили и до краја меча су само одржавали предност.

Ово је био трећи пораз заредом Панатинаикоса, који је играо много боље на почетку сезоне када су имали мању ротацију играча.

Најефикаснији у победничком саставу био је Фабијан Козер са 26 поена, четири скока и четири аситенције. Пратио га је одлични Факундо Кампацо који је "закључао" Калатиса, а меч је завршио са 15п, 5ск и 5ас.

Одличан је био и Таварес који је све купио у одбрани, али и нападу – 14 поена, седам скокова, три блокаде.

Код ПАО није било много расположених играча, Мајк Џејмс је постигао 23 поена, док је Риверс убацио 12.

То је снага Реал Мадрида, који ње и без Луке Дончића у тиму показао колико може да буде силовит, чак и против ривала као што је Панатинаикос. Атински “зелени” вечерас нису имали шансе у главном граду Шпаније, где су морали да се поклоне сјајној партији Фабијена Козера – 92:75.

Искусни француски бек одиграо је утакмицу из снова. Постигао је 26 поена (8/10 за два, 2/4 за три) и забележио по четири поена и асистенције, уз индекс 29. Одлични су били и Факундо Кампацо (15 поена) и Валтер Таварес (14). Гости су били ослоњени искључиво на учинак Мајка Џејмса, који је поситгао 23 поена, али није имао адекватну подршку остатка тима.

Мадриђани су преломили утакмицу у трећој четвртини, коју су остворили серијом 17:5 и већ тада дошли до озбиљне двоцифрене залихе. Гости су током последње деонице у неколико наврата покушавали да ухвате прикључак, али нису успели, па су доживели 11 пораз у овој сезони. Реал је стигао до 15 славља и изједначио се по том учинку са Жалгирисом.