ШПА: Лукић скривио пенал, Сосиједад лако са Левантеом!

Фудбалери Реал Сосиједада лако су савладали Леванте у првом недељном мечу 23. кола шпанске Ла Лиге.  Саша Лукић помогао Сосиједаду да крене.  Млади репрезентативац Србије направио пенал после којег домаћин није имао намеру да стане.  Лукић частио Сосиједад.  Српски интернационалац и Леванте се нису прославили у Сан Себастијану у поразу од 3:0.

Фудбал 18.02.2018 | 14:15
Домаћин из Сан Себастијана контролисао је утакмицу од првог до последњег минута и на крају сасвим заслужено славио резултатом 3:0.

Повремени српски репрезентативац у редовима гостију Саша Лукић није се баш прославио и у осмом минуту је скривио пенал, због којег је добио жути картон.

Некадашњи везиста Партизана вукао је у казненом простору противничког играча, судија је након гужве показао на белу тачку, одакле је Ћаби Пријето био прецизан. Пријето је до сада у првенству шутирао 22 пенала, погодио је 21.

Лукић је иначе одиграо само прво полувреме и у паузи је замењен.

Пола сата касније на семафору 'Аноете' писало је 2:0 и тада је Сосиједад решио питање победника – после лепе акције по десној страни Каналес је заломио, центрирао на другу стативу, одакле је Хуанми само убацио у мрежу.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би Каналес добру игру крунисао поготком у 55. минуту. Опет је полуконтра кренула по десном боку, некадашњи играч Реал Мадрида се фантастично снашао и нешто јаче додавање примирио клизећим стартом, онда избацио двојицу чувара и погодио супротни угао.

Тада је постављен коначан резултат, а баскијска екипа је дошла до осме победе, па сада заузима 12. позицију на табели са 29 бодова. Леванте је остао 17. са 20 бодова, два више од екипа које се налазе у зони испадања.

Агонија Левантеа настављена је и у 24. колу Примере.

Клуб из Валенсије одиграо је 12. узастопну утакмицу у првенству Шпаније у којој није успео да победи.

Реал Сосиједад је одличним издањем дошао до три бода, постигавши три гола - 3:0 (2:0).

Домаћин је повео већ у 10. минуту, голом Ћабија Приета из пенала који је скривио Саша Лукић. Млади репрезентативац Србије наивно је вукао за дрес Имаона Агиричеа приликом корнера, док је арбитар Сантјаго Латре стајао је у близини и имао добар увид у ситуацију.

Приликом шута са 11 метара капитен Сосиједада се повредио и морао да буде замењен, али то није утицало на даљу партију његових саиграча. Домаћин је био много конкретнији, па је до одласка на одмор дуплирао предност. У 38. минуту Хуанми је само спустио лопту у мрежу спољним делом копачке, после одличног продора и центаршута Каналеса, који је у игру ушао уместо Приета.

По повратку са одмора, уз асистенцију, Каналес је уписао и гол крај свог имена. Сјано је "промешао" одбрану Левантеа у 55. минуту.

Реал Сосиједад је овом победом направио леп помак ка средини табеле, док ће навијачи Левантеа наставити да стрепе за опстанак свог тима у Примери.

Ни Леванте ни Саша Лукић нису се прославили овог поднева у Баскији против Реал Сосиједада који је био убедљив и славио је са чак 3:0 у уводном мечу недељног програма Примере.

Рано су кренули проблеми за гостујући тим, који је већ у десетом минуту капитулирао након што је српски везиста скривио најстрожу казну после потезања у свом шеснаестерцу. Сигуран је био Ћаби Пријето, а жути картон који је добио том приликом условио је да Лукић одигра слабо прво полувреме.

Под теретом јавне опомене није бивши везиста Партизана и Торина могао да буде бескомпромисан у дуелима, а да нема ништа од позитивног резултата за Леванте било је јасно у 38. минуту када је после лепе акције и центаршута Серхија Каналеса крилни нападач Хаунми повисио на 2:0.

У паузи, тренер гостију Муњиз извео је Лукића из игре, али улазак Роџера и Рубена Рочиње нису помогли Левантеу да избегне пораз. Тачку на овај меч ставио је фантастични Серхио Каналес који је тако крунисао голом квалитетну партију у мечу који је започео на клупи за резерве.

Сосиједад је новим тријумфом побегао ка средини табеле и искупио се за прошлонедељни пораз од Реала од 5:2, али и спремио за реванш 1/16 финала Лиге Европе против аустријског Салцбурга у којем мора да надокнади (2:2) из првог меча одиграног на Аноети у четвртак увече.