АБА: ФМП од +18 до пораза од Морнара!

Нови подвиг Морнара! Барани губили у Железнику са 18 поена разлике и предвођени фантастичним Нидамом дошли до победе за четврто место на табели АБА лиге.

Кошарка 06.01.2018 | 07:45
Морнар стигао минус 18 и славио у Железнику! Гости направили велики преокрет у последњој деоници и дошли до осме победе у регионалној лиги.

Гостовање у главном граду Србије поново је пријало екипи Морнара!

Тринаест дана након што је срушио Партизан после "минус 21" у другој четвртини, тим Михајла и Ђорђија Павићевића надокнадио је 51:33 са почетка треће четвртине и тријумфовао у Железнику резултатом 79:84 (22:19, 28:14, 16:25, 13:26)!

Морнар (скор 8-7) се трећом узастопном победом у АБА лиги издвојио на четвртој позицији, корак испред ФМП, Партизана и Задра.

Плејмејкер Барана Дерек Нидам нанизао је 20 поена, шест скокова и осам асистенција.

У већем делу меча га шут није служио, али је постајао све сигурнији како се ближио крај и у финишу је управо он решио питање победника, убацивши две тројке у стилу Василиса Спанулиса.

Урош Луковић био је најкориснији код гостију са индексом 26. Забележио је 17 поена, 11 скокова, четири асистенције и две блокаде. Страхиња Мићовић додао је 14, а Немања Врањеш 11 поена.

Код домаћина су се "дабл-дабл" учинцима издвојили Филип Човић (18п, 10ас) и Стефан Лазаревић (11п, 13ск).

ФМП је испустио важну битку за позицију број четири у АБА лиги. Морнар из Бара је направио готово сензационалан повратак у Железнику, где је у два наврата губио са 18 поена разлике, али је захваљујући фуриозној завршници славио са пет поена предности и дошао до осме победе у сезони - 79:84 (22:19, 28:14, 16:25, 13:26).

Ништа након првог полувремена није наговештавало да би домаћин могао да доживи такав пад у својој игри. Након првих 20 минута на семафору у Железнику стајало је 50:33, али је већ пред крај треће деонице Морнар спустио разлику на једноцифрену, што је наговестило узбудљиву завршницу.

Морнар је четврти период отворио серијом 5:0, а тачно на полувремену последњег периода на семафору је сталао 70:71. Пад домаћина се наставио и у завршници утакмице, када су гости готово рутинском игром обезбедили важно славље.

Најефикаснији у победничком саставу био је Дерек Рајан Нидам са 20 поена, док је код домаћина Човић убацио 18, уз 10 скокова. Ипак, најкориснији играч утакмице био је центар гостију Урош Луковић, који је постигао 17 поена и забележио 11 скокова.

Будућност - Црвена звезда 17.00

ТАБЕЛА: Звезда 12-2, Будућност 12-2, Цедевита 11-3, Морнар 8-7, ФМП 7-8, Партизан 7-8, Задар 7-8, Цибона 6-8, Игокеа 6-9, Мега 5-10, Олимпија 5-10, МЗТ 2-13.

Извор: мондо.рс/моззартспорт