ПЛ: Побједе Тотенхема, Паласа, Ситија и Вест Хема!

Лука се искупио голчином и разочарао Душана! Дуел српских репрезентативаца решен сјајним поготком везисте Кристал Паласа. Манчестер сити се вратио на победнички низ, а Тотенхему у Велсу помогао гол из офсајда.  ГОЛЧИНА! Миливојевић разбио Саутемптон на ситне комаде! Црно се пише Свецима, Фернандо Љоренте упуцао Свонси из офсајда.  Ситијева рутина и Агуеров гол за омиљену муштерију! Грађани настављају силовити марш ка титули - 3:1.

Фудбал 02.01.2018 | 23:15
Лука Миливојевић је пропустио сјајну прилику да последњег дана 2017. године голом из пенала у финишу утакмице нанесе пораз први пораз Манчестер ситију још од априла, али се брзо искупио.

Сјајним ударцем из прве са око 20 метара у 80. минуту, репрезентативац Србије донео је овог уторка победу Кристал Паласу против Саутемптона у гостима - 2:1.

Тим потезом везиста лондонског клуба обрадовао је своје навијаче, а растужио саиграча из националног тима, Душана Тадића, који је само минут раније замењен.

Све до 20 минута пре краја није деловало да ће се гости радовати, пошто су "свеци" имали предност од 17. минута, када је Шејн Лонг коначно погодио мету. Први пут још од 11. фебруара 2017, односно 35 утакмица, односно 325 дана.

По повратку са одмора, Кристал Палас је, ипак, додао гас и успео да преокрене. Прво је Мекартур одлично реаговао у гужви насталој после центаршута из прекида у 69. минуту, а касније је и Лука сјајно шутирао за важна три бода и бег од опасне зоне.

Више нема никакве дилеме - Лука Миливојевић је апсолутни херој Кристал Палас. Није му се дало да матира Едерсона и шокира Манчестер Сити, али зато јесте - Саутемптон! И то фантастичним голом за преокрет и велику победу на Сент Меризу - 2:1!

Српски репрезентативац извукао је Кристал Палас из блата опасне зоне и преселио га у нешто мирније воде снажним, али опет прелепом пласираним ударцем са тачно 22 метра од гола и то на какав начин - после асистенције Андроса Таунсенда и ударцем из прве! Мајсторија!

Тренутак није могао да буде бољи. Играо се 80. минут када је српски везиста бацио Саутемптон на колена и вратио Кристал Палас у живот после великих напора.

А све је кренуло тако добро за Свеце. Шејн Лонг је већ у 17. минуту довео Саутемптон у вођство, али је Џејмс Мекартур нешто после истека пуног часа игре поравнао резултат и унео велику неизвесност у меч. Покушао је Мануел Пелегрино да промени ствари и с три брзе измене ојача редове, али је само неколико секунди после изласка Душана Тадића и уласка Редмонда време стало на Сент Меризу.

Миливојевић је израстао у правог стрелца, иако игра у срцу везног реда.

Узбудљива утакмица одиграна је и у Лондону, где је Вест Хем голом Ендија Керола у четвртом минуту надокнаде (његовим другим у мечу) успео да савлада ВБА 2:1 и, попут Кристал Паласа, одмакне од зоне испадања.

Славио је и Вест Хем и то у директној борби дављеника против ВБА са 2:1, а сви Чекићари ће на уснама имати само једно име - Ендија Керола!

Енглез је са два поготка стигао и окренуо ВБА головима у 59. и 94. минуту и тако поништио оно што је Џејмс Меклин урадио после пола часа игре на Олимпијском стадиону.

Тотенхем је по јаком пљуски и магли успео да савлада Свонси у гостима 2:0, али су "певци" повели поготком Фернанда Љорентеа из офсајда. Било је то већ у 12. минуту.

Домаћин је покушао да надокнади заостатак, имао неколико добрих прилика у другом полувремену, чак и погодио оквир гола, међутим, уласком Харија Кејна у игру, напад Тотенхема постао је много опаснији, а управо је сјајни центарфор асисторао Деле Алију у 89. минуту за "оверу" победе.

Неправда, неправда и победа Тотенхема коју тим из Северног Лондона није заслужио! Певци су славили на Либертију с минималних 2:0, али због начина на који је судио први помоћник Роберта Медлија Марк Пери нико неће бити задовољан исходом.

Свонси је оштећен у свом дому и то су видели сви осим судије крај аут-линије, који је испустио да свира чист офсајд код гола и тако директно утицао на коначни исход. Заборавио је на тренутак Љоренте, вероватно опијен првим голом у Премијер лиги откако је стигао у Тотенхем, да је некада играо за Свонси, па је чак кренуо да слави погодак. Али, после неколико тренутака схватио је да је направио грешку и подигао руку како би се извинио навијачима који су га донедавно славили.

Ситуација није могла да буде чистија, чак је и Пери био тачно у линији и видео јасно ситуацију, упркос нешто јачој киши. Љоренте је био за цело тело испред Свонсијеве одбране, искористио је простор испред себе и центаршут Кристијана Ериксена претворио у гол.

После нешто слабијег почетка и потпуне иницијативе гостију, Свонси је у наставку утакмице заиграо далеко боље. Посебно се то видело у другом делу када је Тотенхемова одбрана прегрмела озбиљан притисак. Најбољу прилику да поравна резултат имнао је Нејтан Дајерпосле равно 70 минута игре, али је његов добар скок и ударац главом завршио само на пречки. Свонси је у међувремену, пре и после те велике шансе опседао гол Уга Лориса, али без конкретних шанси. Тотенхем је то могао да казни са две велике шансе, али је Ериксеновударац директно из слободног ударца Лукаш Фабијански „скинуо“ с доста успеха, док је Сон недуго после Дајеровог покушаја лопту послао тик поред стативе.

Оно што нису могли остали, учинио је Деле Али после маестралне асистенције Харија Кејна, који је ипак морао да се нађе на терену Либертија. Најбољи стрелац Европе у 2017. години послао је ласерски прецизно додавање од готово 30 метара дијагонално, после чега је Алипуцао. Фабијански је први шут одбранио, али се лопта одбила младом Енглезу право на ногу, па је крај акције био логичан...

Фудбалери Манчестер Ситија победили су пред домаћом публиком Вотфорд са 3:1 у последњој утакмици вечери.

"Грађани" су за викенд одиграли без голова са Кристал Паласом, али су се само два дана касније вратили победничком ритму. Да ће Сити доћи до 20. тријумфа у сезони наговестио је у првом минуту Рахим Стерлинг.

Брзоноги Енглез искористио је сјајан центаршут Сане и на другој стативи неометан спровео лопту у гол. Само 12 минута касније, нови гол у мрежи Вотфорда. Де Брујне је прошао са десне стране, а Кабаселе желећи да избије лопту, уклизава и постиж аутогол.

Агуеро је у 63. минуту повосио на 3:0, док је коначних 3:1 поставио у Греј у 82. минуту.

Рахим Стерлинг је ове сезоне постигао прво најкаснији, а потом и најбржи гол у Премијер лиги.

После поготка Борнмуту у августу за 2:1, када је био прецизан у 35 секунди седмог минута надокнаде, нападач Манчестер ситија овог уторка мрежу Вотфорда затресао је за свега 39 секунди!

Била је то најава рутинске победе "грађана" - 3:1, за нови корак ка титули.

На 2:0 аутоголом у 13. минуту повисио је Кабасел, да би потом Серхио Агуеро 13. поготком у сезони отклонио сваку неизвесност у 63. минуту. Гости су у 82. успели преко Андреја Греја само да ублаже пораз.

Док у Лондону славе Луку Миливојевића и голчину којом је Кристал Палас извукао из зоне испадања, у Манчестеру је већ стављен шампањац да се хлади и само се чека прави тренутак за отварање. Сити је наставио силовити марш ка титули пошто је на Етихаду рутински савладао Вотфорд са 3:1 (2:0).

Вотфорд је капитулацију потписао већ после 76 секунди утакмице, када је Рахим Стерлинг искористио смушеност противничке одбране и лопту Лероја Санеа с левог бока претворио у гол.

Само десет минута касније Вотфордови играчи вероватно су почели да се моле да нека киша скроз потопи терен и да се меч одложи, пошто је на семафору стајало - 2:0. Стрелац је овог пута био штопер гостију Кристијан Кабаселе, пошто је Ситију запаковао победнички новогодишњи пакет.

Срећом по Стршљенове, Ситијев фуриозни почетак умирио се у наставку, па је до краја утакмице виђен само још један гол у њиховој мрежи. Овог пута у листу стрелаца уписао се Серхио Агуеро, коме је ово био десети погодак у шестом окршају са Вотфордом у свим такмичењима! Морао је да почасти своју редовну муштерију и оправда Гвардиолино поверење сада када Габријела Жезуса неће бити дуже време.

Слабу утеху Вотфорду донео је Андре Греј у финишу утакмице.