ИТА: Удинезе тукао Интер, Наполи разбио Торино!

Наполи разбио Торино за врх Серије А, Љајић играо! Фудбалери Наполија завршили су читав посао против Торина у првом полувремену утакмице 17. кола Серије А.  Удинезе први срушио 'Неразуре'! Фудбалери Удинезеа победили су данас Интер у Милану са 3:1, у 17. колу Серије А.  Шамар Интеру и то на "Меаци"! "Плаво-црни" изгубили код куће када се мало ко томе надао.  Хамшик стигао Марадону, Наполи опет на врху! Смена на врху Серије А. Љајић ушао, па изашао.

Фудбал 16.12.2017 | 21:10
Изненађење је најавио Лазања у 14. минуту утакмице када је на асистенцију Видмера довео Уднезе у вођство, али само два минута касније капитен 'Неразура' Мауро Икарди поравнава резултат ухвативши волеј у петерцу после центаршута Кадреве са десног крила.

До одласка на одмор резултат се није мењао иако су Перишић и Кандрева имали добре прилике да преокрену резултат, да би након сата игре гости поново повели.

Сантон је играо руком у шеснаестерцу, судија је на асистенцију ВАР технологије показао на креч јер је било спорно да ли је лопта изашла ван терена непосредно пре тога. Родриго Де Паул је био сигуран са беле тачке, пославши лопту под саму пречку.

Тада се домаћин унервозио, да би у 77. минуту Барак реализовао контранапад и срушио првопласирану екипу на табели.

Удинезе је 11. на табели италијанског првенства са 21 бодом.

Интер је и даље на челу са 40 бодова, али Наполи и Јувентус имају прилику да га престигну после својих утакмица 16. кола.

Манчестер сити, Барселона и Атлетико Мадрид једине су преостале екипе у "Лигама петице" без пораза ове сезоне. После 18 утакмица (рачунајући и прошлу сезону), догодило се да и фудбалери Интера напусте терен погнутих глава.

Удинезе је славио на Ђузепе Меаци 3:1 и довео у питање останак "плаво-црних" на водећој позицији Серије А када буду одигране све утакмице 17. кола.

Гости су повели већ у 14. минуту преко Кевина Лазање, али је Маурио Икарди изједначио само минут касније својим 17. голом у исто толико мечева ове сезоне. Помислили су вероватно навијачи Интера тада да ће се ситуација развијати очекиваним током, међутим, борбени гости нису посустали.

Утакмицу је као много пута ове сезоне у Италији одлучио ВАР.

Спорна ситуација десила се у 57. минуту, када је Сантон играо руком у свом шеснаестерцу, али је судија Маријани морао да погледа видео снимак да се увери да лопта претходно није изашла ван терена. Пошто је проценио да није, арбитар је показао на белу тачку, а Родриго Де Паул савладао Хандановића за ново вођство гостију од 61. минута.

У 77. је Антонин Бараг поготком завршио одлично изведен контранапад Удинезеа и најавио победника.

Иако је Интер био офанзивнији већи део утакмице, екипа Лучана Спалетија ове суботе није била довољно ефикасна.

Мало ко је веровао да ће лидер просути бодове код куће против, до овог кола, 13-пласираног тима у лиги, али и то се догодило.

Интер није блистао у досадашњем току сезоне, али је учинак од 16 утакмица без пораза био за сваки респект. Ипак, никаквог респекта према екипи Лучана Спалетија данас у Милану није показао Удинезе, који је славио на Ђузепе Меаци и потврдио одличну форму у којој се налази у последње три недеље – 1:3 (1:1).

Зебрама је ово био четврти узастопни тријумф, трећи у Серији А, чиме су се пробли до средине табеле, где им је по квалитету тима можда и место. Процват екипе из Удина кренуо је онда када је на клупи сео Масимо Одо, којег није пољуљао пораз од Наполија, већ је уследила серија победа Перуђа, Кротоне, Беневенто и коначно Интер.

Серију голова комплетирао је и Кевин Лазања, који је својим четвртим узастопним поготком у потпуности пореметио концепцију Интерове игре. Ипак, домаћин је експресно реаговао, изједначио преко Икардија, а онда је деловало да би брзо могао да постави све на своје место.

Шанси за потпуни преокрет било је у првом полувремену, али као да су Спалетијевиизабраници баш тада остали без енергије. Већ на почетку другог полуврмена и колосалне прилике Лазање видело се да Удинезе жели да приреди велико изненађење. Тада се испречио невероватни Самир Хандановић, али Словенац није могао ништа код једанаестерца у Де Паула у 61. минуту.

Неразури после тога нису успели да нађу експресан начин за нови повратак, нападали су узалудно и прилично неорганизовано, па је уследио коначни потоп након префектног контранапада који је у коначан резултат претворио Антонин Барак.

Наполи разбио Торино за врх Серије А, Љајић играо! Фудбалери Наполија завршили су читав посао против Торина у првом полувремену утакмице 17. кола Серије А.

Наполи је са 3:1 победио тим Синише Михајловића.

Све је било решено већ после пола сата јер је прво Кулибали погодио у четвртом минуту после корнера, Зјелински је савршено искористио додавање Жоржиња у 25, а Хамшик Мертенсов пâс из окрета за 3:0 у 30. минуту.

Једини гол за Торино је постигао Андреа Белоти у 65. минуту после комбинације са Адемом Љајићем. Љајић је последњих дана у сукобту са тренером Синишом Михајловићем, није био у саставу у утакмици са Лациом (3:1), а сада је ушао у 46. минуту уместо Валдифиорија.

Торину нису помогли ни Нијанг, ни Едера који су ушли после Љајића па је Наполи победом дошао до првог места на табели.

Пораз Интера од Удинезеа био је прилика да се Наполи победом у Торину врати на челну позицију Серије А.

Управо то су и учинили Наполитанци!

Екипа Мауриција Сарија савладала је Торино 3:1 и вратила се на водеће место италијанског првенства, са два бода више од Интера и четири од Јувентуса, који има утакмицу мање.

Синиша Михајловић успео је да са својим играчима остане непоражен упретходних осам мечева, али је у суботу увече са клупе, на којој је оставио Адема Љајића, посматрао четврти пораз Торина у сезони.

Популарни "бикови" поклекли су већ у 4. минуту, када је Кулибали после корнера са само четири метра главом послао лопту иза Сиригуа.

Био је то наговјештај одличног издања Наполија.

У 25. минуту предност је дуплирао Зјелински, после лепе асистенције Жоржиња.

У 30. минуту, Марек Хамшик је исписао нову страницу историје клуба подно Везува.

Навијачи Наполија још од 1. октобра и поготка против Каљарија чекали су да се Словак поново упише у стрелце и тиме изједначи са легендарним Дијегом Армандом Марадоном.

Иако је капитен више пута истицао да га не оптерећује постизање 115. гола за Наполи, пред одлазак у Торино поненуо је да ће бити срећан ако се то догоди, али и да "свакако неће надмаши Марадону, јер је он са друге планете".

Одличну акцију Жоржиња и асистенцију, Хамшик није могао да пропусти, а прилику да престигне славног Аргентинца по броју голова имаће већ у уторак у Купу Италије, када се Наполи састаје са Удинезеом.

Три гола заостатка после првог дела утакмице, приморали су Михајловића да нешто мења, а прво што је учинио, било је увођење Адема Љајића у игру одмах по повратку са одмора.

Његовим уласком игра Торина је изгледала много боље и управо је репрезентативац Србије започео акцију за погодак Белотија којим су домаћи смањили заостатак.

Нападач Торина тим голом је коначно прекинуо пост дуг скоро три месеца.

"Бикови", ипак, нису могли до изненађења против расположеног ривала који је имао још неколико добрих шанси, међу којима су и два гола Каљехона, који су поништени због офсајда.

Да је све готово било је јасно десет минута пре краја, када је Торино остао са играчем мање, након што је Љајић напустио терен. Српски репрезентативац није морао напоље због искључења, већ због повреде, а пошто је Михајловић обавио три измјене домаћи су морали да заврше меч са десеторицом.

Криза је коначно прошлост за Наполи. Екипа Мауриција Сарија прекинула је низ од три утакмице без победе у свим такмичењима, пошто је вечерас у Торину савладала домаће Бикове са 3:1 и после кратке паузе поново се домогла првог места италијанске Серије – 1:3 (0:3).

Гости са југа Италије читав посао су решили у првих пола сата утакмице, када су постигли сва три гола. Прво се у стрелце уписао Кулибали, а онда и Зјелински и Хамшик.

Торино је платио данак лошег отварање утакмице, екипа Синише Михајловића је тек у другом полувремену почела да личи на себе, па је из те игре стигло и смањење резултата преко Андрее Белотија. Ипак, домаћин није имао довољно снаге за потпуни повратак, иако се много трудио, док је са друге стране Наполи пропустио прилику да из неколико озбиљних контранапа потпуно нокаутира домаћина.

Најближи четвртом голу били су Хосе Каљехон и Дрис Мертенс. Првом је поништен гол због офсајда, док је други на невероватан начин промашио шут са готово пола метра удаљености од гола Салватореа Сиригуа.

Наполитанци имају идеалну прилику да остану први до краја 2017. године, пошто следе окршаји са Сампдоријом на Сан Паолу и Кротонеом у гостима.