АБА: Задар одиграо за Звезду и побиједио Будућност!

Кошаркаши Задра победили су на свом терену лидера АБА лиге са 78:69 (17:15, 19:11, 18:25, 24:18), у првој утакмици 12. кола регионалне лиге.  Крај серије, Будућност пала у Задру! Првопласирани тим АБА лиге доживео тек други пораз ове сезоне.

Кошарка 15.12.2017 | 20:40
Задрани су пред својим навијачима приредили велико изненадјење и успели да прекину серију Будућности од девет узастопних победа.

Домаћин је добром игром у првом полувремену, посебно у другој деоници, дошао до двоцифрене предности, односно 13 поена вишка - 34:21. Будућност је уз доста муке ипак у трећој деоници успела да дође до преокрета и поведе са 49:43.

Деловало је у тим тренуцима да ће екипа Александра Џикића преломити утакмицу у своју корист, али је Задар успео да преокрене и на крају додје до лаке победе.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Џошуа Бостик са 20 поена, док је један мање убацио Домагој Вуковић.

У екипи Будућности истакао се Кајл Гибсон са 21 поеном, а Немања Гордић убацио је 11.

Будућност је прва са 10 победа и два пораза, као и утакмицом више од Црвене звезде која из 11 мечева има девет тријумфа, док је Задар четврти са скором 6/6.

После девет узастопних победа и скоро два и по месеца без пораза, Будућност је у Задру изгубила утакмицу "јадранске" лиге.

У драматичном мечу на "Вишњику", Далматинци су изненадили лидера и на челу са Домагојом Вуковићем зауставили Подгоричане! Екипа Арамиса Наглића остварила је пету победу у последњих шест мечева АБА лиге.

ЗАДАР - БУДУЋНОСТ 78:69 (17:15, 19:11, 18:25, 24:18)

Оваквим исходом, створена је шанса Црвеној звезди мтс да се у недељу, победом на гостовању Морнару, попне на прво место табеле на основу боље кош разлике у односу на шампиона Црне Горе.

Више од 4.000 гледалаца видело је веома узбудљив меч, у којем је Задар водио од прве четвртине, са изузетком средине трећег квартала, када је Будућност на неколико минута преузела контролу.

Предност Далматинаца у другој четвртини ишло је и до "плус 13" (34:21), на шта су гости из Црне Горе успели да одговоре, али не и да смире своје нападе и руку на линији пенала (14/21). Кајл Гибсон постигао је 21 поен, Немања Гордић 11, Кајл Лендри осам, али ништа од тога није било довољно да буде продужена серија фаворита, кога је уз Вуковића "докусурио" и Џошуа Бостик, стрелац 20 поена.

АБА лига, 12. коло:

Задар – Игокеа 78:69 (17:15, 19:11, 18:25, 24:18)