ИТА: Вече када је погађао и "ко никада није"!

Болоња после преокрета савладала Верону 3:2 у последњем мечу 13. кола Серије А. Свих пет голова постигли играчи који месецима, па и годинама нису затресли мрежу.  Лудница у Верони: Пет голова, тотални преокрет за два минута и сјајни Верди! Болоња прекинула низ од четири пораза.

Фудбал 20.11.2017 | 23:50
Пред дуел Вероне и Болоње било је јасно да ће (бар) једна екипа прекинути серију од четири узастопна пораза.

Након узбудљивих 90 минута игре и преокрета у само два минута била је то Бологња, која је на Бентегодију славила резултатом 3:2 и уписала пету победу ове сезоне.

Оно што се није знало пред овај дуел две екипе у врло лошој форми је да ће коначно прорадити играчи од којих се то највише очекује. Или можда најмање.

Голгетерски пост први је прекинуо Алесио Ћерћи. Фудбалер који није постигао гол на последњих 11 утакмица у 12. минуту коначно је обрадовао своје навијаче.

Ћерћи је добро скочио и шутирао главом, а лопта је на путу до мреже закачила и Крафта, који је био помало уздрман јер је само неколико секунди раније лежао на трави.

Био је то његов први гол још од претпрошле сезоне, с обзиром да је прошле сезоне у дресу Атлетико Мадрида на терену провео само 14 минута! Претходни пут затресао је мрежу 13. марта 2016. када је био двоструки стрелац за Ђенову против Торина.

Гостима из Болоње требало је само десет минута да дођу до поравнања, а гол за 1:1 постигао је нападач Матија Дестро.

И он ће памтити ово вече јер је прекинуо пост од чак десет утакмица, који траје од прошле сезоне и дуела са Пескаром, када је попут свог колеге био двоструки стрелац.

Ако су Ћерћи и Дестро задовољни због постигнутих голова, шта тек рећи за Мартина Касереса, који је у понедјељак увече доказао да број 13 не мора да буде несрећан!

Дефанзивац Вероне је у својој 13. професионалној сезони, у 13. колу Серије А постигао 13. гол у каријери!

И ово је био гол након дууууууго времена. Пре гола против Болоње, Уругвајац је последњи пут затресао мрежу пре скоро три године, тачније 11. јануара 2015. Касерес је тада дао гол Наполију у дресу Јувентуса, а у међувремену је играо и за Саутемптон.

Чинило се да ће Верона стићи до друге победе ове сезоне, међутим, Болоња је у размаку од само два минута стигла до потпуног преокрета.

Пре два месеца Нигеријац Орџи Оквонкво је ушао у игру против Сасуола и јединим поготком донео победу Болоњи, а у понедјељак увече поново је био џокер Роберта Донадонија и поравнао на 2:2. Играо се 74. минут.

Само два минуте касније Болоња је стигла до потпуног преокрета.Годфред Донсах матирао је Николаса за 3:2, постигавши свој други гол ове сезоне, након поготка Беневенту у другом колу Серије А одиграном у августу.

Након победе над Вероном екипа Болоње са освојених 17 бодова држи десту позицију на табели, док је Верона претпоследња са само шест бодова из 13. кола.

Судар два лоша донео је победу Болоње против Вероне. И то какву на стадиону Марк Антонио Бентегоди! Само два минута било је потребно гостима да направе велики преокрет и после четири везана пораза коначно осете сласт тријумфа - 3:2 у последњој утакмици 13. кола Серије А.

Архитекта преокрета у завршници меча био је Симоне Верди који је наместио два гола, а директни извођачи радова, односно стрелци били су афрички фудбалери.

Прво је Орђи Оквонкво у 74. минуту сјајно реаговао главом на петерцу домаће екипе, а два минута касније Годфред Донсах је показао како прецизан шут има и са ивице казненог простора погодио је доњи десни угао.

А није деловало да ће тако да буде. Односно, после првог полувремена навијачи Вероне су се понадали да би њихов тим могао да прекине серију од четири пораза у првенству.

Алесио Ћерћи је у 12. минуту довео Верону у вођство, такође ударцем главом, али је 10 минута касније изједначио још један бивши репрезентативац Италије, Матија Дестро. Овај обрачун некадашњих чланова разних великих клубова заокружио је Мартин Касереспоготоком у 33. минуту.

Потом су на сцену у наставку утакмице ступили Донса, Оквонкво и “пакер” Верди.