АБА: Три минута драме у Загребу - славље Задрана!

У првој утакмици 8. кола АБА лиге Задар славио против Цибоне у Загребу.

Кошарка 11.11.2017 | 13:00
Након осам одиграних кола идентичан учинак имају Цибона и Задар.

Загрепчани су уочи ове рунде АБА лиге били у предности за један тријумф, али је Задар у директном окршају, и то на гостујућем терену, такође стигао до скора 3-5, пре свега захваљујући одличној последњој деоници. Односно - првих седам минута...

Ту четвртину је Задар почео одлично и у једном тренутку имао 11 поена предности, да би до краја Цибона успела и да изједначи, али не и да преокрене.

ЦИБОНА - ЗАДАР 78:80 (19:19, 21:16, 14:20, 24:25)

На три минута до краја било је 78:67 за Задар, али је потом Цибона преко Жорића, Томаса и Јанга успела да стигне да направи серију 11:0, а онда и да све упрска. Прво је Јанг промашио тројку, а онда одбрана није искористила промашена слободна бацања Бостића након којих је Божић ухватио лопту и погодио за победу Задрана.

У последњих седам секунди Цибона је упутила чак три шута ка кошу Задра, али ниједан није био прецизан.

У саставу домаћина посебно су се истакли Мелвин (18) и Томас (17) док је одличан био и Лука Жорић, који је у току недеље био у жестокој свађи са клубом и мало је фалило да се разиђу, и овај сусрет је завршио са 14 поена.

У екипи Задра први стрелац је био Ноулс са 21 поеном, Јостић је додао 18 и 7 асистенција, а Божић 14 уз 11 скокова.

Морнар - Игокеа (21.00)

ТАБЕЛА: Будућност 6-1, Звезда 5-2, Цедевита 5-2, ФМП 4-3, Партизан 4-3, Цибона 3-5, Задар 3-5, Мега 3-4, Игокеа 3-4, Морнар 3-4, Олимпија 2-5, МЗТ 2-5.

Извор: мондо.рс