ЕК: Ђорђевић и Обрадовић 2-0, четврти пораз Цедевите!

Екипе српских тренера, Саше Ђорђевића и Саше Обрадовића, обележиле вече Еврокупа убедљивим победама.  Обрадовићева Локомотива убедљива против Албе! Кошаркаши Локомотиве Кубан победили су Албу из Берлина са 75:59 у другом колу групе Ц Еврокупа.  Обрадовић згазио Албу, Симоновић слаб у победи, преокрет Уникса, Цедевита је у каналу! Борис Дијао дао само један поен за 30 минута, не помаже ни рафал Препелича. Дарушафака проекренула.  Салетов Бајерн и Срби – казнена експедиција! Кошаркаши Бајерна из Михена демолирали су састав Лиеткабелиса са 93:57 у другом колу Еврокупа.

Кошарка 18.10.2017 | 23:40
Партизан је изгубио од Будућности, као једини српски клуб у Еврокупу, али су појединачни представници наше земље били успешнији.

Пре свега "српски" Бајерн, који је под командом Александра Саше Ђорђевића победио и у другом колу, савладавши код куће литвански Лијеткабелис убедљивих 93:57.

Три наша играча међу Баварцима играла су 15-16 минута, а најефикаснији је био Владимир Лучић са 10 поена. Милан Мачван убацио је шест уз четири скока, а Стефан Јовић седам, уз такође четири скока и три асистенције.

Ђорђевић је равноправно поделио минутажу свим играчима, а највише времена на паркету провео је Нихад Ђедовић, који је био и најефикаснији са 15 поена.

Изабраници Александра Ђорђевића одиграли су три феноменалне четвртине, пошто је после 30 минута игре резултат гласио 70:31.

Бајерн је мало попустио у четвртој деоници, па је на крају резултат гласио 93:57.

Српски играчи у Бајерну одиграли су солидне мечеве. Владимир Лучић је меч завршио са 10 поена и шест скокова, Стефан Јовић са седам поена, четири скока и три асистенције, док јеМилан Мачван убацио шест поена и ухватио четири лопте.

Најефикаснији у победничком саставу био је Нихад Ђедовић са 15 поена, док је Брејдон Хобс постигао 11 уз пет асистецнија и исто толико скокова.

У престалом мечу у групи Ређо Емилија је пред домаћом публиком савладала Галатасарај са 74:71. Феноменалне партије одиграли су Амаде Дела Вале (27п, 5ас) и Џален Рејнолдс (23п, 14ск).

Код гостију Скоти Хопсо је убацио 18 поена, док је Емир Прелџић убацио 13.

У групи Партизана, Лимож је на гостовању победио Билбао са 98:91. Француски тим одиграо је одличан меч, а чак седморица играча завршила су са двоцифреним учинком. Најефикаснији био је Мам Џаитех са 17 поена и пет скокова.

Кошаркаши Дарушафаке савладали су Цедевиту 85:83, у драматичној завршници меча другог кола Еврокупа.

Загрепчани су имали двоцифрену предност средином трећег периода, али турски тим преокреће почетком последњег квартала, а победу му доноси Џејмс Бел са линије за слободна бацања у последњој секунди.

Дарушафаку је до друге победе у Групи А предводио Скот Вилбекин са 23 поена и пет асистенција, 20 је додао Џахуан Џонсон уз седам скокова, док је јунак Бел убацио 13 уз такође седам ухваћених лопти.

У новом поразу Цедевите најефикаснији је био Кевин Марфи са 17 поена, 15 је додао Вил Чери уз пет асистенција, док је дабл-дабл забележио Андрија Стипановић са 13 поена и десет скокова. Исти поентерски учинак имао је и млади Џанан Муса.

Зенит је био сигуран против Трента са 81:70, захваљујући сјајној одбрани која је примила само девет поена у последњих десет минута.

Руски тим је носио Демонт Харпер са 22 поена, шест асистенција и пет скокова, дабл-дабл је имао Дру Гордон са 16 поена и 14 ухваћених лопти, док су по 13 постигли Сергеј Карашев и Николас Лапровитола.

Српски репрезентативац Марко Симоновић је постигао само два поена уз исти број скокова. У тиму Трента су се истакли Доминик Сатон и Шавон Шилдс са по 18 поена.

Некадашњи Ђорђевићев саиграч, Саша Обрадовић, такође је вечерас водио свој тим у убедљивој победи. У оквиру Партизанове групе, његова Локомотива Кубањ савладала је Албу (75:59), у којој је некадашњи репрезентативац Југославије оставио дубок траг и као играч и као тренер.

Крис Баб био је најефикаснији играч руског тима са 20 поена, а пратио га је Џо Регленд, са 18.

Изабраници Саше Обрадовића у другој и трећој четвртини су сломили отпор гостију, пошто су овај период добили са 44:23.

У четвртој деоници само су одрадили посао и на крају дошли заслужено до тријумфа.

Најефикаснији у победничком саставу био је Крис Беб са 20 поена, док је Џо Регланд убацио 18.

Код гостију, Денис Клифорд је био најрасположенији са 10 поена. Српски играч Стефан Пено одиграо је солидно – седам поена и четири асистенције.

У првом мечу првог кола Уникс је надиграо Париз 76:68 за другу победу у Групи А. Руски тим је меч преломио доминантном игром у трећем периоду који је добио 23:6.

Тим из Казања предводио је Џамар Смит са 18 поена, 17 је додао Стефан Лазме, 14 је убацио Мелвин Еџим, док је Квино Колом забележио дабл-дабл са 13 поена и десет асистенција, уз пет скокова.

У редовима Парижана блистао је Клемен Препелич са 21 поеном, мада је изгубио шест лопти, а двоцифрен учинак је имао још само Гевин Вер са 14 поена и осам скокова.

Наредна два ривала црно-белих, Билбао и Лимож, одиграли су међусобни меч у Шпанији, у којем је победио француски тим, 98:91. Најбољи у редовима некадашњег првака Европе био је не тако давно велики таленат "триколора", центар Мам Жаите, са 17 поена. Домаће је предводио Црногорац Дејан Тодоровић, са 19 поена.

Када су у питању представници регионалне, АБА лиге, Будућност је у уторак скренула пажњу на себе победом над Хапоелом, шампионом Израела. У среду је Цедевита гостовала у Турској и тесно изгубила (83:85), што јој је четврти "везани" пораз ако се узму у обзир утакмице на Јадрану и у Еврокупу.

Шампион Хрватске играће следећу утакмицу против Црвене звезде мтс у недељу.

/Патерсон 19, Мбакве 15 - Блажич 22, 7 ск Јанковић 15, 9 ск/

Табела: Уникс 2-0, Торино 2-0, Дарушафака 2-0, Цедевита 0-2, Левалоа 0-2, Андора 0-2

Група Б:

Ређо Емилија - Галатасарај 74:71
/Дела Вале 27, Рејнолдс 23 - Хопсон 18/

Бајерн - Лијеткабелис 93:57
/Ђедовић 15, Бартел 12 - Пејнерс 14/

Хапоел - Будућност 81:86

Табела: Бајерн 2-0, Будућност 2-0, Ређо Емилија 1-1, Лијеткабелис 1-1, Хапоел Јерусалим 0-2, Галатасарај 0-2

/Роберсон 21, 5 ас - Харангоди 12, 5 ск/

Табела: АСВЕЛ 1-1, Гран Канарија 1-1, Зенит 1-1, Тренто 1-1, Тофаш 1-1, Улм 1-1.

Извор: Б92/мондо.рс