ЕП: Кадети Србије у 1/2-финалу, надиграна "Црвена фурија"!

Кадетска репрезентација Србије савладала је Шпанију са 82:73 у четвртфиналу Европског првенства.  Бриљантни Карапанџић! Кадетска репрезентација Србије, играчи рођени 2001. године и млађи, пласирала се полуфинале Европског првенства, које се одржава у Подгорици. Победа над Шпанијом.

Кошарка 16.08.2017 | 18:15
Изабраници Слободан Клипе од старта меча су наметнули свој ритам, на који "Црвена фурија" није имала одговор.

После прве четвртине резултат је гласио 20:11 и од тог тренутка, питање победника се није доводило у питање.

На полувремену резултат је гласио 39:33, а онда је у трећој четвртини уследила одлична игра наших младих кошаркаша. Србија деоницу добија са 26:15 и тако практично решава питање победника.

Предност је у четвртој четвртини ишла и на +20, али су Шпанци до краја утакмице успели да смање резултат.

Најефикаснији у победничком саставу био је Стеван Карапанџић са 24 поена, а уз то је имао и пет скокова и пет асистенција.

Код Шпаније, бољи од осталих био је Гиљерме Дике са 20 поена.

Србија ће у полуфиналу играти са бољим из дуела Литванија – Црна Гора који је на програму од 20.30.

Пролаз у полуфинале обезбедила је и Хрватска која је са 71:69 победила репрезентацију Летоније.

"Орлићи" су скинули круну Шпанцима!

Кадетска репрезентација Србије, коју са клупе преводи Слободан Клипа, пласирала се у полуфинале ЕП у Подгорици, после сјајне игре (у већем делу меча) и победе над Шпанијом 82:73.

Изабраници Слободана Клипе су одиграли одлично прву и трећу четвртину. Прву су добили 20:11, а трећу 26:15.

У последњем делу игре, умало од готовог вересија. Имала је Србија предност од 70:48, да би уследила серија Шпанаца 14-2. Пришли су Шпанци на -10 и у тим тренуцима била је видљива нервоза код "орлића".

Али, тада на сцену ступа феноменални Краљевчанин Стеван Карапанџић који је везао шест поена, па је Србија дошла до даха и до осетније предности, коју је задржала до краја меча.

Карапанџић је са 24 поена, пет скокова и пет асистенција био убедљиво најзапаженији играч утакмице.

Србија - Шпанија 82:73 (20:11, 19:22, 26:15, 17:25)