ХОЛ: ПСВ покидао живце, али и АЗ! Ајакс у хаосу!

Филипсовци славили на старту Ередивизије - 3:2 (1:1).  Ајаксово кошмарно лето нема краја! Великан из Амстердама поражен на премијери у Алмелу - 2:1 (0:0).

Фудбал 13.08.2017 | 11:00
ПСВ је испунио план и тријумфално стартовао у новој сезони, али његови навијачи нису срећни отишли кући пошто екипа Филипа Кокуа никако није блистала вечерас на својој Арени.

Јесу Филипсовци уписали победу над АЗ Алкмаром од 3:2 (1:1) на премијери, али податак да су олако примили два комада пред својом публиком нимало не храбри љубитеље црвено-белих.

Љубитеље не, али је обрадовао све који су играли кеца на тријумф Филипсоваца.

Почело је ужасно, водећим голом за госте који је постигао Дос Сантос у 18. минуту, а да новајлија из Мексика Лозано није изједначио до одласка на одмор домаћин би имао доста проблема.

Ипак, у наставку се ПСВ сабрао, преко Гастона Переира и Марка ван Гинкела стигао је до два гола предности, а није му пут ка победи омео ни поготак Вута Вегххорста са беле тачке у 81. минуту.

Ајакс је изгледа упао у црну рупу и не може да пронађе излаз. Како другачије објаснити вечерашњи пораз најтрофејнијег холандског клуба на гостовању Хераклесу (2:1) у првом коло националног шампионата.

Претходно су Копљаници поражени од Нице у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. А вечерас? Хераклес је дошао до првог тријумфа над Ајаксом од 2005. године.

Да ствар буде занимљивија, домаћа екипа је до велика три бода дошла после преокрета и то за само 17 минута.

Јер, Ајакс је после слабијег првог полувремена успео да поведе преко Хакима Зијеха у 56. минуту. А онда је у 10-ак минута касније изједначио Пол Гледон и пробудио наду навијача.

Осам минута пре краја на стадиону у Алмелу настао је потпуни делиријум када је Брендли Кувас затресао мрежу Ајакса и направио велики преокрет.

ХОЛАНДИЈА 1 - 1. коло