ГП: Српкиње од 2-0 и 22:18 само до једног бода!

Одбојкашице Србије поражене су од Јапана 3-2 (21:25, 20:25, 25:23, 25:20, 15:12), после преокрета у Хонг Конгу.  Уместо максималне победе - 2:3! Женска одбојкашка репрезентација Србије претрпела је пораз у претпоследњем мечу групне фазе 25. Гран прија. Терзић љут на играчице.

Остали спортови 22.07.2017 | 13:00
Српкиње су пред више од 8.000 гледалаца у Хонг Конгу доживеле други пораз у Групи Г ИИИ викенда Гран прија 2017.

Србија ће у последњем, трећем колу, играти против Кине, у недељу од 9:45 часова по нашем времену.

Изабранице Зорана Терзића су испустиле већ виђену победу над Јапаном, водиле су 2-0 и 22:18, али су упорне, борбе и пожртвоване Јапанке дочекале "својих пет минута" и преокренуле резултат. Уследило је изједначење у сетовима, а онда и пет сет, у коме је Србија водила са 11:9, а на крају га изгубила са 15:12.

Србија је на старту меча водила са 6:2, па 7:5 и 12:7, али је Јапан смањио на 12:11. Изједначиле су Јапанке на 15:15, да би Србија фантастичном серијом 6:0 стигла до предности од 21:15. Успешно је Србија одржавала разлику и први сет добила са 25:21.

Почетак другог сета обележила је равноправна игра, да би Србија средином сета стигла до предности од 12:6, па 17:9 и 21:12. У финишу, Јапан је смањио на 23:19, а на крају је Србија добила други сет са 25:20 за вођство од 2-0.

Јапан је у трећем сету водио са 3:1, па 7:4, а Србија је поравнала на 8:8. Србија је повела са 10:9, 14:12 и 17:13. Јапан је, после 18:14 за Србију, изједначио на 18:18. Сјајном серијом од четири узастопна поена, Србија је стигла до 22:18.

Упорне и борбене Јапанке су успеле да изједначе (22:22), а затим и да стигну до прве сет лопте – 24:23, коју су искористиле (25:23) и смањиле вођство Србије на 2:1 у сетовима.

У четвртом сету Јапан је повео са 4:2, па 8:6, 10:7 и 12:8. У наставку је било 17:11, 20:12, а на крају 25:20 за Јапан, који је тако изједначио на 2-2 у сетовима.

Србија је повела у петом сету са 2:0, а Јапан изједначио на 3:3. Играло се изједначено до 6:6, када је Србија са два везана поена на промену страна отишла са предношћу од два поена – 8:6.

Играло се поен за поен до 11:9 за Србију, када је Јапан серијом 3:0 повео са 12:11. Јапанке су стигле до две меч лопте – 14:12, а затим искористиле прву за 15:12 и победу од 3:2.

Српске одбојкашице као да су се мало опустиле након победе над Русијом и обезбеђеног пласмана на Фајнал сикс турнир.

Оне су у другом колу трећег викенда Гран при такмичења у Хонг Конгу поражене од Јапана упркос вођству од 2:0 у сетовима и 22:18 у трећем сету - 25:21, 25:20, 23:25, 20:25, 12:15.

Утакмицу у дворани Колосеум посматрало је више од 8.000 гледалаца.

Пораз у пет сетова донео је изабраницама Зорана Терзића "утешни" бод, захваљујући коме су остале на челу табеле групне фазе.

Србија и САД на водећим позицијама имају скор 6-2 и по 19 освојених бодова.

Терзић је после меча констатовао да је "незаинтересован наступ" његовог тима проистекао и из убедљиве победе над Јапаном (3:0) прошлог викенда у Сендаију.

"Приметно је да ако некога победимо једном и са истим противником се врло брзо опет састанемо, играмо много опуштеније, па чак и незаинтересовано. Данас је то било приметно још од завршнице другог сета. Нисмо поштовали ништа од договореног, а мотив и жеља нису били ни близу потребног нивоа. Дефинитивно је то разлог што умемо овако слабо да играмо и морамо на томе много да радимо", изјавио је селектор.

У недељу од 9.45 часова по централноевропском времену следи још меч против Кине уз директан пренос на ТВ Арена Спорт 1.

"Надам се да ћемо бити бољи у мотивационом делу. Видећемо у ком ћемо саставу наступити, али то је мање важно. Ако на терену будемо поштовали договор и ако мотив буде на високом нивоу током целе утакмице, сигурно ћемо пружити добру партију", додао је Терзић.

Фајнал сикс Гран прија биће одржан од 2. до 6. августа у кинеском граду Нанђингу.

Извор: Б92/мондо.рс