ЕП: Србија убједљива, Вања Маринковић доминантан!

На старту ЕП за младе, наш тим победио је Италију уз 30 поена Вање Маринковића с којим смо на терену стекли укупну предност од - такође 30 поена. У недељу са Словенијом, па дерби прве фазе.

Кошарка 16.07.2017 | 13:45
Млада кошаркашка репрезентација Србије, предвођена асом Партизана Вањом Маринковићем, започела је Европско првенство на Криту мање-више рутинском победом над Италијом.

У последњој утакмици дана и другом мечу Групе Д, коју су Шпанци отворили доминацијом у мечу са Словенијом и победом од 32 поена разлике, "орлићи" селектора Владимира Ђокића преслишали су "азурине" у првом полувремену, па одржавали предност до краја.

Пред дуел са Словенцима у недељу у 15:45, остаће записано: Србија - Италија 77:69 (19:12, 26:19, 21:21, 11:17).

Маринковић је за 25 минута на паркету убацио 30 поена уз шут 5/7 за два и 6/9 за три поена. Покупио је шест скокова под обручима, два пута асистирао и стигао до индекса успешности 31 што га чини једним од јунака дана и, свакако, играчем утакмице.

С њим на паркету, Србија је направила 30 поена разлике, а када га је тандем тренера Владимир Ђокић-Ненад Чанак одмарао, или Италијани притискали агресивном одбраном, мењао га је углавном Бориша Симанић који је до 13 поена стигао без поготка за два (0/5) али уз четири тројке из шест покушаја.

Уз важних 12 скокова, од којих су четири била офанзивна.

Максималну предност, Србија је имала почетком треће четвртине, када је на семафору писало 60:35, после чега је дошло и до ротације у петорци, али и до опуштања наших играча, на којима је да у недељу потврде квалитет у мечу са Словенијом, а онда у понедељак у 20.15, у дербију прве фазе такмичења са Шпанијом, нападну победу која би им, сасвим извесно, донела прво место у групи и директан пласман у четвртфинале…

...а то значи елиминациона рунда мање и дан одмора више.

Првопласирани тимови из сваке групе избориће директно пласман међу осам најбољих (четвртак), док ће другопласирани и трећепласирани ићи у бараж за четвртфинале и играти мечеве у среду.