ПЛ БиХ: Челик надомак спаса, Металеге у каналу!

Челик савладао Олимпиц и освојио важне бодове у борби за опстанак, Металеге у зони испадања.

Фудбал 22.05.2017 | 13:15
Челик је у деветом колу Лиге за опстанак савладао Олимпик резултатом 4:1 и стигао на корак од циља – опстанка у Премијер лиги БиХ.

Екипа из Зенице већ у првом полувремену ријешила је питање побједника на Билином пољу, јер је на паузу отишла са предношћу 3:0.

Регоје је довео Зеничане у вођство, а Дилавер постигао своја прва два гола у 30. и 35 минуту. Голом Џугурдића Олимпик је пет минута прије краја смањио на 3:1, да би Дилавер у посљедњој минуту постигао хет-трик за коначних 4:1.

Металеге је уписао пети реми заредом, а овај би га могао скупо коштати.

Након 0:0 против Широког Бријега екипа из Јајца је пала на претпосљедње мјесто, оно које води у нижи ранг.

То мјесто напустио је Витез побједом 3:0 над Младости Добој Какањ.