ЕЛ: Реал славио у Истанбулу, на корак од Ф4!

Реал Мадрид победио је Дарушафаку у Истанбулу , и тако повео са 2:1 у четвртфиналу Евролиге.  Реал узвратио ударац, Дарушафака на коленима!

Кошарка 26.04.2017 | 22:20
Мадриђани су од старта утакмице наметнули своју игру, на шта противник није имао одговор. Већ у првој деоници предвођени Ентонијем Рендолфом предност је износила +14, а четвртина се завршила резултатом 26:17.

Током друге четвртине “Краљевски клуб“ преко Џејсија Керола, који је постигао 11 поена у овој деоници, одржава и повећа предност на 13 поена, па се на полувреме отишло са резултатом 46:33.

Изабраници Пабла Ласа наставили су да играју боље, што је резултирало да средином треће четвртине предност износи максималних +18.

Међутим, екипа Дејвида Блата није се предавала и прави серију 8:0 за минут и по. Ласо је морао да затражи тајм-аут, после којег Керол и Ајон поново дижу предност, сада на +19, 68:49.

Током треће четвртине играло се у серијама, а управо је Дачка са 11:2 завршила ову деоницу и тако са резултатом 70:58 ушла у последњих десет минута.

Ношени овом серијом, Дарушафака на крилима Вонамејкера и младог Жижића смањује на свега три поена заостатка 77:74.

На четири минута до краја, Керол је промашио тројку, а Лука Дончић ухватио офанзивни скок после којег је поентирао уз фаул, да би после неколико неуспешних напада домаћих кошаркаша, Ајон поентирао за +8 на 2:50 до краја.

После тајма-аут, расположени Вилбекин погађа тројку, међутим Мадриђани су остали присебни, а преко Љуља који постиже кош за 88:81 на 50 секунди, испоставиће се стижу до победе.

Најефикаснији у екипи Пабла Ласа били су Џејси Керол са 21 поеном и Густаво Ајон са 18, док је код домаћих кошаркаша Жижић доминирао са 20 поена и пет скокова, док је Вилбекин убацио 18, а Вонамејкер поен мање.

Реал Мадрид имаће прву меч лопту за пролаз на Фајнал-фор 28. априла од 18.30, када је на програму четврта утакмица.

Мало је недостајало Реал направи од готовог вересију у овом дуелу. Краљевски клуб је одлично почео утакмицу у већ у првој четвртини дошао до 10 поена предности (25:15).

Силно су били мотивисани играчи Пабла Ласа да се реванширају за онај прошлонедељни пораз у Мадриду. Џејси Керол и Густаво Ајон су правили невероватне проблеме домаћој екипи.

Све је ишло као подмазано за краљевски клуб, који је у првом полувремену имао и 13 поена предности (46:33).

Пробудили су се Ентони Рендолф и Саша Дончић у трећој деоници, радили су шта су хтели, па није ни чудо што су гости у 28. минуту имали огромних плус 19 на семафору (68:49).

И када је све деловао готово и изгубљено, Дарушафака је показала квалитете и вратила се у живот. Бред Вонамејкер, Скоти Вилбекин и Анте Жижић су четири и по минута пре краја приближили турски клуб на три поена заостатка (77:74).

Ипак, после тога Реал се поново уозбиљио и затегао одбрану, а у нападу су смирениДончић, Љуљ и Ајон, па је краљевски клуб одбранио победу и вратио брејк.

Џејси Керол је са 21 поеном био најефикаснији код Реала, Дончић је убацио 13, а Ајон 18 поена. Жижић је са 20 поена био најбољи стрелац Дарушафаке.