ПЛ БиХ: Жељо славио у Бијељини за врх табеле, Крупи бод на Кошеву!

Побједом над Радником фудбалери Жељезничара преузели прву позицију на табели Премијер лиге БиХ. Реми Сарајева и Крупе на Кошеву.

Фудбал 24.04.2017 | 10:00
Жељезничар је искористио кикс Зрињског и минималним тријумфом над Радником у Бијељини у петом колу засјео на чело табеле.

Пет кола прије краја сезоне Жељезничар има 55 бодова, односно бод више од Зрињског који је у суботу ремизирао без голова са Слободом, те пет више од Сарајева које није успјело да савлада Крупу на Кошеву.

Радник је у првом полувремену можда и оштећен након једног спорног дуела у шеснаестерцу Жељезничара. Васић је био у продору, а дефанзивац Жељезничара користио је руке у овом дуелу и судија је вјероватно могао показати на бијелу тачку.

Сјајну прилику за Радник почетком другог полувремена пропустио је Обрадовић који је са три метра послао лопту преко гола.

Погодак вриједан три бода за Жељезничар је постигао Зајко Зеба у 65. минуту када је натрчао на одбијену лопту послије одбране Лучића и послао ју у мрежу лијепим ударцем.

Двије минуте касније Жељезничар је остао са десеторицом, пошто је Стнаић искључен због преоштрог старта.

Радник ипак није успио да избјегне трећи порза у низу и Жељезничар је стигао до побједе вриједне првог мјеста.

Његов највећи ривал, екипа Сарајева сада заостаје пет бодова пошто је у недјељу ремизирала 1:1 са Крупом на Кошеву.

Очајних првих 45 минута одиграли су Сарајево и Крупа, а доказ овој тврдњи је чињеница да у првом полувремену није упућен нити један шут у оквир гола.

Ипак друго полувријеме донијело је узбуђења, а након само пет минута игре и погодак.

Чомор је оборио Црнкића, а сигуран реализатор једанаестерца био је Ахметовић.

Крупа је узвратила након само пет минута, а стријелац за изједначење био је Кољић.

Стријелац првог поготка Ахметовић могао је у 59. минуту да ријеши питање побједника, међутим, са само пет метара лопту је главом послао преко гола. Претходно је шутирао Црнкић, а Кутић одбио лопту до Ахметовића.

Имала је и Крупа прилику за други погодак, Дујаковић је главом добро шутирао у 64. минуту, а Павловић сјајном интервенцијом спашава свој гол.

Посљедњу добру прилику имао је резервиста Сарајева Амер Бекић који је четири минуте прије краја погодио стативу.