Партизан 21:3, Звезда славила у Новом Саду!

Ватерполиси Партизана и Црвене звезде остварили су победе у трећем колу Суперлиге Србије у рунди за шампиона.

Остали спортови 20.04.2017 | 10:15
Црно-бели су потврдили статус фаворита доминантном победом над Старим Градом 21:3, на Бањици, иако су формално били гости.

Екипа Стефана Ћирића је доминирала од првог минута, већ после првог квартала је било 7:1, на полувремену 11:2, а последњи период добили су са 6:0.

Најефикаснији је био Ђорђе Танасковић са пет голова, док је Филип Радојевић додао четири, а Радомир Драшовић три поготка.

Стари град – Партизан 3:21 (1:7,1:4,1:4, 0:6)
Стари град: Маринковић, Шуберић 1, Гиговић 1, Вучетић, Ракић, Рађеновић, Спасић, Поповић, Ковачевић, Митровић, Лукић, Томашевић 1, Неделман, Секулић. Тренер: Мијалковски.
Партизан: Добожанов, Радановић 2, Ф. Јанковић 1, Репановић, Тохољ, Манојловић 1, Драшовић 3, Андрејевић 1, Вучинић, Танасковић 5, Стојановић, М. Јанковић 2, Бракочевић, Ф. Радојевић 4. Тренер: Ћирић.

У другом мечу дана Звезда је савладала Војводину 12:10, у дербију кола у Новом Саду.

Црвено-бели су имали гол предности после првог полувремена, да би после голеаде у трећем периоду имали два више пред последњи квартал.

Сјајном одбраном ограничили су домаћина на свега један погодак и стигли до прве победе у овој фази.

Најбољи у редовима победника био је капитен Бранко Пековић, стрелац три гола, док су по два додали Вељко Танкосић, Милош Шуберић и Драган Драшковић. Исти учинак код домаће екипе имали су Милош Максимовић, Данило Чабрило и Кристиан Шулц.

Војводина – Црвена звезда 10:12 (3:3, 2:3, 4:5, 1:1)

Војводина: Марић, Максимовић 2, Чабрило 2, Митровић 1, Прекогачић 1, Рогач, Тубић 1, Тркуља, Шулц 2, Васић 1, Марчета, Виторовић, Мескхи. Тренер: Шулц.
Звезда: Краљ, Танкосић 2, Јовић, Ивошевић 1, Шуберић 2, Илић, Стаматов, Љубеновић 1, Николов, Ћорић 1, Драшковић 2, Пековић 3, Тодоровски, Радовић. Тренер: Филиповић.

У првом мечу кола Шабац је пре пет дана савладао Ваљево 13:8.