ЕЛ: ЦСКА пјешке са Макабијем, брутални Де Коло!

Рутинска победа "армејаца"! ЦСКА у Москви савладао Макаби у 23. колу Евролиге. Шампион Европе није био убедљив, али је играо колико му је довољно за тријумф.  Тео гађао тројке и делио асистенције! Армејци бар до сутра увече први на табели. . .

Кошарка 23.02.2017 | 20:30
Утакмица између ЦСКА и Макабија у 23. колу Евролиге остаће упамћена (питање је колико дуго) због друге четвртине у којој је постигнуто 64 поена.

Све остало било је очекивано.

Актуелни шампион Европе победио је посрнули Макаби 93:81 (26:14, 28:34, 15:12, 24:21) и остао у трци за прво место и "лакшег" противника у четвртфиналној фази елитног такмичења.

Обе екипе "затрпавале" су обруче у другој деоници, а интересантно је да је ЦСКА за десет минута примио 34 поена. Било је то буђење Израелаца, али не и потпуно, јер су Московљани лако одржавали вођство и на крају, ипак, убедљиво победили.

Маестралну партију пружио је Нандо Де Коло са 29 поена. Кајл Хајнс је додао 14 кошева и десет скокова, док је Милош Теодосић уписао 11 поена, четири скока и осам асистенција.

Код Макабија је најефикаснији био Сајлвен Ландесберг са 19 поена. Виктор Рус је постигао 14.

ЦСКА се бар до сутра изједначио са Реал Мадридом на челу табеле Евролиге! Првак Европе забележио је 17. победу у сезони пошто је релативно лако надиграо Макаби 93:81 (26:14, 28:34, 15:12, 24:21) у премијерном мечу 23. кола елитног такмичења и оставио га у доњем дому.

Израелци су само једном водили и то на почетку утакмице, када је било 4:3. Руси су прву деоницу добили са 12 разлике (26:14) и практично већ тада поставили госте на своје место. Највећу разлику домаћин је имао у другој четвртини (39:21), Макаби се вратио серијом 11:0 у финишу првог полувремена, али то је било све.

Итудисови момци вратили су се на двоцифрену предност и одржавали је све до краја. када год би Макаби пришао на седам-осам разлике Армија би додавала гас и буквално их рутински враћала у двоцифрени минус.

Нандо Де Коло пружио је једну од најбољих партија у сезони. Француз је меч завршио са 29 поена на свом конту уз доста добар шут из игре - 9/15 и 9/9 са линије пенала. Двоцифрени у редовима ЦСКА били су још само Милош Теодосић који је за 20 минута убацио 11 поена и поделио осам асистенција - шутирао 3/7 за три и 2/2 са линије за слободна бацања, за два није покушавао - Кајл Хајнс (14 поена) и Никита Курбанов (10).

На другој страни најефикаснији био је Силвен Ландесберг са 16 кошева, Виктор Рад убацио је 14, а Девин Смит 11 уз криминално лош шут из игре - 4/15.

Реал Мадрид - Дарушафака 21.00

ТАБЕЛА: Реал 17-5, ЦСКА 17-6, Олимпијакос 16-6, Фенербахче 14-8, Панатинаикос 13-9, Црвена звезда 12-10, Басконија 12-10, Анадолу Ефес 11-11, Дарушафака 11-11, Жалгирис 9-13, Бамберг 8-14, Барселона 8-14, Макаби 8-15, Галатасарај 7-15, Уникс 7-15, Милано 7-15.

Наредно коло (02.03/03.03): Жалгирис - Фенербахче, Галатасарај - Реал Мадрид, Црвена звезда - Бамберг, Макаби - Олимпијакос, Басконија - Милано, Уникс - Ефес, Дарушафака - Панатинаикос, Барселона - ЦСКА.

Извор: моззартспорт/мондо.рс